Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, gdzie są te mityczne dobre zarobki w dużym mieście? Temat poniżej NIE DOTYCZY IT.

Z tego co widzę, to jest w nim ścisły podział na Juniora-Mida-Seniora. I na tego Mida są już bardzo duże wymagania. Oferty Juniorskie są wręcz śmiesznie niskie, niczym praca w Polsce powiatowej.

W mniejszych miastach nie ma takiego podziału, często wymagają mniej. Finalnie możesz znaleźć pracę w mniejszym mieście za lepszą stawkę jako po prostu Specjalista, co w dużym mieście byłoby Juniorem za mniejszy hajs i konieczność bycia "Areczkiem".

Zdecydowana większość ofert to wymagania z dupy. Patrzę na to i nie wierzę, że są ludzie, którzy ogarniają tyle programów, mają taką wiedzę i to wszystko w 2-3 lata doświadczenia XD Temat B2B pominę, to jest niezła beka, żeby jakiś młody, niedoświadczony miał zakładać działalność, odpowiadać majątkiem i rezygnować ze wszystkiego dla 3500-3800 zł na czysto.

"Klepanie excela za 3-4k" to jest mit. Patrzę po różnych branżach i zarobki są tylko dla naprawdę dobrych specjalistów z długim stażem, reszta nie różni się jakoś mocno od ofert na zadupiu, tyle, że jest ich więcej. Zarobisz kilka stów więcej ,które oddasz na większe koszty życia.

#pracbaza #wroclaw #poznan #lodz #trojmiasto #praca #januszebiznesu
  • 79
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Sok_Mandarynkowy: Ja w sklepie internetowym na końcu świata zarabiam 3,8k od 10 miesięcy szukam pracy i jak idzie na rozmowę do jakich biur to jak mówię że chcę 3k+ to robią wielkie oczy. Niestety taki los przegrywa
  • Odpowiedz
oczywiście ze klepanie excela za 3-4K to jest mit. Trzeba zacząć od juniora niestety w wielu przypadkach.


@Ale_co_to: Żebyś Ty wiedział ile juniorzy sobie krzyczą za klepanie w Excela to XD.
  • Odpowiedz
Moja siostra robi w deweloperce i tam też potrafią przyjąć 'świeżaka', np do załatwiania papierologii między nimi, notariuszem a sądem i stawka była 5,5k na rękę


@asap_srasap: dobry joke
  • Odpowiedz
@pokey: Wtf

Przecież ja widzę oferty w branżowym portalu, gdzie ktoś na czysto na B2B ma wyjść 3500-4000 i ludzie klaszczą dla korpo uszami xD

Wymagania są ogromne, a warunki mega słabe. To już w Polsce powiatowej idzie się lepiej pokazać. Popracujesz rok i swoje wywalczysz.
  • Odpowiedz
@huudyy: no jeśli kogoś po podyplomówce z zarządzania i sprzedaży mieszkań, a wcześniejszych studiach z jakiejś filologii nie jest świeżakiem, to już nie wiem kto nim jest. A stawka jest jaka jest, bo np odpowiadasz za umawianie spotkań u notariusza i masz upoważnienia do reprezentowania dewelopera w określonych sytuacjach. Więc chyba 5,5k wydaje się być taką normalną stawką. Ale punktu odniesienia nie mam, bo jak pisałem, robię w innej branży
  • Odpowiedz
Właśnie widziałem ogłoszenie do SEM oznaczone jako "Junior/Staż" a w ofercie napisane "Wymagania: Wiedza specjalisty/seniora z zakresu SEM" XD

No z dupy się to nie bierze ,o czym piszę.
  • Odpowiedz
Przecież ja widzę oferty w branżowym portalu, gdzie ktoś na czysto na B2B ma wyjść 3500-4000 i ludzie klaszczą dla korpo uszami xD


@Sok_Mandarynkowy: Chyba źle szukasz. Bylejaka korpo (finanse, CS, zakupy) i dla juniora jest 3,5 na rękę.
  • Odpowiedz
@asap_srasap: dla mnie osoba totalnie bez doświadczenia bądź wykształcenia w temacie. Tutaj masz osobę, która ma profilowane studia ukończone... ale whatever, nie ma co spinać o semantykę, miłego dnia
  • Odpowiedz
@huudyy: nie no jasne, bez spiny ( ͡° ͜ʖ ͡°) może własnie wychodzi moje życie w bańce IT od kilkunastu lat, gdzie trafiają się kandydaci po studiach, ale bez doświadczenia komercyjnego i dla nas to właśnie świeżaki. Albo ludzie po jakiś kursach/akademiach/szkoleniach itp, którzy zmieniają ścieżkę kariery. Ostatnio sam rekrutowałem kilka osób do zespołu i np przyjąłem laskę, która kiedyś coś tam studiowała z programowania, ale
  • Odpowiedz
może własnie wychodzi moje życie w bańce IT


@asap_srasap: zasadniczo IT jest bardzo odmienną branżą, znam kogoś po podstawówce, kto zarabia jak na tagach #15k, ale też znam kogoś po mgr z infy i ledwo 5-6k wyciąga. Zależy tutaj tylko i wyłącznie od wiedzy, expa i jak się sprzedasz( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz