Wpis z mikrobloga

#keto #wege #lowcarb #gotujzwykopem #gotowanie

Co ciekawegona słono jecie na śniadanie? Przygotowujecie coś na kilka dni?
Może być z mięsem ale nie musi (byleby dominowały warzywa bo jem ich za mało nie muszę wmuszać), Wymogiem jest żeby było jak najmniej węgli i żeby nie były to podstawy typu szakszuka, jaja w sosie serowym albo sałatka xD

Byłoby też miło gdyby przepis nie zajmował godzinę bo od rana grafik mam mega napięty.
  • 9
@daddyissues_: ale sałatka to akurat zajebista sprawa, bo wrzucasz wszystko do jednego gara i za każdym razem może to być coś innego.
Jak jadałam śniadania w domu przed pracą, a byłam na paleo, często jadłam po prostu kawałek mięsa z wolnowaru + warzywa (wolnowar, piekarnik, coś surowego co było pod ręką). W weekendy to była najczęściej jajecznica + warzywa na oddzielnym talerzu, albo właśnie sałatka, czasem chlebek jajeczny z mikrofali.
Obecnie
@matra: Tak, jadam sałatki dlatego nie chcę przepisów bo po prostu robię z resztek +szpinak babyxD A jakbym miała coś specjalnie kupować to bez sensu. Wolnowaru co prawda nie mam ale w sumie zajebisty pomysł z tym piekarnikiem.
A co to za chlebek jajeczny? XD
@daddyissues_: http://nie-umiem-gotowac.blogspot.com/2014/07/kromka-chleba-w-5-minut.html to mój stary blogasek, możesz pogrzebać, bo LCHF ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Ja do sałatek też niczego nie kupuję, robię z tego co mam. Max co to jeśli mam w planach sałatkę, dbam o to żeby był jogurt do sosu, bo jeśli robię z jajkami, to wolę sos tego typu (jogurt/majonez/olej z pestek dyni) niż oliwę, ale znowu jak cokolwiek bez jajek, to oliwę z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daddyissues_: ja to uwielbiam tuńczyka z puszki z cebulką i odrobiną octu, do tego chlebek probody, możesz na ten chleb sobie walnąć sałatę i pomidora. Dzisiaj miałam z kolei twaróg wędzony z łyżką majonezu, do tego sałata lodowa z pomidorkami koktajlowymi i sosem + 2 kromki probody. Zazwyczaj też zamiast lodowej jest rukola, bo bardziej pasuje.

Uwielbiam też taki miks- na patelni smażysz długo, żeby się pięknie chrupko zrobiło: kiełbasa w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daddyissues_: sałatka z boczkiem Smażonym oliwą i oliwkami. Do tego duże zielonych różnych warzyw. Można dodać smażonego kurczaka. To się chyba sałatka Kobe nazywa.