Wpis z mikrobloga

Co śmieszne, jak wejdzie się na fora sprzed premiery oryginalnej trylogii, też dużo osób pisało, jak to Peter Jackson zniszczy świat tolkienowski polityczną poprawnością.


@yorar: m.in. chodziło o usunięcie postaci Glorfindela i zastąpienie go Arweną chociażby w wątku przywiezienia Frodo do Rivendell. Ale o ile tamto można było tłumaczyć (bo w końcu w filmie został rozwinięty wątek Arweny i Aragorna, więc Arwena dostała swoje wejście w tę historię jako waleczna księżniczka)
@Urajah: daleki jestem od takich fikołków, ale muszę przyznać, że niezamierzony wątek czystek wyszedł... no śmiesznie wyszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Klepajro: @Honowanie_dupska: Cały temat na reddicie:
https://www.reddit.com/r/LOTR_on_Prime/comments/strssv/a_look_back_on_how_fans_in_2001_criticized_pjs/

Plus polski filmweb:

Do filmu mam jedynie to, że to trochę płytkie, jak się robi coś pod publikę. Moim zdaniem Tolkiena nie trzeba było podrasowywać scenami z Arwena, Lurtzem, itd. Fajnie, ze film jest widowiskowy, ale po co przescigac Tokiena?

hobbity wygladaja jak banda mlodocianych homoseksualistow,


Jest takich więcej komentarzy, często przed premierą. Więcej nie chce mi się szukać.
@yorar dzięki będzie co poczytać xd

Fajnie, ze film jest widowiskowy, ale po co przescigac Tokiena? to mnie #!$%@? przecież Tolkien momentami TAK NUDZIL w swoich opisach etc że to hit jakby to pokazać w firmie to ludzie by spali