Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, gdzie są te mityczne dobre zarobki w dużym mieście? Temat poniżej NIE DOTYCZY IT.

Z tego co widzę, to jest w nim ścisły podział na Juniora-Mida-Seniora. I na tego Mida są już bardzo duże wymagania. Oferty Juniorskie są wręcz śmiesznie niskie, niczym praca w Polsce powiatowej.

W mniejszych miastach nie ma takiego podziału, często wymagają mniej. Finalnie możesz znaleźć pracę w mniejszym mieście za lepszą stawkę jako po prostu Specjalista, co w dużym mieście byłoby Juniorem za mniejszy hajs i konieczność bycia "Areczkiem".

Zdecydowana większość ofert to wymagania z dupy. Patrzę na to i nie wierzę, że są ludzie, którzy ogarniają tyle programów, mają taką wiedzę i to wszystko w 2-3 lata doświadczenia XD Temat B2B pominę, to jest niezła beka, żeby jakiś młody, niedoświadczony miał zakładać działalność, odpowiadać majątkiem i rezygnować ze wszystkiego dla 3500-3800 zł na czysto.

"Klepanie excela za 3-4k" to jest mit. Patrzę po różnych branżach i zarobki są tylko dla naprawdę dobrych specjalistów z długim stażem, reszta nie różni się jakoś mocno od ofert na zadupiu, tyle, że jest ich więcej. Zarobisz kilka stów więcej ,które oddasz na większe koszty życia.

#pracbaza #wroclaw #poznan #lodz #trojmiasto #praca #januszebiznesu
  • 79
  • Odpowiedz
mechanik, fryzjer, dentysta, kwiaciarnia, obiekty sportowe, rozrywka, ubezpieczenia


@magicznyfred: mechanika mam pod Wrocławiem, ale tutaj się zgadza. W samym mieście drożej. Fryzjer też

Dentysta? Mam 50% zniżki w luxmedzie, a w fabryce smrodu na wsi nawet jak jesteś prezesem to nie masz luxmedu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kwiaciarnia? No błagam. Ile razy w roku kupuje się kwiaty i czy rzeczywiście są jakieś istotne różnice?
Obiekty sportowe mam
  • Odpowiedz
@Ogau: Oczywiście że ubezpieczenia w mieście są droższe niż na wsi. Ostatnio szwagier rejestrował auto. Różnica względem dziury na końcu polski, z której pochodzi, a miasta wojewódzkiego to było prawie 2x tyle za pakiet AC/OC/NNW. Nie liczysz kosztów mieszkania, parkingów, knajp. Całościowo koszty życia w dużym mieście są wyższe i to znacznie. Jak gówno masz to tego się nie rozróżnia, ale nawet podatki są wyższe w mieście niż na wsi.
  • Odpowiedz
Jak gówno masz to tego się nie rozróżnia, ale nawet podatki są wyższe w mieście niż na wsi.


@MaciejPN: Jak gówno masz to ceny wynajmu cię dojadą. Teraz taki sensowny pokój który nie jest klatką to 1200-1300 zł. Kawalerka 2000 zł +. Mieszkanie około 3k+.
  • Odpowiedz
@pokey: miesięcznie. Wierz mi, jestem wykopkiem i piszę bardzo spokojnie o dużych zarobkach w audycie oraz szeroko pojętym BPO/SSC, które nie mają nic wspólnego z prawdą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zawsze piszę "k" zamiast tysięcy/tys. żeby wyjść na bardziej międzynarodowego
  • Odpowiedz
@pokey: ej serio piszę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Według raportów mediana zarobków w audycie w EY na poziomie senior wynosi 6650 zł brutto. Mediana zarobków w audycie na poziomie Junior według wykopków wynosi 12 k. Powtarzam 12 k!!! Nie tysięcy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pokey: powiem wam, że jak nie raz czytam o zarobkach wykopków (poza IT) to się wywracam ze śmiechu. Kumpela jest dyrektorem działu w Deloitte i ma 11 tysięcy netto, a wykopki jako szeregowcy w audycie mają po 10-12 xD. Coraz mniej poważnie traktuje ten ściek w internecie. Nie wiem, czy to są jakieś fantazje studentów, którzy nasłuchali się bzdur i tak sobie mocno wyobrażają, że aż muszą to przelać na wykop,
  • Odpowiedz
Dentysta? Mam 50% zniżki w luxmedzie, a w fabryce smrodu na wsi nawet jak jesteś prezesem to nie masz luxmedu


@Ogau: OP nie rozprawia o wsi tylko o małym mieście vs wojewódzkim. Nie porównuj pakietów opieki za kilkadziesiąt złotych do "prywatnej wizyty"( ͡° ͜ʖ ͡°). Bo takie pakiety to taki NFZ, z szybszym dostępem do internisty. Luxmed mamy z żoną, ale do dentysty chadzamy prywatnie, dzieciaki do
  • Odpowiedz
Luxmed mamy z żoną, ale do dentysty chadzamy prywatnie, dzieciaki do ortodonty też.., wszelcy ortopedzi, ginekolodzy itp w mieście powiatowym są też dostępni za "połowę stawki


@magicznyfred: to macie jakiś lipny pakiet. Ja mam wszystkich specjalistów + masę badań za 60zł miesięcznie. A chodzenie do innego dentysty to twój wybór i płacisz więcej, bo chcesz.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: No nie wiem, u mnie w korpo na najbardziej entry level pozycje w operacjach daja ponad 3k netto. Po awansie na "mida" masz kolo 4,5k netto. Tam nawet nie trzeba excela znac, biora studentow i ludzi od razu po studiach. Slabo szukasz albo sam jestes slaby.
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi, gdzie są te mityczne dobre zarobki w dużym mieście?


@Sok_Mandarynkowy: z pracy w usługach na własnej działalności. Wyobraź sobie np. parę, ona maluje paznokcie, on wykonczeniówka. Będą żyli jak pączki maśle
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: ale jojczysz. 7200 brutto dostaje u mnie najniższy pracownik merytoryczny. Co to jest pracownik merytoryczny? 5 lat studiów kierunkowych na normalnej uczelni, 2 lata expa, zaawansowany angielski, poczucie obowiązku i kultura osobista, a nie że przyjdzie jakiś troglodyta, który się umyć nie potrafi. Praca z ogłoszenia w necie, starczy wysłać CV.
  • Odpowiedz