Wpis z mikrobloga

@Thecule: ta, ten pierwszy korzysta z życia i najlepszych lat młodości, pije, dupczy, zwiedza świat i nawiązuje nowe kontakty, jest samodzielny. Ten drugi może i odłożył 40k na swoje inwestycje ale i wylądował na tagu przegryw xd
  • Odpowiedz
tu chodzi o mindset -> rzucę palenie -> pojadę na wakacje


@TheNarf: A jeżeli ktoś woli palić, niż jeździć na wakacje? I to i to to wydatek na rzecz w gruncie rzeczy zbędną.

Droga do boghactwa to ma dwa etapy:

- większe dochody od wydatków
- przychody z kapitału
  • Odpowiedz
@Thecule: prawie zawsze ten drugi mieszkając z rodzicami tak samo wydaje te pieniądze i tak samo nic nie ma. Dotatkowo traci korzyści wymienione przez picassss1

Nie znam nikogo kto by naprawdę odkładał te pieniądze których nie wydał na czynsz. Tak samo jak ja nigdy nie paliłem papierosów a nie mam 0,5 miliona w gotówce które niby zaoszczędziłem.
  • Odpowiedz
@Clefairy:
Nie rozumiecie bo bierzecie zbyt dosłownie.
Szansa na sukces finansowy w życiu zależy odnieśli czynników i na pewno jednym z nich jest bycie oszczędnym.

To, ze cześć osób jest zamożna na starcie nie ma nic do rzeczy.
Mam 3 rodzeństwa i wszyscy jesteśmy na innej stopie życiowej i widzę co robi podejście „nie oszczędzania” a co daje styl życia „oszczędnego”.

Co prawda będąc osoba na prawdę oszczędna mam realnie więcej
  • Odpowiedz
@Clefairy kiedy masz 30 lat i najbogatszą osobą, ktora znasz jest Ferdek kiepski... Akurat takie osoby potrafią oszczędzać na najdrobniejszych rzeczach, a potem lekko ręką wydać na dwie noce w hotelu majątek.
  • Odpowiedz
@Leniwiec1: Nie. Bogactwo bierze się z pomnażania posiadanego już kapitału przez inwestycje. Nie dorobisz się bogactwa jebiąc na etacie.


@Naczelny_Cenzopapista: a gdzie wyczytałeś, że piszę o etacie? bierze się z zarabiania - jakiegokolwiek, a przede wszystkim z zarabiania w biznesie. Tam możliwości są nieograniczone. Pomnażanie kapitału przez inwestycje jest dla wąskiego grona osób i nie każdemu się to uda. Plus trzeba mieć już jakiś kapitał, żeby miało to duże znaczenie.
  • Odpowiedz
@trololo55: wypłaty "w kopertach", oszczędzanie na środkach ochrony indywidualnej i zbiorowej (np. ostatnio miałem podwykonawce który przywiózł ludzi z szelkami bezpieczeństwa mającymi 20 lat), wymuszanie bezpłatnych nadgodzin (nagminnne w januszeksach), ze znanych mi jeszcze przypadków janusz nie zapewniał odpowiedniego ogrzewania hali w zimie i ludzie pracowali w temp.8 stopni celsjusza

przypadków jest mnostwo
  • Odpowiedz