Wpis z mikrobloga

@KornixPL: Kiedyś usłyszałem takie bardzo dobre powiedzenie.

Tanie produkty są dla bogatych ludzi.

Są tanie, bo się szybko psują. A jak się zepsuje, to trzeba kupić nowe. Biedny powinien kupować jednorazowo dobre jakościowo produkty, które wystarczą na lata, bo w ostatecznym rozrachunku wychodzi taniej.
  • Odpowiedz
@depcioo: jak skończyłem studia to na rękę miałem 2600zł, za te 2600zł opłacałem rachunki, spłacałem kredyt mieszkaniowy ~500zł/msc, rok po roku remontowałem mieszkanie za ~7-10tys zł ... i kupiłem samochód za 9tys zł ;P żeby śmieszniej było po 3 latach spłaciłem kredyt 40tys zł bo potrafiłem coś odłożyć
kolega ze studiów po 4 latach, gdy sprzedawałem mieszkanie, nie miał grosza przy duszy mimo, że zawsze zarabiał 100-200zł więcej ode mnie
  • Odpowiedz
@depcioo: Wszyscy śmieszkują a ja ci powiem dlaczego na poważnie:
-Biorą kredyty
-Oszczędzają każdy grosz, kontrolują wydatki i je planują
-Kupują tańsze rzeczy, które często sa tak samo dobre jak markowe albo nieznacznei gorsze
-czasami kradną/oszukują na jakieś małe kwoty np. pracownik uszkadza sprzęt- ten idzie do utylizacji ale on bierze sobie do domu i wpisuje że niby zutylizowane a następnie sprzedaje jako outlet za 80% ceny
-jedzą śmieciowe żarcie a nie super
  • Odpowiedz
@depcioo: Nadgodziny, mocno oszczędny tryb życia, fuchy, rola. Jeszcze jak ktoś jest w stanie dorabiać sobie w tej samej branży, żeby jakieś resztki materiałów, albo narzędzia od janusza wynosić to ma warunki na sporo dodatkowej kasy. Pracowałem nie raz z rolnikami – z pola często mieli rocznie więcej, niż z pensji. Oczywiście sumując januszex i dodatkowe zajęcia przekłada się to na pracę grubo ponad etat.
  • Odpowiedz