Wpis z mikrobloga

Te historie o oszczędzaniu każdego grosza i mówienie, że to jest coś, to wciskają bogacze, żeby mniej płacić pracownikom za pracę, żeby przypadkiem im do głowy nie przyszło chcieć więcej zarabiać,. Wszakże "pieniądze szczęścia nie dają" i poprzez oszczędzanie się dorobisz Pracuj więcej i się dorobisz ... chyba garba ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@krowi_placek: wy serio wierzycie w te teorie spiskowe?
  • Odpowiedz
No właśnie! Tak jakby te zaoszczędzone około 100 zł/mies. na jedzeniu wpływało na bogactwo ludzi z pensjami powyżej 10k


@Modraszek_bagniczek: Mam powyżej 10k i też przed pandemią korzystałem z rabatów w knajpach w robocie. Czemu miałbym płacić więcej skoro mogę zapłacić mniej i nie wymaga to ode mnie żadnego wysiłku? To chyba jakieś biedackie kompleksy wyłażą żeby się pultać że ktoś korzysta z należnej zniżki xD
  • Odpowiedz
@hamskloss: Napiszę to bezpośrednio bardzo, ale masz jakiś syndrom biedaka, to się leczy. Po promocjach i zniżkach w pl to dostaniesz szybciej raka jelita grubego. Pewnie jeszcze oszczędzasz i nic z tego #!$%@? nie masz oprócz mysli o większym #!$%@?. I własnie o tym był ten pierwotny wątek.
  • Odpowiedz
@krowi_placek: prawda. Bogactwo bierze się z zarabiania, a nie oszczędzania. Wydatki należy trzymać w ryzach, zależnie od zarobków, ale na każdym kolejnym poziomie mniejsze wydatki mają mniejsze znaczenie.

I nie żaden efekt latte. To jest inaczej syndrom tzw. chłopca za 5 złotych. Póki nie zarabia się dużo, to warto myśleć i starać się do tego zbliżyć, bo im więcej zarobimy tym takie pierdoły jak kawa na orlenie (choćby 3x dziennie) będzie
  • Odpowiedz
@krowi_placek rozumiem, że jak masz jakiś rabat to go nie używasz tylko płacisz pełna kasę. A jak automat w sklepie internetowym sam nabije to dzwonisz do obsługi ze chcesz zapłacić więcej?

Sam kilka razy przypominałem o rabanie nie dlatego że szkoda mi złotówki tylko dlatego że knajpa dogadała się z ludźmi z pracy że fa nam rabat aby zachęcić ludzi.

Bo chyba wiesz, że rabaty nie da po to aby klienci mogli
  • Odpowiedz
@ipkis123: Mi złotówka oszczędności róznicy nie robi i mam to w pompce. A jak napiszę, że czasami nie biorę reszty ze sklepu gdy płacę gotówką, bo nie mam gdzie bilonu schować, to pewnie mi nie uwierzysz ... science-fiction dla wykopka xD
  • Odpowiedz
@Kreation: po kilku latach xd najpopularniejsza pensja w Polsce to poniżej 2,5k na rękę. Ile jesteś w stanie z tego odłożyć? Jeśli żyjesz jak robactwo będzie dobrze jak odłożysz 500zl miesięcznie.

W 9 lat (bo >10 to już nie kilka) odłożysz 50k. KAPITAŁ XD a większość Polaków nie jest w stanie tyle odłożyć.
  • Odpowiedz
@picasssss1: Czuję się jakbym z debilami rozmawiała i tłumaczyła, że nikt o nich nie będzie walczył, jak oni sami. Podstawy życia. A pewnie mama z tata mówili, że ciesz się synek że robota jest. Ten kraj nie ma przyszłości, skoro młodzi popełniają te same błedy co ich rodzice.
  • Odpowiedz
@krowi_placek: generalnie mówisz do chłopków co nie skończyły szkoły, ale wiedzą, że mityczne OSZCZĘDZANIE w Polsce pozwoli im żyć na POZIOMIE ( ͡° ͜ʖ ͡°) raz, że typy myślą, że posiadanie kasy i wydawanie jak najmniej to jest życie na poziomie; dwa, że goście myślą, że życiem na poziomie jest zarabianie 1000 euro netto na miesiąc. Spójrz choćby, że jeden twierdzi, że jest oszczędny kupując najtańsze żarcie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pierorzek: w medianie płac jest błąd, bo nie uwzględnia się osób na samozatrudnieniu a wiadomo że osoby nieco lepiej zarabiające korzystają właśnie z tego rodzaju zatrudnienia, w takich okolicznościach wygląda to już dużo lepiej
  • Odpowiedz
@Clefairy: a nie? Wyobraz sobie dwie osoby. Pierwsza wyprowadza sie z domu zaraz po skonczeniu szkoly sredniej, oplaca 2pokojowe mieszkanie, stoluje sie na miescie, jezdzi 200-konnym samochodem palacym kilkanascie litrow.
Drugi caly czas mieszka z rodzicami, jezdzi komunikacja lub malym dieslem, dusi kazdy grosz.
Ten pierwszy zyje od pierwszego do pierwszego, skazany jest na wieczne wynajmy. Drugi po paru latach ma odlozoną fajną sumke na inwestycje.
Przyklady z zycia.
  • Odpowiedz