Wpis z mikrobloga

@Halbr: Paradoksalnie lepiej kupić coś od molocha i mieć dłużej dobrej jakości produkt, niż kupować coś od taniej marki i co roku wymieniać szrot na nowy szrot jeszcze bardziej przyczyniając się do wyzysku pracowników fabryk

ps. a nowego iphona jednak nie kupuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo nie ma sensu
@Halbr: Szkoda że antysocjaliści w PRL zamiast obalać PRL po prostu nie przestali jeść tego co się w PRL produkowało. Problem sam by się rozwiązał

Chcesz żeby antysystemowiec tak naprawdę wspierał system i zachowywał się tak jak tobie (zwolennikowi systemu) pasuje.
Dodam jeszcze że pytanie się zwolenników kapitalizmu jak powinni się zachowywać antysystemowcy (antykapitaliści) nie prowadzi antykapitalistów do niczego dobrego. Byłoby idiotyzmem w ogóle ich się o to pytać, a co dopiero potem to wdrażać.
Możemy się co najwyżej śmiać z kuców którzy nie mają innych argumentów na krytykę wyzysku i nierówności społecznych niż : "używasz telefon".
@Gwendeith: Najbardziej rozbraja mnie ignorancja, czy też po prostu niewiedza osób w komentarzach.
Zmniejszenie ilości godzin w przemyśle nie polega na zejściu z 40 do 35 czy też 30 godzin tygodniowo, tylko z 50+ do 40 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gwendeith: on ma rację. Ale jeśli wszyscy zrobia chain breaking to po 5latach będzie pracować 12h dziennie 7dni w tygodniu pod groźbą broni jak w obozie koncentracyjnym bo upadnie parę krajów i wybuchnie parę wojen.
@Gwendeith: Dokładnie na #!$%@? ten rozwój i poświęcenie całych pokoleń jak 75% ludzi dalej cierpi i jest niewolem w pozłacanej klatce.

A #!$%@? z wypranym mózgiem będą niech #!$%@?ą dalej aż nie zostanie nic i będą przerzucać popiół i azbest z jednej kupki na drugą no bo trzeba coś robić a co Ty chcesz za czyjeś żyć?
Chcesz żeby antysystemowiec tak naprawdę wspierał system i zachowywał się tak jak tobie (zwolennikowi systemu) pasuje.


@M_xxx w przeciwieństwie do nowoczesnych antykapitalistów, to ja z szacunku do planety wymieniam telefon i komputer dopiero jak poprzedni mi się zepsuję i nie da się go naprawić. Prawdopodobnie kuc taki jak ja jest mniejszym konsumpcjonistą niż wrogowie systemu ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Halbr: Planeta kompletnie nie zauważy że rzadziej wymieniłeś telefon. I planeta i ja, i pewnie inni mają to w dupie.

*gdybyś się przejmował globalnym ociepleniem byłbyś za rozwiązaniami ograniczającymi loty samolotów itp rzeczy, które realnie są w stanie coś zmienić. Póki dominującą ideologią jest kapitalizm, to nie ma siły przebicia żeby coś zmienić.
Planeta kompletnie nie zauważy że rzadziej wymieniłeś telefon. I planeta i ja, i pewnie inni mają to w dupie.


@M_xxx Twoje prawnuki zasypane śmiecmi na pewno Ci podziękują za tę postawę "antysyetemowy wywrotowcu" XD

Z tego co tu czytam, to jesteście w systemie umoczeni bardziej niż ja, tylko że ja nie piszę bzdur i nie jestem hipokrytą. Usta pełne frazesów, a czynów zero. Bajo
@Gwendeith: Ale czytać Freuda i pisać wiersze może sobie po pracy lub w weekendy? Jak to sobie wyobrażasz? Będziesz go utrzymywać za swoje żeby mógł sobie bujać w obłokach całymi dniami? Praca jest człowieku potrzebna, bo bez niej zwariuje. A na dodatek za ta prace powinien otrzymywać godna płace, która pozwoli mu się utrzymać, zaspokoić swoje potrzeby i mieć oszczędności. Wiekoszosc dzisiejszych antykapitalistów to dzieciaki z ajfonem 19 w kieszeni i