Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, gdzie są te mityczne dobre zarobki w dużym mieście? Temat poniżej NIE DOTYCZY IT.

Z tego co widzę, to jest w nim ścisły podział na Juniora-Mida-Seniora. I na tego Mida są już bardzo duże wymagania. Oferty Juniorskie są wręcz śmiesznie niskie, niczym praca w Polsce powiatowej.

W mniejszych miastach nie ma takiego podziału, często wymagają mniej. Finalnie możesz znaleźć pracę w mniejszym mieście za lepszą stawkę jako po prostu Specjalista, co w dużym mieście byłoby Juniorem za mniejszy hajs i konieczność bycia "Areczkiem".

Zdecydowana większość ofert to wymagania z dupy. Patrzę na to i nie wierzę, że są ludzie, którzy ogarniają tyle programów, mają taką wiedzę i to wszystko w 2-3 lata doświadczenia XD Temat B2B pominę, to jest niezła beka, żeby jakiś młody, niedoświadczony miał zakładać działalność, odpowiadać majątkiem i rezygnować ze wszystkiego dla 3500-3800 zł na czysto.

"Klepanie excela za 3-4k" to jest mit. Patrzę po różnych branżach i zarobki są tylko dla naprawdę dobrych specjalistów z długim stażem, reszta nie różni się jakoś mocno od ofert na zadupiu, tyle, że jest ich więcej. Zarobisz kilka stów więcej ,które oddasz na większe koszty życia.

#pracbaza #wroclaw #poznan #lodz #trojmiasto #praca #januszebiznesu
  • 79
@Sok_Mandarynkowy: nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia, sprzedaż głównie, znam angielski bardzo dobrze i drugi język komunikatywnie, dostawałem ofertę ponad 5k na rękę w zeszłym roku. Pewnie teraz byłoby koło 6k. Specjalista się nie nazwę
@babadookk: Tak dokładnie przechodziłem pozycje finansowe od stażu po mida i dostawałem różne propozycje z widełkami od dużych korpo na linedin. Dopiero stawki idą w góre jak już pozycje zahaczają się o prace z danymi lub ich obróbkę (analityk danych, biznesowy, bazy danych ect), jest wtedy szansa na juniorskie jak ktoś ma wiedzę wyciągnąć te 8k brutto, tylko teraz niech ludzie wejdą na linka i zobaczą jak takie pozycje są rozchwytywane
@Sok_Mandarynkowy: 1. ile to dla ciebie te mityczne zarobki których nie można dostać?

Ja wiem że może te 4k netto to nie są jakieś wielkie kokosy w większym mieście, ale no nie jest to też kasa za którą nie dałoby się przeżyć zwłaszcza na początku kariery będąc zaraz po studiach, gdzie im dalej w las z doświadczeniem, ogarnianiem tematu, szkoleniu się w tej dziedzinie i ogarnianiu kilku podobnych programów będzie kasa
@Sok_Mandarynkowy: Poczekaj aż bańka w IT pęknie, wtedy dopiero będzie kwik XD.
Sam pracuję w IT już 4 rok, zarobki są dobre, ale staram się jak najwięcej odłożyć bo przestałem wierzyć w to, że moje zarobki będą tylko rosnąć i tak do emeryturki. Demografia jest nieubłagana, nauka programowania jest wciskana drzwiami i oknami dosłownie wszędzie, jako lek na niskie zarobki. A hindusi zrobią przecież to samo i to za 10x niższą
@Sok_Mandarynkowy: nie wiem, czy się dokopiesz do tej odpowiedzi, ale dam Ci i innym dobrą radę. Jak ogarniasz 30% wymagań, a o reszcie coś tam słyszałeś, to aplikuj i się nie przejmuj. Najważniejsze, to zrobić dobre wrażenie na rozmowie. Istotne, żebyś był otwarty na naukę.
Poza tym oni piszą te wymagania chyba spacerując po dziale i biorąc zbiorczo umiejętności 50 osób z biura. Nikt nie zna wszystkiego.
np przyjąłem laskę, która kiedyś coś tam studiowała z programowania, ale przerwała i pracowała potem jako księgowa.


@asap_srasap: powiem Ci, ze ciężko mi uwierzyć ze ktoś taki znalazł prace w it ( ͡° ͜ʖ ͡°) tzn wierzę bo nie brzmisz jak troll ale jakbym powiedział ze kiedyś cos tam probowalem to rozmowa kwalifikacyjna zakończyłaby się w połowie ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz mam
@uwielbiamnalesniki w firmie mamy akademię dla swieżaków. Trochę takie zalety pracy w korpo, które ma kilkanaście tysięcy pracowników. Sam prowadzę mentoringi, audyty, kontrole innych projektów (ale bardziej wycinkowe), robię szkolenia czy ewaluacje pracowników. Więc jeśli ktoś już dostaje się na staż i biorę go do jednego ze swoich projektów, to jednym z moich zadań jest przyglądanie się pracy takiej osoby. Dodatkowo stażyści mają zajęcia w ramach akademii i tam np realizują jakiś
: to macie jakiś lipny pakiet. Ja mam wszystkich specjalistów + masę badań za 60zł miesięcznie. A chodzenie do innego dentysty to twój wybór i płacisz więcej, bo chcesz.


@Ogau: jaki to pakiet i gdzie kupiony?