Wpis z mikrobloga

@depcioo no ja nie wiem ale ja już 5 lat temu widziałem ludzi zarabiających po 2k, wdajacych na piwo w knajpie pa 10 PLN jakoś 100 PLN na tydzień i jeżdżących wszędzie uberem bo co tam autobusem ktoś będzie się tłukł (mając wykupioną kartę miejską) i ci ludzie się pytają jak żyć
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matka_boska_w_klapie: ćwiczenia? Ja przez te grzebanie przy autach mam taką parę w łapie, że nie jeden po siłowni by taka chciał ( ͡° ͜ʖ ͡°) co prawda figury brak, ale różowa nie narzeka. A jeździć zawsze jest czas, nawet w nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zamiast zamawiać pizzę w knajpie i płacić 50 zł, robiłem ją sam w domu oszczedzając w ten sposób 80% jej ceny


@blunch: ale #!$%@?.

Po pierwsze: pizza w knajpie to 30-35 zł, a nie 50.
Po drugie: chyba ją robiłeś z błota i patyków skoro była tańsza o 80% XD
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: @twinzpl: To jest właśnie mentalność robaka. 8h + dojazdy spędza w pracy, po pracy obowiązki, a to trzeba mieszkanie ogarnąć, pranie zrobić, załatwić coś innego. A jeszcze potem żeby zarobić 100 zł wyczyścić zapierdzianego passata.
Nie szanujesz swojego czasu chłopie.
  • Odpowiedz
@wykop_to_sciek: Tak gwoli ścisłości - Pizza 50 cm oscyluje w mojej okolicy 42-50+ złotych. Nawet przy 42 złotych trzeba doliczyć te 5-10 zł za dowóz, więc wychodzi 50 lekką ręką.

Robiąc pizzę samemu:
1kg mąki - 3 zł
mozzarella w kosteczkach - 4 zł
szynka w stylu prosciutto - 9 zł
drożdże - 2 zł
papryczki jalapenio - 5 zł
pulpa z pomidorów - 3 zł
przyprawy - 1.5 zł
Łącznie,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gilson: xDD mieszkanie ogarnia różowa, pranie też, załatwianie spraw robię sobie w czasie pracy, nie robię 8h, czasem 6h czasem 10h. Ja samochodów raczej nie sprzątam, głównie naprawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°) po to mam działalność, żeby robotę sobie robić kiedy chcę. Dziś na przykład nie robię wcale bo mam katar, leżę, mirkuje, gram na kompie.
  • Odpowiedz
@twinzpl: no i super - i chwała ci za to, bo takie aktywności i rozwijają i jak widzisz - potrafią dać zarobek. Ale nie mów, że każdy może sobie jakiś dodatkowy zarobek znaleźć, bo to wywraca pracę do góry nogami - może po prostu wystarczy jako główne zajęcie znaleźć coś co się lubi i daje więcej siana? Od tego bym zaczął, a nie skupianiu się na gównorobocie + dodatkowym zajęciu na
  • Odpowiedz
Mircy, jak to jest, że ludzie pracują w januszeksach i jednocześnie mają rodziny, samochody? Jakim cudem stać ich na samochód i jego utrzymanie z pensji 3k? #pracbaza #januszex #samochody


@depcioo: wyjeżdżali na saksy sezonowo. A to na szparagi, a to na budowlanke do niemiec, a to na jabłka i inne owoce do szwajcarii. Spora część prowincji tak funkcjonuje. Kupują majątek trwały, ziemie, dom, mieszkanie, auto. Nie rozpieprzają na gastro i bibeloty.
  • Odpowiedz
No rzeczywiście utrzymanie audi a6 c5 w 2022 roku kosztuje krocie xD Części są tanie jak barszcz w porównaniu z innymi autami.Dodatkowo w większości ci ludzie zamiast siedzieć na wykopie i pisać bzdety, zakasali rękawy i nauczyli się sami naprawiać te proste konstrukcyjnie auta.Zaoszczędzili więc masę pięniedzy niż gdyby je mieli zostawić u mechanika
  • Odpowiedz
@depcioo: widzę że nie jednego mnie to intryguje. Sam się zastanawiam w jaki sposób dawałem radę na studiach gdy mój budżet wynosił ok 1k. Teraz wynosi kilkanaście razy tyle i nie czuje żebym żył jak król - nawet auta nie mam ani mieszkania, a ludzie zarabiający mniej mają. Tylko że ci sami ludzi nie muszą odkładać 200k na #!$%@? wkład własny bo mają mieszkanie po rodzicach i jeżdżą gruzem, do którego
  • Odpowiedz