Wpis z mikrobloga

  • 31
wszyscy powinni pracować krócej żeby mieć czas dla siebie.

via iOS


@Gwendeith W sensie wszyscy ludzie zachodu, a niech Azjacji zasuwają na Twoja elektronikę? Czy wszyscy wszyscy - wtedy nie będziesz miał pieniędzy na elektronikę, by pisać te swoje komunały.

Ograniczać konsumpcjonizm? Jasne, tyle że Tobie podobni są pierwszymi konsumentami świata. Nie chcecie robić, a chcecie mieć. Tak się nie
  • Odpowiedz
@Halbr: dlaczego korzystanie ze smartfona zabrania mi bronić praw klasy robotniczej, do której ja też należę? Owszem mam lepiej niż Azjaci, którzy zasuwają za niskie stawki składając elektronikę ale też chcę ich dobra. Wiem że wtedy iphonów by było mniej albo byłyby droższe. Okej naprawdę mi to nie przeszkadza.

ps. via iOS za 3800 zł jest gorsze w dyskusji od Android Samsung Fold za 8000zł?
  • Odpowiedz
  • 9
dlaczego korzystanie ze smartfona zabrania mi bronić praw klasy robotniczej, do której ja też należę?


@Gwendeith Nie broni, ale może wypaść śmiesznie, bo napędzasz swoim konsumpcjonizmem tego lewiatana. To tak jakby chronić zagrożone gatunki zwierząt i nosić pasek ze skóry kajmana. Dajesz im kasę za to co robią xd
  • Odpowiedz
@Halbr: w takim razie musiałbym przestać kupować cokolwiek. Zaczynając od rzeczy bez których powiedzmy da się obyć (choć w dzisiejszych czasach niekoniecznie) czyli elektroniki, idąc przez kawy i herbaty (można pić wodę) kończąc na samym jedzeniu. To wszystko powstaje w kapitalizmie, rękami wyzyskiwanych pracowników. Żeby nie być hipokrytą w 100% musiałbym umrzeć xD
  • Odpowiedz
@Halbr: Jeśli jego oskarżasz o konsumpcjonizm to co powiesz na konsumpcjonizm państwa Kulczyków?

A propop. Ja np. mam dobry samochód który kosztuje tyle co rok mojej pracy i go nie potrzebuję zupełnie. Czy to moja decyzja ten mój konsumpcjonizm? Nie. System mnie w niego wpędza. Wolałbym po stokroć nie mieć takiego samochodu i móc pracować krócej, ale mój pracodawca się nie zgadza i żaden się nie zgodzi. Nie mam wyboru.
  • Odpowiedz
pracujemy by żyć, rozejrzyj się, wszystko co nas otacza i nie jest naturalne, zostało zbudowane czyjąś pracą, nie zmaterializowało się z dupy.


@KubanskiEseista: tego wszystkiego jest za dużo, nie widzisz tego? Pracowalibysmy tylko 4 dni (ustawowo) i dalej nam by wszystkiego wystarczało.
  • Odpowiedz