Wpis z mikrobloga

Ćwierć kilometra #wynajemkrotkoterminowytorak
W dzisiejszym spin offie świetnego tagu #zlotawolnoscdeweloperska gdzie wspaniałe wpisy wrzuca @DerMirker zwiedzający i opisujący patologię deweloperki w Krakowie, pozwolę sobie zaprezentować wam piękne coś łączące moje najgorsze koszmary czyli:
* wynajem krótkoterminowy,
* nową inwestycję tuż pod twoim oknem.
A mowa o nowej inwestycji "Apartamenty Pileckiego 59", przy skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Pileckiego w #warszawa
Budynek będzie miał 5 kondygnacji, 15 lokali usługowych i 224 "pokoje hotelowe". Tak dla niepoznaki nazwano aparthotelowe klitki mieszkanka po 17m2 jak można dowiedzieć się z nowego artykułu na wyborczej (niestety paywall) o tutaj: https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,28112605,akademik-hotel-blok-jak-nazwac-inwestycje-na-ursynowie.html
Dlaczego w ogóle uznałem właśnie tą inwestycję na tyle interesującą żeby zwrócić na nią waszą uwagę? Bo o Bangladeszu europy na woli już pisano wiele, a tutaj mamy coś wyjątkowego, niepowtarzalnego... Ćwierć kilometra długiego bloku na bardzo wąskim terenie który oddzielał istniejące budynki mieszkalne od ulicy Pileckiego.
Zapraszam więc na krótką wycieczkę.
Jasak - Ćwierć kilometra #wynajemkrotkoterminowytorak
W dzisiejszym spin offie świet...

źródło: comment_1645015319siTc6OpwKiWhJ6ICGeYJhG.jpg

Pobierz
  • 19
Inwestycję wybudowano na tym pięknym pasie zieleni który idealnie oddzielał istniejące budynki od ruchliwej trasy. Piękne drzewa, duży trawnik na którym szcześliwie mogły wybiegać się pieski.
Takie skrawki zieleni w mieście są niezbędnne, ale... Ani deweloper ani urzędnik nie przejmują się takimi detalami. Ważne jest jak upchnąc ponad 200 klitek które można opchnąc za 14k od m2.
Już na tym zdjęciu z googli widać że nowa inwestycja musiała zamienić życie mieszkańców istniejących
Jasak - Inwestycję wybudowano na tym pięknym pasie zieleni który idealnie oddzielał i...

źródło: comment_16450167228tzbyXNTGfppaxVB4FQNFW.jpg

Pobierz
I na koniec znów widok z przodu, dzisiaj stoi tu już 5 pięter i niestety blok został całkowicie zasłonięty.
Więcej zdjęć niebawem, zobaczymy jak to wszystko wygląda gdy ćwierc-kilometra-wynajmu-krótkoterminowego jest prawie gotowe.

Na koniec wycieczki tylko podsumuję co czeka obecnych mieszkańców i co częściowo już przeszli.
* 2-3 lata ciągłych hałasów,
* dom z 5m od ich okien,
* brak dostępu do słońca na parterze/niższych piętrach,
* tylko pijany turysta wie co
Jasak - I na koniec znów widok z przodu, dzisiaj stoi tu już 5 pięter i niestety blok...

źródło: comment_1645016812wDwW9FQsByIzlgjuj8av0U.jpg

Pobierz
* tylko pijany turysta wie co jeszcze za kilka miesięcy kiedy cały biznes się rozkręci.


@Jasak: Zastanawia mnie trochę przeznaczenie tego budynku, czy przypadkiem to nie będą jednak zwykłe kawalerki na sprzedaż ukryte jako najem.
Jaki normalny turysta mający na celu użyć życia, poimprezować czy chociażby pozwiedzać przyjedzie do Warszawy mieszkać na Służewiu (czy to już Imielin)? Przecież to jest chyba najgorsza lokalizacja do takich celów nie licząc Targówka.
@dran2: dobre pytanie, teren widnieje jako przeznaczony na usługi ale czy i kiedy był zmieniany nie wiem.
@ATAT-2: zapewne właśnie tak, że pod "hotelem" "aparthotelem" ukryli 17m2 kawalerki tzn apartamenty.
Najlepsze jest to że po drugiej stronie ulicy powstaje podobna inwestycja też z przeznaczeniem na "lokale inwestycyjne" "aparthotele". Stąd jest bardzo blisko do lotniska więc niejako mógłby się znaleźć turysta, ale tak z 500 naraz? Wątpię. Nie wiem po co
@Jasak: pacz, a jak u mnie likwidowano parking o powierzchni 1000 m2 na 57 samochodów, to był kwik wykopków, że trzeba zieleni w miastach i w ogóle to blachosmrody nie do miasta, jak chcesz mieć parking to za niego płać (co było robione) ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Jasak: heh kumpel mieszka w jednym z tych domów przy Bocianiej/Kraski. On się cieszy, bo przy okazji przedłużenie Bocianiej ogarną i idąc na przystanek nie będzie musiał brodzić w błocie.

To po pierwsze, a po drugie tam już w tym momencie jest masa wynajmów krótkoterminowych, bo rzut beretem od lotniska. Nic nowego ich nie zaskoczy. Trochę tak szukasz afery na siłę. Niestety, miasto musi się zagęszczać, taka kolej rzeczy.