Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 141
Kto chce zakazu handlu?
Na swojej drodze spotkałem jedną osobę, która go popierała. To samotna matka pracująca w markecie budowlanym.
Pozostali pracownicy lubili pracę w niedzielę, bo mieli za nią dzień wolny i dodatek do wypłaty, więc wygryw.
Katolicy? Sam jestem katolikiem i nie spotkałem nikogo, kto w sprawie zakazu handlu jakkolwiek powoływał się na kościół. U mnie zawsze szło się na zakupy po mszy, żeby kupić jakieś brakujące #!$%@? do domu.
Czasem, gdy ktoś mówi "no bo oni też chcą mieć wolne", wystarczy powiedzieć "ale pracownicy przemysłu, pracownicy gastronomii, służb, obsługujący na stacjach paliw, ochroniarze, pracownicy infolinii też pewnie chcą mieć wolne weekendy, ale wybrali taką pracę, że pracują czasem w weekend i mają zamiast tego wolne w tygodniu" i już nie ma żadnego argumentu.
Nadal czekam aż ktoś zabierze się za tak zwany system pracy ciągłej, który pozwala na zmianę godzin pracy co dwie doby, co jest destrukcyjne dla ludzkiego organizmu - 2 dni pracy 6-14, 2 dni pracy 14-22 i trzy dni pracy 22-6. Potem wolne. Jeden weekend wolny w miesiącu, codzienność tysięcy osób pracujących w "systemie" w różnych wariantach.

Bywa tak, że w pełni legalnie pracują kilkanaście dni z rzędu w innej formule, gdzie po 4 dniach pracy dostajesz jeden dzień wolnego, przy czym w wyjątkowej sytuacji możesz być wezwany na nadgodziny :)
Owszem, też na taki tryb się zgadzasz. Tu jednak w odróżnieniu od pracy raz na kilka tygodni w sklepie, trwasz w permanentnym systemie niszczącym zegar biologiczny.
#praca #pracbaza #sklepy #polska #zakazhandlu #bekazpisu #przemysl
Shatter - Kto chce zakazu handlu?
Na swojej drodze spotkałem jedną osobę, która go po...

źródło: comment_1644221490i0H5LWqd6t8gnRzJtFfuwm.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
dla korporacji


@Czachazdw: Zależnie od branży i okresu zdarzają się niedziele pracujące a nie słyszałem jeszcze aby ktoś lamentował nad swoim losem.
Nikt nikogo siłą nie zmusza do pracy w sklepie otwartym w niedziele, można poszukać innej pracy.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: to niech się spotyka kto chce a kto chce niech pracuje no ale do tego trzeba by wywalić ten zakaz.

A co z ludźmi którzy wolą pracować w niedzielę a w tygodniu mieć wolne aby coś załatwić? piszesz jakby spotkania towarzyskie to była jakaś świętość zresztą ile % społeczeństwa tak się wielce odwiedza
  • Odpowiedz
@Fajoski: no właśnie przecież to podobno wolny kraj a można np sie nie zgodzić na robotę w niedzielę czy coś, wszystkie takie odgórne nakazy i zakazy to bolszewia brakuje jeszcze nakaz modlenia się na mszy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czachazdw: ktoś poszedł di pracy w usługach i musi pracować w weekend - niech każdy pracuje w weekend
XD
Są branże takie, jak straż pożarna, gdzie pracujesz 9 dni w miesiącu, ale jesteś w pracy 24h. Może niech to będzie standard, co?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@death070: to samo co to że wszystkie dzieci mają wakacje od szkoły w tym samym czasie, czy jakieś długie weekendy. łatwo się spotkać z ludźmi

@stan-tookie-1: spotykasz się z ludźmi w każdą niedzielę? Bo może jednak czasem się zdarza tak, że się nie spotykasz. Albo robisz to po południu, co? Sporo osób w handlu, szczególnie w marketach, pracuje 6-14, 14-22. Więc jak weźmiesz nawet 2 weekendy pracujące w
  • Odpowiedz
@death070: to się powinni zatrudnić w miejscach które są czynne w niedziele, ewentualnie założyć swoje sklepiki czy co tam jest otwarte. ale obstawiam, że nie ma wielu amatorów niedzielnych zmian i taki problem nie występuje
  • Odpowiedz
@Shatter: chyba mylisz chęci od potrzeby. pewnie są jacyś ludzie któzy od zawsze marzyli żeby być kasjerem markecie i pracować w niedzielę, ale obstawiam że to pojedyncze przypadki na milion, a reszta pracuje na tej kasie bo nie mają innych ofert.
  • Odpowiedz
@Shatter: hahaha na niepełnych etatach nie masz takich zmian, a takie są w 90% marketach. W Auchanie masz dziennie na inną godzinę i różny rozkład godzin - zazwyczaj między zmiany lub na popołudnie, zdarza się ze pracujesz po 6-7 dni z rzędu i dopiero potem masz dzień wolnego. Za weekend nie masz dodatkowo nic płacone, rozliczenie kwartalne. #!$%@?łam jak tylko nadażyła się okazja, wspieram zakaz handlu w niedzielę, bo znam
  • Odpowiedz
@Fajoski: i najlepszy argument "Nikt nikogo siłą nie zmusza do pracy w sklepie otwartym w niedziele, można poszukać innej pracy."

To może otwórzmy wszystkie urzędy w niedzielę. Też bym chciał sobie w niedzielę coś załatwić np. w ZUSie bo w tygodniu pracuję i nie mogę.
  • Odpowiedz
Są branże takie, jak straż pożarna, gdzie pracujesz 9 dni w miesiącu, ale jesteś w pracy 24h. Może niech to będzie standard, co?

@Shatter: Gdybym mógł to mi by pasowało i nie miałbym z tym problemu. Ale skoro handlowcy mają pracować w niedzielę to dlaczego urzędnicy nie mogą? Dostaną dzień do odbioru w tygodniu i załatwione
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roxi5017: ja znam to również od środka, regularne zmiany 6-14-22 w spożywce, w sklepie przemysłowym zmiany zaczynały się o 8 lub 9 i kończyly zdaje się 20-21, wolne oddawane na bieżąco, bo jak inaczej?
Jak ktoś pracuje na niepełnym etacie to też jego wina. Ja się z takim czymś nie spotkałem. 7 dni z rzędu to jakiś skandal, jeśli w następnym tygodniu pracujesz 3? W elektromarketach mają zmiany po 12h,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czachazdw: to jest najgłupszy argument, jaki możesz podnieść, bo nie dość, że chcesz zwiększyć liczbę niepotrzebnych urzędników, za których też płacisz, to kierujesz się wyłącznie chęcią zrobienia komuś na złość.
  • Odpowiedz