Wpis z mikrobloga

Kolejny moj pomysł durny ja jaki wpadlem to kupilem uszkodzona yashice electro 35. Aparat juz padł ale szkoda mi zeby stał wiec postanowilem dac obiektywowi dlugie zycie i zaadaptować do na sony E. Aparat dalmierzowy i migawka kolowa znajduje sie w obiektywie zaraz za przysłoną wiec musialem rozebrać szkło na części pierwsze i wymontować mechanizm migawki a listki zablokować w pozycji otwartej. Potem wymontowac cała elektronikę tj kable i inne badziewie. Oczywiscie trzeba rozebrać caly aparat przy okazji. Potem juz zostało tylko wyczyszczenie i dorobienie adaptera. Niestety okazalo się, że obiektyw ogniskuje blisko matrycy a adaptery do sony e znajdują sie w dużo wiekszej odległości wiec ostrosci nie złapie. Na tym stanęly na razie moje prace, teraz tylko musze kupowac adapter m42 jakis tanii z gwintem sony e i metodą prób i błędów skracac adapter milimetr po milimetrze na tyle aż obiektyw bedzie lapał ostrosc do nieskonczonosci. No i potem zamontowac go jakoś do tego adaptera( ͡° ͜ʖ ͡°) mechanik ze mnie słaby ale jak metoda prob i bledow uda mi sie to zrobić bede miał rzadkie szkielko na systemie sony i pochwale sie zdjeciami( ͡° ͜ʖ ͡°) a szkielko jest zacne, jedno z lepszych w tamtych czasach tj Yashinon 45 1.7
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #majsterkowanie
źródło: comment_1645040204pqBgZ3o8rQC1RNngT0hM2M.jpg
  • 13
@adam-photolive: w środku obiektywu masz migawkę, z obu jej stron masz grupę soczewek i powinny one być do niej wkręcone. Nie jestem pewny na 100% ale powinny one pasować do migawki rozmiaru 00. Nie różni się to aż tak od tego na zdjęciu, tylko jest inaczej zabudowane. Może też pasować do obudowy z obiektywu powiększalnikowego jak ten link co jeszcze bardziej by uprościło
https://ctm35.wordpress.com/2017/02/22/yashica-electro-35-gsn-lens-disassemblyrepair/
źródło: comment_16450462813Hu8j6v2Hnpz6zItQXwcOe.jpg
@suluf: hmmm pomysł git tylko i tak ostrzenie odbywa sie wysuwaniem i wsuwaniem calego szkła wiec mam to juz zmontowane z przyslona i montażem do korpusu. Prosciej bedzie jak kupie adapter m39 nex i zeszlifuje kilka mm( ͡° ͜ʖ ͡°)