Wpis z mikrobloga

Trochę głupie pytanie ale znajoma mnie poprosiła o radę bo jestem programistą i znam się na tych komputerach (hehe), ale w tym przypadku nie umiem doradzić.
Jej syn lat 17 oznajmił, ze robi maturę i chce zostać profesjonalnym esportowcem. (CS:GO) Ona już 50+ i dla niej ten cały esport to klikanie w kąkuter, sama jest lekarzem i nie traktuje grania jako sposób na życie.
Tłumaczyłem jej, że esport to tak jakby wybrał drogę prawdziwego sportowca i dojść do dużych pieniędzy udaje sie tylko nielicznym.
Z tego co wiem to dzieciak faktycznie sporo gra w tego CS'a jest w jakimś klanie ale nie znam go i cieżko mi powiedzieć jak do tego podchodzi.
Jak ja grałem w CS (wersja 1.3 xD) to nie było opcji, żeby z tego żyć. Tera z tego co słyszałem,zadownicy mają płacone normalne pensje jakby robili na etacie.
Możecie mi powiedzieć, jakie szanse na jakieś sensowne zarobki może mieć taki przeciętny gracz. Co trzeba spełnić aby dostać taki kontrakt i stałą pensję ? (wygrać jakieś turnieje? )
#csgo #counterstrike #esport i troche #rodzicielstwo
  • 33
Bo jak Silver 3 to nie wróżę mu wielkiej kariery.


@guest: nie mam pojęcia. Ja zatrzymałem się na CS 1.6 a moj peak formy był na 1.3, wtedy nagrodą za turniej było 5h w kafejce .
Ale dzięki za info, powiem jej żeby go podpytała.

@ZielonaPomaranczka-: @Katiee: No i to jest główny problem. Nie znam gówniarza. Rozumiem frustrację matki bo nie chce ograniczać syna ale z drugiej strony nie
@Crisu: jak ma lvl 10 faceit to niech próbuje - młody jeszcze jest, nie każdy to m0nesy. Wiadomo też że można grać na wysokim poziomie nie strzelając idealnie, kwestia jest wtedy jak widzi CSa - czy jest to dla niego coś z rodzaju szachów 6D i walki na mózg czy typowa strzelanka, mid na hedy i tyle. Żeby być pro i dużo zarabiać trzeba widzieć w tej grze więcej.
@Crisu: ciężko mi się dziwić matce, bo to troche jak z byciem youtuberem, sportowcem, raperem - mnóstwo dzieciaków o tym marzy, próg wejścia do wykonywania tego hobbystycznie jest niski, ale wybić się i zarobić są w stanie tylko nieliczni. Do tego kariera się może skończyć tak szybko, jak szybko gra przestanie istnieć albo straci popularność.
Chłopak ma 17 lat, więc jest prawie dorosły - myślę ze najlepiej jest z nim pogadać
Możecie mi powiedzieć, jakie szanse na jakieś sensowne zarobki może mieć taki przeciętny gracz. Co trzeba spełnić aby dostać taki kontrakt i stałą pensję ? (wygrać jakieś turnieje? )


@Crisu: takie jak przeciętny sportowiec. Trudno powiedzieć, czy faktycznie ma talent i szanse na karierę, czy po prostu lubi sobie pograć i traktuje to jako wymówkę.
@Crisu: To zależy od zaangażowania, nauki, aima, movementu, znajomości granatów, intuicji. CSik pod względem aima jest jedną z bardziej wymagających gier i jak ktoś zaczynał np. w Q3, cod to przestawić się ciężko. Jak ma 17 lat i dobrego skilla to jak się odpowiednio poprowadzi to ma szansę. Jeśli nie to różnie może być. Do tego trzeba trochę zainwestować w PC, słuchawki, monitor, mysz, klawiatura czy nawet krzesło żeby codziennie trenować.
@Crisu Esportowcem czy streamerem bo to też pytanie czy dobrze go zrozumiała :)

A co do tych super zarobków w esporcie. To jest #!$%@? i to straszny. Hajs naprawde fajny to jest jak jesteś na poziomie najlepszych w Polsce czyli jakieś 15 do 20 osób z tego wyciąga dobry pieniądz. Europa wiadomo odpowiednio więcej. Tylko też pytanie ile ta kariera potrwa dla młodego. Wiadomo można jak Taz i Neo grać od 1.3