Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jcmg:

ale wiesz że w tej sytuacji jaka mamy teraz wzięcie kredytu jest bezpieczniejsze niż to było na przykład rok czy dwa lata temu?


A jak oceniasz to bezpieczeństwo? Ktoś ci coś gwarantuje?
@Jcmg: ale ja mówię o tym samym co ty, ty mnie tylko nie rozumiesz

Potencjał do wzrostu raty wcale przy 0.5 nie musi być większy niż przy 2.25, bo dalszy wzrost raty regulują ewentualne dalsze wzrosty a co za tym idzie - sytuacja ekonomiczna. Jeżeli sytuacja ekonomiczna wymusi wzrost o 3 pp w każdej z tych sytuacji, to nie ma różnicy.
@justkilling: Kredytobiorcy z 2020 mają marże około 3%, teraz już nie ciężko znaleźć kredyt z marżą 2 %. Oni mają aktualnie kredyt w uproszczeniu oprocentowany na wibor6m (3,5)+3% marży, masz 6,5 %. Świeży kredytobiorca dostając kredyt na 2% marży plus wibor 3,5 ma oprocentowanie 5,5%, jest to korzystniejsza sytuacja i raczej wciąż mniejszy potencjał do wzrostu jest startując z 0,5 i zaliczając już 4 podwyżki, niż po 4 podwyżkach startując z
@Jcmg: ale to są wszystko pochodne sytuacji gospodarczej, to ona jest najważniejsza, a mimo wszystko wydaje mi się, że gdy dynamika zmian jest duża (a teraz na pewno dzieje się więcej niż rok temu o tej porze) to trudno mówić o tym że jest bezpieczniej. Może marginalnie, ale to tyle. Trudno porównywać pod względem tego co jest bardziej bezpieczne, patrząc tylko na jeden wskaźnik. Długoterminowo na pewno kredyty zawierane teraz i