Wpis z mikrobloga

W kontekście dzisiejszego awansu do konkursu ta historia wygląda jeszcze lepiej.
Czesi katastrofalnie od ładnych paru lat, ale i tak gratulacje w jakiś sposób.
https://twitter.com/borek99/status/1480988215045730315

Co nie zmienia faktu, że nasi południowi sąsiedzi są moim zdaniem trochę przeceniani. Raška, później Ploc czy Sakala - ok, ale w XXIw. to jest taki trochę poziom Szwajcarii. Z resztą nawet w bezpośrednim pojedynku Ammann > Janda. Koudelka niewykorzystany potencjał, Matura łabędzi śpiew już w zasadzie na pożegnanie ze skokami, a reszta? Może Hajek - niezły na loty, dalej kiepsko. Jasne, szkoda, że obecnie ledwo ciułają punkty w PN, ale niektórzy traktują Czechów jakby to jeszcze parę(naście) lat temu była jakaś wielka reprezentacja. No nie była.
#skoki #pekin2022
  • 2
@przedskoczek: Ale kto ich tak traktuje? Zgadza się nigdy nie byli potęgą, ale regularnie jako drużyna wchodzili do drugiej serii, indywidualnie mieli kilka przebłysków jak Koudelka,Hajek, Matura i jak Janda wygrał tcs i pś, ale ja się nigdy nie spotkałem z opinią że byli potęgą, raczej takim typowym średniakiem i po prostu przykro się patrzy na to jak teraz maja problem żeby nawet do konkursu awansować.
@LillXte: W sumie racja, trochę za daleko poleciałem (nomen omen), jednak była przez jakiś czas taka narracja, głównie wśród komentatorów, gdy Czesi zaczęli dołować. Momentami większe halo niż na widok rozsypanych Finów, a przecież oni to dopiero zlecieli z piedestału. Pewnie robiono tak przez ogólną sympatię do tego narodu, bo ja z dzieciństwa wyniosłem właśnie przekonanie, że mieli jakąś supergrupę, a po przetrzepaniu rozmaitych statystyk nagle zonk. Ale może faktycznie za