Wpis z mikrobloga

zastanawia mnie gdzie jest ta dyskryminacja kobiet, o której gadają julki ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem babą, pracuję, mieszkam sama, nie chcę mieć dzieci i ich nie mam, nikt mi nie każe zrobić sobie dziecka, nikt mi nie każe być kurą domową. w dzie dzisiejszych czasach kobiety mogą rozwijać się, pracować, robić karierę, mieć kierownicze stanowiska, więc gdzie ta dyskryminacja, ja się pytam? z dupy problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #bekazlewactwa #feminizm
  • 79
  • Odpowiedz
@AnimusAeger999: Dodatkowe punkty na studiach tylko z powodu bycia kobietą? Rodzina męcząca dupe, że jak to tak kobieta robi kariere zamiast znaleźć sobie męża i rodzić dzieci? Dyskryminacja w pracy? Seksizm?
  • Odpowiedz
@betteroff:

Dodatkowe punkty na studiach tylko z powodu bycia kobietą?


To jest dyskryminacja kobiet? W pewien sposób oczywiście może w to kobiety uderzać, ale dawanie przywilejów jednak trudno nazwać
  • Odpowiedz
Rodzina męcząca dupe, że jak to tak kobieta robi kariere zamiast znaleźć sobie męża i rodzić dzieci?


@betteroff: znaleźli ci chłopa, zaprowadzili do łóżka i kazali robić dzieci?
  • Odpowiedz
@Zoyav: same takie komentarze są nie na miejscu i są krzywdzące. To, że rodzina nie zamknie Cię w lochu na pokrycie, to nie znaczy, że jest to w porządku. Może to szczególnie zranić osoby, które chcą mieć dzieci, a nie mogą z powodów zdrowotnych. Poza tym wysokość pensji na tym samym stanowisku, dostęp do stanowisk kierowniczych, wypowiedzenie z momentem wygaśnięcia ochrony prawnej dawanej przez urlop macierzyński, nie akceptowanie ciężarnych i
  • Odpowiedz
@marlylee:

Poza tym wysokość pensji na tym samym stanowisku, dostęp do stanowisk kierowniczych


Czyli co, tajne układy męskich szowinistów specjalnie płacą więcej facetom za tę samą pracę, bo mają takie seksistowskie widzimisię?
I nikt nie wpadł na to, żeby zatrudniać w firmie same kobiety dla oszczędności?
  • Odpowiedz
  • 53
@betteroff

Nie doświadczyłaś tego to tego nie zrozumiesz


A to myślisz że chłopy nie słyszą od rodziny tekstów, że już powinni mieć żonę i dzieci? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@marlylee facek który zmienia laski jak skarpetki to #!$%@?, a teoria jakoby na stanowiskach kierowniczych kobiety zarabiały mniej od facetów to jakiś mit.
  • Odpowiedz
Poza tym wysokość pensji na tym samym stanowisku, dostęp do stanowisk kierowniczych, wypowiedzenie z momentem wygaśnięcia ochrony prawnej dawanej przez urlop macierzyński, nie akceptowanie ciężarnych i matek jako najemców, dziewczyna uprawiająca dużo seksu = szmata, tymczasem facet to ogier i respekt na dzielni, naprawdę mam wymieniać dalej?


@marlylee: Standardowo masz widełki przy rekrutacji. Co wynegocjujesz, to dostaniesz.

Nie umiesz w negocjacje, itp. to nie awansujesz na kierownika, niezależnie od sprzętu w majtach. Chyba, że pracujesz w korpo i są parytety i inne bzdety, to wtedy masz szansę to ominąć.
  • Odpowiedz
@Zoyav: Dyskryminacja płciowa, dotykająca w praktyce obie płcie jest czymś więcej niż możliwością mieszkania samemu i brakiem konieczności posiadania dzieci. Paradoksalnie chociażby kobieta ma większe szanse na dyskryminację na rynku pracy właśnie wtedy gdy ma dzieci. Ostatnio w dobie wiecznych niespodziewanych kwarantann w szkołach jestem świadkiem degradacji kobiet z wyższych stanowisk ponieważ często są zmuszone do wzięcia zasiłku opiekuńczego z powodu kwarantanny dzieci. Ja jako bezdzietna lambadziara to mam łatwo,
  • Odpowiedz
@marlylee: Kobiety przecież na stanowiskach kierowniczych, menadżerskich zarabiają więcej niż mężczyźni.

"Facet, który rucha dużo bab to ogier, a kobieta która uprawia dużo seksu to szmata" tak samo mogę powiedzieć o tym, że gdy kobieta zdradzi to mówi się, że przeżyła przygodę, a jak mężczyzna zdradzi to się mówi na niego wszystkie bluzgi tego świata.

Poza tym dyskryminacja kobiet nie jest systemowa, a mężczyzn tak jak np. większy wiek emerytalny,
  • Odpowiedz