Wpis z mikrobloga

@MH_00: skąd ta opinia? Z jakich przyczyn uważasz, że w tym konkretnym przypadku kwalifikacja pod przepis rozporządzenia oznaczałaby jego stosowanie do stanu faktycznego nieobejmującego delegację ustawową?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@onmatopeja: składałeś kilkugodzinne zeznania w sprawie tego, że nie założyłeś maski? Czy napisałeś 13 stron i przesłałeś to na policję? W każdym wypadku, to nie jest normalne zachowanie, jeśli do wyboru było abyś założył na chwilę tę maskę.


Jeśli faktycznie tyle zeznawałeś/pisałeś, to polecam wizytę u psychiatry, bo wygląda to na syndrom pieniacza (tak, jest taka jednostka chorobowa). Mówię poważnie, bo to bardzo szkodliwe dla człowieka, który bez leczenia stacza się
Na wypok byly wrzucane wyroki uniewinnające z lutego br


@tinder_project: czyli lutego 2021? to nie ma bata żeby to było rozpatrywane wg nowej podstawy prawnej, bo na rozprawy się czeka dłużej. powołujesz się na wyroki na starej, ostatnio przy takiej dyskusji prosiłam o wyroki na nowej podstawie prawnej i dostałam chyba z 7 napisanych na starej. na nowej nic.

https://legaartis.pl/blog/2021/10/21/tylko-u-nas-czy-istnieje-obowiazek-noszenie-maseczek/


@SpasticInk: fajny artykuł

Nasze stanowisko jest podyktowane tym, że obowiązek
@Constantine: racja, dopiero później przeczytałem, że aby OPa ukarać sąd powołał się na zupełnie inny paragraf a nie na 116 kw, także jestem sam bardzo ciekaw jak się to dalej potoczy, ale obstawiam że wyższa instancja to uwali.
Dopytam w przyszłym tygodniu mojej znajomej prawniczki jak by to rozegrała.

Jest jeszcze inna kwestia, temat maseczkowania nie może być ustanowiony na terytorium całego RP, nie może być na bazie rozporządzenia (jako przepis