Wpis z mikrobloga

@eugeniusz_geniusz: Dlatego tak lubię rozmawiać z siostrzeńcami bo mam wrażenie że ja już bezpowrotnie zatraciłem takie dziecięce postrzeganie świata, człowiek po pewnym wieku leci po utartych ścieżkach czy schematach a przychodzi dzieciak i właśnie "rozwala mózg" jednym stwierdzeniem/obserwacją (ʘʘ)
  • Odpowiedz
mam wrażenie że ja już bezpowrotnie zatraciłem takie dziecięce postrzeganie świata, człowiek po pewnym wieku leci po utartych ścieżkach czy schematach a przychodzi dzieciak i właśnie "rozwala mózg" jednym stwierdzeniem/obserwacją


@Morcin14: bo dzieci jeszcze nie są tak bardzo skrzywione edukacją. Fajnie przedstawiono to w poniższym filmiku, dlaczego się tak dzieje:
Bielecki - > mam wrażenie że ja już bezpowrotnie zatraciłem takie dziecięce postrzega...
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: perspektywa dzieci często mi przypomina jak dorośli są ograniczeni przez paradygmaty, utarte przez lata wzorce itd
przynajmniej raz w tygodniu głowa mi eksploduje jak słyszę słowotwórstwo córek, które jest tak naturalne, że się zawsze zastanawiam co poszło nie tak, ze nie używamy takich słów
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: Sęk w tym, że słowo turbo nie ma polskiego pochodzenia. Czyli tutaj gloryfikujesz sytuację, gdzie "chłopski (a właściwie dziecięcy) rozum" tworzy nieprawdziwe wyjaśnienie czegoś. A inni temu przyklaskują.
  • Odpowiedz