Wpis z mikrobloga

@sqlserver: wszystko zależy od konkretnego kraju - każdy ma swoje przepisy.

Np. byłem niedawno na Sri Lance i tam wszystkie szczepionki uznawane w Twoim kraju pochodzenia są automatycznie uznawane jeżeli chcesz przyjechać na Sri Lankę.

Ale inne kraje mogą mieć inne zasady
@sqlserver: Np Niemcy nie akceptują Johnsona. Wiec pisząc „Azja” doczytaj konkretnie na stronie danego państwa żebyś się nie zdziwił, bo te kierunki są obecnie najbardziej restrykcyjne i wydziwiają z testami i to kilkukrotnym czasem
@sqlserver szczerze mówiąc nie wiem, powinni akceptować, bo niektórzy tu się tym szczepili. 'najbezpieczniej' będzie Pfizer, bo on jest chyba wszędzie akceptowalny.
Najważniejsze to i tak certyfikat szczepień (Filipiny chyba jeszcze nie akceptuja z Polski, ale podobno są negocjacje).
@gjdfsh: a jak wygląda sytuacja na Sri lance? Garkuchnia normalnie otwarte, nie ma ograniczeń dot. Przemieszczania? Mam szczepienie, planowałem Tajlandię, ale cyrk za duży i szukam innego kierunku niż Meksyk.
@MaciejPN: trzeba być szczepionym, zrobić test PCR przed przylotem i kupić jakieś ubezpieczenie (tanie: 12 USD).

Knajpy funkcjonują normalnie i można się przemieszczać po kraju. Teoretycznie wymagane są maseczki na ulicach i w lokalach, ale turyści to olewają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matumat: @janinapomidor: @sqlserver:

Wietnam według najnowszych info otworzy się najpóźniej 30 kwietnia. Próbują otworzyć się wcześniej, ale nic pewnego

Raczej będzie potrzebne podwójne szczepienie. Alternatywą na bank jest papier o byciu ozdrowieńcem. Przed wlotem jeszcze test i ubezpieczenie

Pozdrawiam z Nha Trang

jeśli macie pytania o VN, to prawie codziennie rano PL czasu nadaję na żywo na YT
@sqlserver: @damian91:
https://www.philippineairlines.com/en/ph/home/covid-19/ArrivingInThePH/ArrivalGuideForFully-VaccinatedTravelersInoculatedInthePhilippines

1. Foreign Nationals Entering PH with Visa Free

Travelling with the purpose of business or tourism, provided they are:
Former Filipino Citizens (Balikbayan) under Republic Act No. 9174 including their spouse and/or children who are not balikbayans provided they are not restricted nationals
Citizens of the following countries
Fully Vaccinated, except for minors below 12 years old
Proof of vaccination
Negative RT-PCR test result taken within 48
@sqlserver: Ehh #!$%@? mi przy edicie co Ci napisalem ale chyba ogarnales.

Ogolnie tweraz leciec do Azji to loteria, sporo ludzi wylatujacych do Tajlandi(3 testy- przted wylotem- na 1 dzien i na 5 dzien gdzie music byc w hotelu) ni z gruchy ni z pietruchy ma nagle dodatni, juz ok 10% na 5 dzien ma +.... i albo szpital- lozka polowe(obczaj na YT) albo kwarantanna w hotelu jesli ma kontrakt.

Bez