Wpis z mikrobloga

Za około 1.5 roku będę odbierał mieszkanie w stanie deweloperskim. W związku z galopująca inflacją oraz wzrostem cen materiałów budowlanych, wykończeniowych etc wpadłem na pomysł aby zakupić wcześniej materiały typu płytki, panele oraz sprzęty AGD, armaturę. Jeżeli miałbym miejsce gdzie to wszystko przechowywać to takie rozwiązanie myślicie ma sens aby trochę zaoszczędzić w przyszłości czy dac sobie spokój i kupować wszystko po odbiorze?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #remontujzwykopem
  • 19
@Hubu999: na płytkach jak chcesz przyoszczędzić to doktoryzuj się z gatunków 2 i 3 bo różni producenci różnie klasyfikują i często wad 2 gatunku nie widać ;) agd nie ma sensu bo zaczniesz używać po okresie gwarancyjnym, poza tym obecnie dostępne sprzęty za 2 lata będą na wyprzedażach bo już będą nowsze modele, armaturę jeśli już to na promocji ale tu również problemy gwarancji stanowią problem (ja 2 baterie dwóch różnych
@Hubu999: AGD bym wcześniej nie kupował bo ci bieg okresu gwarancji ruszy. Jeśli odbierasz za 1,5 roku, to realnie AGD będziesz montował gdzieś za dwa lata i co wtedy. "Nowy" sprzęt po gwarancji. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Płytki, armaturę, grzejniki, tego typu rzeczy można kupić wcześniej, ale nie AGD/RTV czy inne sprzęty mechaniczne podlegające zużyciu.
Minusy:
- koszt przechowywania
- dodatkowy koszt transportu do miejsca przechowywania, a potem do mieszkania, zamiast zapłacić tylko raz za dostawę do mieszkania
- możliwość, że wskutek nieprawidłowego przechowywania zniszczą Ci się materiały
- możliwe, że jak zamówisz za mało płytek/paneli/farby to po 1.5 roku nie będzie już ten samej serii w sklepie i zostaniesz z nieużytecznymi towarem
- transport delikatnych rzeczy jak umywalka, sedes, lustra z magazynu do mieszkania we własnym
@Hubu999: jak chcesz się zabezpieczyć na najbiższe dwa lata przed inflacją, to kup coś, co tę wartość realnie przechowa. Rozrzuć sobie zabezpieczone kwoty na obligacje, złoto, trochę walut, trochę krypto i trochę akcji.

Gdybyś zapytał pótora roku temu, to poleciłbym ci kupić używaną Insygnię albo Octavię( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hubu999: Materiały budowlane może, ale z materiałami wykończeniowymi bym nie szalał, bo projekt może ci się jeszcze zmienić. A agd raczej nie drożeje jakoś bardzo szybko i zawsze są promocje na kupowanie zestawow
@Hubu999: pare tygodni wcześniej to ok, ale 1.5 roku to przesada xD Z agd jakoś mocno nie drożeje i i wydając podobna kwotę za te 1.5 roku bedziesz mial bardziej energooszczędny i nowocześniejszy sprzęt.
@Tigermass AGD nie drożeje? Oj nie. Pod koniec zeszłego roku wstrzymywałem się z zakupem sprzętów, bo montaż miał nastąpić dopiero w tym roku na przełomie stycznia i lutego. Od sierpnia do września na piekarniku i ekspresie dostałem aktualizacje oferty +1000zł. Nie jestem taki żeby samemu nie szukać i weryfikować i faktycznie nie byłem już w stanie kupić tych sprzętów po starych cenach nigdzie.
@firunna: ja patrząc na to co kupilem w ostatnich 3 latach(tv, ekspres, soundbar, mikrofala) to aktualnie dałbym miniej/mialbym nowszy model za te sama cene. Obserwuje ceny agd, bo przymierzam sie do zakupu calej kuchni i od 4 miesięcy nie widze znaczącej różnicy, wiec nie kupuje i czekam, az sie wprowadze.
@Hubu999: kupić mozesz armature bo to nigdy nie potanieje. ja planuje kolejny remont i mam już kupionego geberita, umywalke, baterie wszystkie, kontakty i takie pierdoły. teraz szukam zmywarki i pralki. materiałów wykonczeniowych nie kupisz bo mają date przydatnosci do spożycia. ale płytki bym kupił gdyby nie to że ich nie ma