Wpis z mikrobloga

Trochę głupie pytanie ale znajoma mnie poprosiła o radę bo jestem programistą i znam się na tych komputerach (hehe), ale w tym przypadku nie umiem doradzić.
Jej syn lat 17 oznajmił, ze robi maturę i chce zostać profesjonalnym esportowcem. (CS:GO) Ona już 50+ i dla niej ten cały esport to klikanie w kąkuter, sama jest lekarzem i nie traktuje grania jako sposób na życie.
Tłumaczyłem jej, że esport to tak jakby wybrał drogę prawdziwego sportowca i dojść do dużych pieniędzy udaje sie tylko nielicznym.
Z tego co wiem to dzieciak faktycznie sporo gra w tego CS'a jest w jakimś klanie ale nie znam go i cieżko mi powiedzieć jak do tego podchodzi.
Jak ja grałem w CS (wersja 1.3 xD) to nie było opcji, żeby z tego żyć. Tera z tego co słyszałem,zadownicy mają płacone normalne pensje jakby robili na etacie.
Możecie mi powiedzieć, jakie szanse na jakieś sensowne zarobki może mieć taki przeciętny gracz. Co trzeba spełnić aby dostać taki kontrakt i stałą pensję ? (wygrać jakieś turnieje? )
#csgo #counterstrike #esport i troche #rodzicielstwo
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elosiema: pewnie masz rację. Natomiast rozumiem obawy jego matki. Ich starsza córka poszła w jej ślady i studiuje medycynę więc wiesz, dla niej to jakaś abstrakcja esport.

@Darth_Gohan: Z tego co wiem to esportowcem. Dzieciak jest raczej trochę wycofany, możliwe że ma tutaj nawet konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Crisu: Kolego, chodzi o to, żeby był bogaty, czy żeby był szczęśliwy?

Czy jego matka uważa go za idiotę, który nie zauważy, jeśli będzie kiepski i nie da rady się z tego utrzymać?

NIech matka go wpsiera, ędzie miała dobry kontakt i szczęśliwe dziecko. A jak się boi, że będzie miał mało pieniędzy, niech zacznie oszczędzać, żeby mieć poduszkę dla niego na wszelki
  • Odpowiedz
@Crisu: @WarmWeather: @vasos: wy mówicie o progu wejścia, a przecież wylecieć z karuzeli graczy esportowych jest również bardzo łatwo. nie każdy ma takie szczęście jak szpero czy michu, gdzie nawet gdy nie idzie, to są nimi zainteresowane organizacje. Oni oprócz jakichś tam umiejętności - reprezentują również swój wizerunek i możliwość zarabiania przez to. Poza tym oni na początku swoich karier zdobywali już osiągnięcia, na fali których
  • Odpowiedz
@Crisu: Trochę spóźniony, ale przekażę moją opinię.

W Polsce jest kilka organizacji, które mogą zapewnić ci pensję z grania w grę. Ale musisz mieć talent i być w ścisłym top graczy. Gość ma 17 lat, już spokojnie można ocenić czy ma potencjał, czy też tylko gra w grę. Ale to nie istotne, bo dopóki nie będzie miał kontraktu, albo nie będzie swoją drużyną wygrywał otwartych kwalifikacji do turniejów, albo nie gra w polskich ligach jak PLE. To nie ma żadnego powodu, żeby myśleć o profesjonalnym graniu i ignorowaniu innych życiowych obowiązków.

Ba, nawet jakby był bardzo dobry teraz, dostał kontrakt w polskiej drużynie to NIC, kompletnie nic, nie znaczy, bo jak nie utrzyma poziomu to za kilka lat będzie
  • Odpowiedz
Imo bez odpowiedniego prowadzenia/wsparcia/ZROZUMIENIA przez rodzica ciężko o to będzie.

@w00nski: Wydaje mi się, że tego zrozumienia nigdy nie było. Może to się teraz zmieniać powoli. Rodzic zrozumie jak będzie widział wyniki, nawet jego mama jak zobaczy, że wygrał jakiś turniej dostał nagrodę i trofeum zauważy, że może ma potencjał. Natomiast nie oszukujmy się jak gość w wieku 17 lat w csgo nie ma nawet małych osiągnięć to nic z
  • Odpowiedz
@kasper93: dzięki bardzo wartościowy wpis. Wczoraj gadałem ze znajomą, przekazałem jej Wasze uwagi. Czekam aż mi odpowie ale po tym co pisaliście, mogę podejrzewać, że to wymówka przed nauką i marzenia ściętej głowy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Crisu: w dzisiejszych czasach to jak w tym wieku jeszcze nie dostał się do fpl to małe szanse,chyba że będzie grał w jakiś polskich g---o drużynach
  • Odpowiedz
@Crisu: Cześć. Szkoda, że dopiero teraz, ale może się przyda: starszy brat i profesjonalnego grajka here, Brat co dopiero wbił 16 lat (wymagane) i mógł zaistnieć na scenie.
Zarobki niezłe, gra League of Legends.

Co jest potrzebne? Niesamowite umiejętności, granie nie na zasadzie "chcę teraz jak mam 17 lat bo mi się jednak nie chce uczyć do matury", ale od małego (siostry Williams jak miały cztery lata to cięły w tenisa, mój brat ciął w Dotę - taki dziadek LoLa).
Niesamowite -> czyli być w tych 0,5% najlepszych graczy. Nie, nie w
S.....s - @Crisu: Cześć. Szkoda, że dopiero teraz, ale może się przyda: starszy brat ...

źródło: comment_1644833247OLS1tNZyiFcrybWmb8trLl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Soveliss: Dokładnie. Ostatnio w internecie latało zdjęcie Zywoo (ten mały grubasek) , który w wieku 8-9 lat z dziadkiem jeździł na lany. Teraz zywoo jest top1-2 na świecie w csgo.

Nie wiem czy jest to wymagane, żeby tak młodo zaczynać, może wystarczy się później przyłożyć, ale trzeba mieć plan i faktycznie trenować, a nie "grać w grę". Ale już wszystko było powiedziane w tym wątku.
kasper93 - @Soveliss: Dokładnie. Ostatnio w internecie latało zdjęcie Zywoo (ten mały...

źródło: comment_1644944428dSRsgv6pqUFYRQmLxUabz7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
eżeli tak by było to trafi się jakiś "scout", temat zacznie sam się


@kasper93: ja nie mogę znaleźć zdjęcia brata, jak gra w Dotę w wieku 3,5 lat. Nie potrafił wtedy jeszcze czytać, gra była po angielsku i nauczył się jej CAŁEJ manualnie (na siłę) i przez obserwację starszego brata.
  • Odpowiedz