Wpis z mikrobloga

zastanawia mnie gdzie jest ta dyskryminacja kobiet, o której gadają julki ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem babą, pracuję, mieszkam sama, nie chcę mieć dzieci i ich nie mam, nikt mi nie każe zrobić sobie dziecka, nikt mi nie każe być kurą domową. w dzie dzisiejszych czasach kobiety mogą rozwijać się, pracować, robić karierę, mieć kierownicze stanowiska, więc gdzie ta dyskryminacja, ja się pytam? z dupy problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #bekazlewactwa #feminizm
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@marlylee

tak

Co tak?

bo w miejscach gdzie robi to diametralną różnicę mierzona jest wydajność, liczy się, kto ile sztuk zrobił, kg
  • Odpowiedz
@marlylee: Dlatego pensje kobiet powinny być niższe, idąc twoim tokiem myślenia.

I co teraz będziesz płakać?

@marlylee: Nie wiem po co się odwołujesz do aborcji? Nie wspominałem o niej, widać że jedyny problem kobiet gdzie mają gorzej od mężczyzn, to ten że nie
  • Odpowiedz
@Fidel1: Ale ona głupoty gada.

Rzuca jakieś hasełka o "PIEKLE KOBIET" po czym nie potrafi nawet wymienić jednej rzeczy, która powoduję dyskryminacje kobiet w Polsce.

Ja na dyskryminację mężczyzn znalazłem wiele, ale ona to chyba dyskryminacje kobiet nie znajdzie bo taka dyskryminacja nie istnieje. Ona istnieje jedynie w jej głowie.
  • Odpowiedz
@tylkoponsfw: kto akceptuje? Zdecydowana większość społeczeństwa, akceptowane jest wsiadanie za kółko bo to tylko dwa piwka, presja typu ze mną się nie napijesz, kto nie pije jest podejrzany. Alkohol jest wszędzie, na każdym kroku. No a powiedz mi, czy kiedykolwiek ktoś postawiony od Ciebie wyżej w pracy złapał Cię za dupę albo powiedział, żebyś pokazał cycki? I widząc Twoją niechęć zwolnił Cię, albo zdyskredytował zrzucając wszystko na Ciebie? Nie sądzę.
  • Odpowiedz
  • 2
@marlylee

No a powiedz mi, czy kiedykolwiek ktoś postawiony od Ciebie wyżej w pracy złapał Cię za dupę albo powiedział, żebyś pokazał cycki? I widząc Twoją niechęć zwolnił Cię, albo zdyskredytował zrzucając wszystko na Ciebie? Nie sądzę.

Czad, bo oczywiście molestowania mężczyzn nie ma.
Mojego znajomego zwolnili z pracy, był kelnerem, bo strzelił w twarz kobitę która go złapała za tyłek, zwolnili by z tego powodu kobietę? Coś mi się wydaje
  • Odpowiedz
@marlylee: Jak u ciebie w otoczeniu/rodzinie normalne jest wsiadanie po dwóch piwach za kółko, to po prostu urodziłaś się w patologicznej rodzinie i nie mierz wszystkich swoją miarką.

Jeżeli ktoś cię molestuje w pracy to po prostu zgłoś to na policję i osoba odpowiedzialna za molestowanie zostanie postawiona przed sądem.

Jak widać twoja teza o tym, że kobiety są dyskryminowane jest wyssana z palca i ta dyskryminacja istnieje tylko w
  • Odpowiedz
@tylkoponsfw: to, że nie przyjmujecie żadnych moich argumentów, to nie znaczy, że ich nie przedstawiłam, tylko że macie swój pogląd, wiecie lepiej i naprawdę nie ma znaczenia, co ja tutaj napiszę. Nie wspominając o niemerytorycznych zabiegach upupiania, zrobienia ze mnie niedouczonego dziewczątka (teksty w stylu "i co, będziesz teraz płakać?"). Po co to? Lepszy blichtr wtedy i respekt u kolegów? Dyskryminacja kobiet jest systemowa, są nawet proponowane rozwiązania systemowe, i
  • Odpowiedz
A mężczyzna musi być twardy, nie może płakać, nie może okazywać słabości ani nic, "toksyczna" męskość.


@tylkoponsfw: To że mężczyzna nie może płakać to element toksycznej męskości, z którą właśnie ruchy równościowe walczą. Tak jak mówiłam, dyskryminacja dotyka obie płcie i należy z tym walczyć, a nie licytować się kto ma gorzej. To dziecinne i do niczego nie prowadzi.

Większość dzieci ma dwoje rodziców. Kto ma sprawować opiekę w wypadku
  • Odpowiedz
@marlylee: Blog CuckoldArtur.

Podaj mi jeden przykład dyskryminacji systemowej kobiet, a ja w tym czasie podaje ci kilka mężczyzn:
- większe gabaryty do targania w pracy
- dłuższy wiek emerytalny
- bilety dla mężczyzn płatne, a dla kobiet darmowe albo mniejsza cena np.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: Gdy, kobiety są dyskryminowane: AEAEAEAE!!!! RATUNKU!!! PIEKŁO KOBIET
Gdy, mężczyźni są dyskryminowani: Dyskryminacja dotyka obu płci, nie można licytować kto ma gorzej a kto nie. To jest dziecinne.

Dwulicowość to chyba najgorsza cecha, jaką może mieć człowiek.
  • Odpowiedz
  • 1
@marlylee

że nie przyjmujecie żadnych moich argumentów, to nie znaczy, że ich nie przedstawiłam,

Bo ich nie przedstawiłaś.

W linku który wstawiłaś brakuje informacji o badaniu z Szwecji gdzie okazało się że kobiety dostawały tyle samo odpowiedzi w przypadku "męskich" zawodów, natomiast była widoczna wyraźna dyskryminacja mężczyzn w "kobiecych"
  • Odpowiedz
  • 1
@MinnieMouse0

Większość samotnych rodziców to kobiety, które zostały z dziećmi zostawione i tata tych dzieci się nie interesuje takimi sprawami jak np opieka nad nimi.

Źródło?

To natomiast, że istnieje społeczne przyzwolenie na to by ojciec porzucił rodzinę i nie opiekował się dziećmi i w tej sytuacji matka jest zmuszona do wyłącznej opieki nad nimi jest właśnie objawem
  • Odpowiedz
Kobiety nie mają żadnej dyskryminacji, a mężczyźni pełno.


@tylkoponsfw: A w tej bajce były smoki?

Na tych grupkach równościowych jak powiesz o dyskryminacji mężczyzn to od razu idą slowa " TY INTZELU,
  • Odpowiedz
  • 0
@tylkoponsfw

- urlop tacierzyński jest krótszy niż macierzyński

Ten punkt to akurat "bzdury", jest różnica między urlopem macierzyńskim, a tacierzyńskim, ale wynika ona w większości z połogu. W przypadku urlopów rodzicielskich i wychowawczych już nie ma żadnej różnicy.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: Przecież nikt nie akceptuje tego, że rodzic (bo są matki, które porzucają rodzinę) ot porzuca rodzinę i uchyla się od płacenia. Są natomiast przypadki kiedy zostawienie rodziny jest zrozumiałe - twój przykład z przemocą jest dobry, ale również zrozumiałe jest, że jeden z rodziców chce z jakiegoś powodu aborcji płodu, a drugi się nie na to nie zgadza. Wtedy rozumiem tego rodzica, który nie chce dziecka, że je zostawia.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: Wystarczy wejść na pierwszą lepszą grupkę feministyczną i takie inwektywy będą kierowane w naszą stronę.

"A w tej bajce były smoki" Widać, że przegrałaś tą dyskusję, brakuje ci argumentów i dalej żyjesz tą swoją obłudą o uciśnionych kobietach.

"Ale poczekaj, jak to kobiety są dyskryminowane, przecież Ty twierdzisz że nie są" Ja daję tylko przykład, jak społeczeństwo a dokładniej grupki równościowe reagują na dyskryminację damskiej płci i męskiej płci, naucz się czytać ze
  • Odpowiedz
@marlylee:
Podlinkowany przez ciebie artykuł jest okropnie tendencyjny.
Autor twierdzi, że mężczyźni są wręcz wypychani do stanowisk kierowniczych np. w pielęgniarstwie, a podlinkowane badania pokazują jedynie, że statystycznie mężczyźni w tej branży częściej kierownikami zostają (sami autorzy określili to jako "small evidence").
Twierdzi też, że branie nadgodzin nie ma w tej kwestii znaczenia, tymczasem badania Harvardu przedstawiają coś zgoła innego (link).
Pisze, że jeśli mężczyźni zaczynają zajmować się
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0:

A w tej bajce były smoki?


Twój rozmówca zdaje się pisał o systemowej dyskryminacji, a ta jak najbardziej istnieje tylko i wyłącznie w stronę mężczyzn w naszym kraju. Oczywiście jeśli uważasz inaczej, chętnie się dowiem na jakiej podstawie.
  • Odpowiedz
@tylkoponsfw: podoba mi się, jak w ogóle się nie odniosłeś do Twoich niemerytorycznych przytyków w moją stronę. Tak samo jak skwitowanie mojego linku z argumentami i przykładami pogardliwym mianem, też bardzo merytoryczne. Przykro mi, że tak bardzo mną gardzisz.

Za to ja odniosę się do Twoich argumentów
- większe gabaryty do targania w pracy
To istnieje tylko na papierze. W UK, gdzie pracuję, maksymalne obciążenie dla kobiety to 16kg, dla mężczyzny 25kg. Tymczasem w magazynie pocztowym ja i inne dziewczyny całą zmianę przez całą noc dzwigałyśmy 25kg i więcej paczki.
Nie było żadnej taryfy ulgowej, brało się palety tak jak stały i każdy #!$%@?ł. Nie zdziwiłabym się, gdyby tak samo było w Polsce. Ratownictwo medyczne i opieka nad osobami starszymi też pokazuje, że istnieje to tylko
  • Odpowiedz