Wpis z mikrobloga

zastanawia mnie gdzie jest ta dyskryminacja kobiet, o której gadają julki ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem babą, pracuję, mieszkam sama, nie chcę mieć dzieci i ich nie mam, nikt mi nie każe zrobić sobie dziecka, nikt mi nie każe być kurą domową. w dzie dzisiejszych czasach kobiety mogą rozwijać się, pracować, robić karierę, mieć kierownicze stanowiska, więc gdzie ta dyskryminacja, ja się pytam? z dupy problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #bekazlewactwa #feminizm
  • 79
@Fidel1: to że nie ma tam tej informacji nie oznacza, że problemy opisane w linku nie istnieją. Ja nie neguję tej informacji, ani tamta informacja nie neguje reszty problemów.

Nie napisałam i proszę mi nie przypisywać tego. Odnosiłam się konkretnie do tylkoponsfw, a nie do wszystkich. Nie napisałam, że molestowanie mężczyzn nie istnieje, tylko że on raczej go nie doświadczył. Dopowiadasz sobie rzeczy których nie powiedziałam.
@AnimusAeger999: co z całą resztą artykułu? Wymieniłeś część rzeczy, co do których faktycznie można mieć zarzuty. Znów, to, że są przykłady miejsc, gdzie tego nie ma, nie oznacza, że nie ma szeregu miejsc w których te problemy występują. Jedno nie wyklucza drugiego.
@tylkoponsfw: niczego nie usprawiedliwiam, dyskutuję z Twoimi argumentami, tak jak Fidel1 dyskutował z moimi. Przestań stosować tanie chwyty erystyczne, bo nie ma to żadnej merytorycznej wartości.
@tylkoponsfw:

To Twoje zdanie. Ja niczego nie podważam, dyskutuję, bo mam do tego prawo.

Przedstawiłam i nie odniosłeś się do nich w żaden merytoryczny sposób.

Ale jesteś kulturalny, nie ma co. Tym też pokazałeś, że żadna rozmowa z Tobą nie ma sensu, bo jesteś zwykłym chamem.
@marlylee

bilety dla mężczyzn płatne, a dla kobiet darmowe albo mniejsza cena np. do klubu

Klub to biznes. Więcej mężczyzn chętniej wejdzie do klubu, gdzie są dziewczyny, niż do klubu, gdzie ich nie ma. Winisz właścicieli klubów za to, że poprawiają sobie biznes, zamiast go psuć w imię równości? Równie dobrze ja mogłabym się pruć o kluby tylko dla mężczyzn, a też takie są.
Czad, teraz ta samą zasadę zastosuj przy "luce
Rodzina męcząca dupe, że jak to tak kobieta robi kariere zamiast znaleźć sobie męża i rodzić dzieci?


@betteroff: kazda rodzina męczy tak dupę niezależnie czy jesteś kobietą czy mężczyzna więc zejdź na ziemię i zacznij patrzeć na problemy innych. Okaże sie ze jednak nie ma żadnej dyskryminacja kobiet, tylko tak działa środowisko.

Tylko trzeba umieć patrzeć szerzej niż wlasna dupa. W Polsce kobiety nie mają żadnej dyskryminacji.
@Nabuhodozur: Jak mam pokazać poziom, jeśli mój oponent jest ignorantem i twierdzi, że dyskryminacja kobiet nie istnieje. A i PS. W tym kraju każdy jest dyskryminowany na swój sposób, a zwrócenie uwagi na różowe nie przeczy temu, że mężczyźni też nie są grupą dyskryminowaną
@marlylee: Nie mam zamiaru całego artykułu recenzować, zwłaszcza że temat nie jest mi wcale obcy.
Poza tym część pokazanych tam mechanizmów jak najbardziej występuje w rzeczywistości; płeć, podobnie jak wzrost, wiek, wygląd, atrakcyjność, kolor włosów, skóry, ubiór etc. wpływają na to, jak odbierają nas inni ludzie, co rzutuje na wszelkie aspekty życia.
Po prostu nie zgadzam się z tym, że kobiety są jakoś wyjątkowo poszkodowane w tej kwestii jako grupa, zwłaszcza