Wpis z mikrobloga

zastanawia mnie gdzie jest ta dyskryminacja kobiet, o której gadają julki ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem babą, pracuję, mieszkam sama, nie chcę mieć dzieci i ich nie mam, nikt mi nie każe zrobić sobie dziecka, nikt mi nie każe być kurą domową. w dzie dzisiejszych czasach kobiety mogą rozwijać się, pracować, robić karierę, mieć kierownicze stanowiska, więc gdzie ta dyskryminacja, ja się pytam? z dupy problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #bekazlewactwa #feminizm
  • 79
@MinnieMouse0: @marlylee: @betteroff:
Poza tym Polska kultura faworyzuje kobiety i stawia je na pierwszym miejscu, wręcz w Polsce mamy matriarchat i kult cipy. "Kobiety przodem", kobiety mogą być słabe itd.

A mężczyzna musi być twardy, nie może płakać, nie może okazywać słabości ani nic, "toksyczna" męskość.

Jak tak bardzo wam doskwiera ta dyskryminacja to ja bym chętnie się zamienił na bycie kobietą a wy możecie być tymi mężczyznami i
@tylkoponsfw inni mirek jeszcze wrzucał artykuł z pływalni bodajże we Wrocławiu, że karnet dla obu płci kosztuje tyle samo a są np czwartki tylko dla kobiet. Jeszcze na stadion Cracovii kobieta miała wstęp za grosze a chłop to uhuhu
@tylkoponsfw: przypomnę tylko, że PO zrównało i podniosło wiek emerytalny, co obrońcy tradycyjnych wartości z PiS odwołali xD a co do kg: wynika to z tego, że macie więcej testosteronu w ciele, przez co jesteście silniejsi. Czy wszystkie kobiety pracujące np. w kopalniach na powierzchni mają zacząć brać teścia i wyglądać jak barmanka ze Shreka, żebyś był usatysfakcjonowany?
@Zoyav: najważniejsze to skłócić ze sobą ludzi oraz zniszczyć podstawową komórkę społeczną jaką jest rodzina.
Zmiany które obserwujemy to inżyniera społeczna która jest z nami już od 50 lat. Do Polski wchodzi stopniowo, ale małymi kroczkami i sukcesywnie niszczy fundamenty relacji międzyludzkich.
@tylkoponsfw: matriarchat? Toś #!$%@?ł xD Mamy rodzić matwe płody, co jest ważniejsze od życia dorosłej osoby, powszechnie akceptowany alkoholizm i idąca za tym przemoc w rodzinie, od której nie wypada uciec, bo "niszczy rodzinę", a Ty mówisz o matriarchacie? A wszystkie rzeczy, o których piszesz wynikają z toksycznych stereotypów płci wykształconych w patriarchalnej kulturze, czyli kobieta to opiekunka domowego ogniska która nic poza tym nie robi, a obrońcą i żywicielem ma
@marlylee

przypomnę tylko, że PO zrównało i podniosło wiek emerytalny,

Nie, po podniosło wiek emerytalny i dopiero później chciało go zrównać. Równy wiek emerytalny miał zostać osiągnięty w 2040.

co obrońcy tradycyjnych wartości z PiS odwołali xD

I w 2015 większy odsetek kobiet niż mężczyzn zagłosował na PiS.

a co do kg: wynika to z tego, że macie więcej testosteronu w ciele, przez co jesteście silniejsi.

I co z tego? Czy z
@marlylee

Poza tym wysokość pensji na tym samym stanowisku

I co z tym?

dostęp do stanowisk kierowniczych,

Gdzie tu niby jest dyskryminacja, to że mężczyźni częściej zajmują stanowiska kierownicze w żaden sposób nie pokazuje że jest jakaś dyskryminacja, tak samo jest więcej mężczyzn na "słabych" stanowiskach? Czy to że znacznie więcej kobiet niż mężczyzn pracuje jako nauczyciel to przykład dyskryminacji mężczyzn?

nie akceptowanie ciężarnych i matek jako najemców,

Bo przepisy są takie
@Fidel1: tak, bo w miejscach gdzie robi to diametralną różnicę mierzona jest wydajność, liczy się, kto ile sztuk zrobił, kg przerzucił. Idąc tym tropem niepełnosprawni i dzieci w ogóle nie powinni dostawać ani pieniędzy ani jedzenia, bo są nieużyteczni dla społeczeństwa