Wpis z mikrobloga

Pytanie za 100 punktów...

Dlaczego przeciętny Niemiec jest bogatszy od Polaka?

odpowiadam:
Niemiec jak bierze kredyt na hipotekę za 190 000 euro (874 000 zł )

to od kapitału pożyczonego płaci od 0.97 % do max 2 % stałej stopy procentowej (zależne ile wpłaci )

za całe 15 lat na procent stały RRSO
koszty całkowite - 30 268 euro wszystkich kosztów
139 838,16 na złotówki

Polak za pożyczenie 874 000 zl na obecnych warunkach ze stała zależna od wyboru 2.7% + 3.71

musi po 15 latach oddać w nadpłacie 421 744.72
ponad 3 razy tyle co Niemiec

Dziękuję

sami rozumiecie dlaczego Polacy nie uczą się na błędach bo pracują na zagraniczne banki i chętnie wierzą życzenia i obiecanki polityków. Nie chcą zmienic władzy, systemu w którym są.

żrodło z banku DE
https://www-drklein-de.translate.goog/hypothekendarlehen.html?_x_tr_sl=de&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

https://www.drklein.de/bauzinsen-rechner.html?darlehensbetrag=190000&sollzinsbindung=15#!/#bauzinsenrechnerApp

#nieruchomosci #finanse #gospodarka #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #patodeweloperka
dzikuZplasriku - Pytanie za 100 punktów...


Dlaczego przeciętny Niemiec jest boga...

źródło: comment_1643934732oKOBPAybL5u1zY1szK7KiC.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@george_prosto_z_drzewa: wiesz nie to jest najgorsze, najgorsze jest to ze jak powiesz o tym komuś w polsce to od razu sie obraża, wysywa cie od panów, arystokratów, odpowiedża ci że tutaj tak jest i jak ci sie nie podoba to możesz wyjechać. Nie musiszbrac kredytu na takich warunkach w warszawie.

A powidża sobie ten sytem jest zły, jesteśmy okradani trzeba to zmienić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Baba_z_makiem: wina jest po stronie polityków, jeśli byłby przepis że ze ma być stała stopa 2% to taka by była, tylko na pewno mniej ludzi by dostawało kredyt w ogóle.
  • Odpowiedz
ponieważ w Niemców przez min 30 lat zachód pompował dolary a w nas Marksa i Lenina

@george_prosto_z_drzewa: ale w nas też by pompowano, gdybyśmy chcieli - to się nazywa rozwój, zaczęlismy za PO, kraj się zaczął rozwijać, przecież kiedyś trzeba zacząć, a nie patrzeć, że a ten to ma kase xD A teraz od czasu pisu kasa "inwestowana" jest tylko w biednych ludzi, wszyscy się od nas odwracają i znowu
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: już mówię dlaczego. Bo się szanują nawzajem i rozumieją ekonomiczną potrzebę wspieranie swoich producentów i usługodawców. Na niemieckim wykopie najwyżej plusowanymi wpisami nie są te jak to dobrze przycebulic pół ojro kosztem pani w bufecie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yhbgrobdoivbvwamsv: ale ja to rozumiem. Tylko przypomniało mi się że mój ojciec dokładnie takich samych słów używał 20 lat temu i zastanawiam się czy kiedyś się to zmieni. Czy weźmiemy wreszcie sprawy w swoje ręce i przestaniemy się użalać jak to nas historia pokrzywdziła.
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: ale ja to rozumiem. Tylko przypomniało mi się że mój ojciec dokładnie takich samych słów używał 20 lat temu i zastanawiam się czy kiedyś się to zmieni. Czy weźmiemy wreszcie sprawy w swoje ręce i przestaniemy się użalać jak to nas historia pokrzywdziła.


@Wodolejec: Ale przecież się zmienia! Polska wyglada nieporównywalnie lepiej i jest dużo bogatsza niż te 20 lat temu. A świat tez nie stoi w
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: Tak, bogactwo bierze się z taniego kredytu, wcale nie jest na odwrót xD To masz teraz przykład jakie bogactwo w Polsce wygenerowały ostatnie 2 lata taniego kredytu
  • Odpowiedz