Wpis z mikrobloga

  • 512
Czy naprawdę coś to w waszym życiu zmienia, że ktoś jest innego koloru skóry niż według was, "domyślny biały"? Tym bardziej, że to jest adaptacja?
Czy wy nie widzicie ilości absurdów? Jesteśmy jednym gatunkiem ludzkim i to tak samo jakbym ja powiedziała, że osoby leworęczne są nienormalne xD
No ale typ w komentarzu porównujący kolor skóry do czołgów, dostał 700 plusów xDDDDD więc jakiej logiki mam się spodziewać po prawakach skoro pruli się nawet, że aktorka od Yennefer nie jest zbyt biała xD Czym to w sumie tłumaczyć niż lekkim rasizmem?
Nie ma to jak narzekać na to że Amerykanie kręcą filmy i seriale w których udział biorą ludzie z ich kraju i narzekać że to jakaś malformacja "białej" kultury, i poprawność polityczna, samemu konsumując amerykański produkt z innego kontynentu i obcej od polskiej kultury xD
Przecież "kultura białego człowieka" nie jest w żaden sposób jednolitym tworem. A współczesna kultura amerykańska jest tak samo kulturą amerykańskich anglosasów, niemców, irlandczyków, włochów, polaków, jamajczyków czy afroamerykanów. Nie ma jednolitej kultury "białego człowieka" ani w Europie, ani w Ameryce, bo Europa jest kontynentem wielu kultur (w tym polskiej), a Ameryka jest narodem imigrantów z każdego kontynentu na świecie. Oglądając seriale na Netflixie, czy bajki Disneya de facto konsumujecie amerykańską kulturę, czyli kulturę imigrantów. Jeśli się to wam nie podoba, że to wygląda inaczej, niż byście chcieli, to polecam nie oglądać amero-brytyjskich produkcji i ograniczyć się tylko do polskiego kina, będziecie mieli wtedy komfort oglądania produkcji wytworu "białego człowieka" xD
#lotr #amazon #wladcapierscieni #bekazprawakow #bekazpodludzi #seriale
Filippa - Czy naprawdę coś to w waszym życiu zmienia, że ktoś jest innego koloru skór...

źródło: comment_1644580489waSK4KLRVAnkBdNm3ZsDi9.jpg

Pobierz
  • 430
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@GOOF1 dlatego, że ciężko wśród osobników 120 cm rozmnożyć się do 2 metrów xd jest to prawie biologicznie niemożliwe, więc musiałaby być jakaś ostra krzyżówka xD
  • Odpowiedz
@Filippa: wrzucanie czarnych elfow ma tyle samo sensu co dorzucenie tam samolotow. Po prostu jest idiotyczne. Nikogo to nie boli, jest po prostu zenujace dla milosnikow Tolkiena.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Lorne xD twierdzisz, że biologicznie nie jest możliwe rozmnożenie się żeby uzyskać ciemną skórę? I dajesz porównanie z samolotem? Których faktycznie możliwie nigdy by tam nie było ze względu na technologię?
  • Odpowiedz
  • 4
@Filippa rozumiem że 90% wykopu nie ogarnia że komuś może zależeć na czymś więcej niż zimny harnaś i passat w leasingu, ale nie tego się po tobie spodziewałem. Zarówno ta nowa postać, jak i aktorzy grający Elronda i Galadrielę są bardzo kiepsko obsadzeni. Podstawą elfów Tolkiena nie są spiczaste uszy, tylko miks eterycznej delikatności, pradawności i fizjologi nadczłowieka, tzn wysocy, szczupli, umięśnieni, mieniący się wewnętrznym blaskiem. Wiadomo, że nie da się
  • Odpowiedz
@trevoz:

Tolkien szczegółowo opisał jak wyglądają przedstawiciele danych ras w jego uniwersum. Jaki jest sens, żeby adaptować jego uniwersum, a potem wszystko w nim zmieniać?


Adaptacja dzieła polega na tym, że je… adaptujesz. Możesz je nawet totalnie zmienić pod względem fabularnym, jeśli masz taki kaprys.

A czy to będzie dobra i wierna adaptacja to zupełnie inna kwestia.
  • Odpowiedz
@Filippa skoro jesteśmy jednym gatunkiem ludzkim to po c--j wciska się cyganów i murzynów w historię fantasy w której domyślnym kolorem jest biały? Tak na prawdę, jesteśmy jak psy, koty czy inne futrzaki, jesteśmy podzieleni na rasy. Każda rasa ma wady i zalety. Nawet biali dzielą się na "podrasy". To jest naturalne. Jeżeli ktoś by napisał powieść fantazy która dzieje się w odpowiedniku średniowiecznej Afryki to bym domyślnie wszystkich widział jako
  • Odpowiedz
@Filippa to nie kwestia rasizmu, ale skoro dokładnie opisywał to powinno się tego trzymać. Jakoś w drugą stronę to nie działa gdyby np zrobić film o rodowitych białych afrykańczykach, to spotkałoby się to z oburzeniem - i ja sam wolę oglądać tak jak mówi pierwowzór. Powiesz nie mam problemu z tym że w filmie opowiadającym o czarnej dzielnicy nie ma białych. Dochodzimy do takiego momentu w historii kinematografii że dobiera się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Filippa: w moim życiu to nic nie zmienia. Mają prawo robić swoje interpretacje i chwała im za to. Mi się to może podobać albo nie i mam prawo wyrazić swoje zdanie. Uważam że zamiast pluc się w internecie że syf, po prostu nie oglądać jak się nie podoba i tyle
  • Odpowiedz
  • 7
@Foxlifejenkins @Filippa jako wielki fan Tolkiena i osoba o mocno centrycznych poglądach mogę powiedzieć, że Amazon dał d--y z czarnymi elfami i jest to mocno sprzeczne z książkami. Już lepiej byłoby, gdyby to krasnoludy były częściowo czarne. Zresztą ten serial nie będzie arcydziełem na miare filmowej trylogii, będzie on zwykłym średniakiem, może nawet i bardzo dobrym (co mnie niestety smuci, bo potencjał jest zdecydowanie większy ( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
@Filippa: Tu chodzi o to, zę:
- wszędzie wciskają ciemnotę na siłę
- to tak jakby Spielberg powiedział "Zróbmy wielka adaptacje powieści Krzyżacy! Tylko może zamiast Niemców niech to będa Tybetańczycy! I może niech wygrają tę bitwę pod Grunwaldem (popieram wolny Tybet). No i może niech ta bitwa rozgrywa się nie latem, a zima, w śniegu! W Knoxville w Teksasie! A głównym bohaterem niech będzie Rasputin, którego zagra Whoopi Goldberg!"
  • Odpowiedz
@Filippa:

skoro pruli się nawet, że aktorka od Yennefer nie jest zbyt biała xD


BO YENNEFER BYŁA K---A BLADA JAK ŚCIANA. Jak dla mnie Yennefer mogłaby grać i czarna aktorka z Kongo jeśli zrobiliby ją na bardziej białą niż biały człowiek.
W rezultacie mieliśmy Yennefer nijaką, jak połowa czarodziejek. A była to akurat mocno wyróżniającą się grupa.
  • Odpowiedz