Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie. Zdecydowałem się popracować nad techniką lewej ręki, tj. żeby palce nie latały i powiedzcie mi jak to jest możliwe, że tutaj grając te oktawy w Gimme Gimme Gimme jej palec środkowy i serdeczny są takie wyluzowane i tylko delikatnie dotykają strun żeby je tłumić? U mnie to jest masakra, po zagraniu nuty na strunie A i przyłożeniu małego palca do struny G, środkowy i serdeczny palec natychmiast "na chama" przylegają do gryfu i dociskają struny. Jakieś porady?
#gitarabasowa
  • 15
@jombsik: podczas grania oktaw to w sumie te palce środkowy i serdeczny niczego nie tłumią, zostają w powietrzu. Tłumisz głównie palcem wskazującym. Ta pani ma ogólnie wprawę i jej palce znajdują się bardzo nisko nad strunami przez co sprawia wrażenie, że one coś robią. W rzeczywistości nic nie robią.

Tłum struny palcem wskazującym, trzymaj środkowy i serdeczny w powietrzu (ale zawsze w gotowości) i będzie gicior, mówię Ci ( ͡°
@jombsik: Sprawdzilem u siebie przy graniu tego motywu i widzę ze moja lewa reka tłumi struny innymi palcami niż piszesz. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, po prostu grałem tak żeby usłyszeć efekt końcowy.

Tłumie struny pacem wskazującym i środkowym.
Zdjęcie na szybko z tego motywu. Palec wskazujący wciska niższy dźwięk oktawy na strunie A i dzięki temu ze się zaokrągla - przechodzi nad struna D, lekko jej dotyka i tłumi
źródło: comment_164382106596g7JDE4bDDKxm72VqKa6w.jpg
@ruskitrollinternetowy: co to, to nie. Dłonie mam malutkie - prawdopodobnie mniejsze niż ona. Dzięki za linka, zaimplementuje to ćwiczenie do rutyny.
@hej_wisos: być może niefortunnie wybrałem akurat tę piosenkę - ogólnie problem polega na tym, że nie potrafię delikatnie przyłożyć do strun paluchów którymi nie gram - albo totalnie latają w powietrzy i żyją swoim życiem wijąc się jak węgorz, albo lądują na chama na gryfie - i ten problem
@jombsik: masz spięte dłonie jak grasz? W sumie powinno przejść wraz z praktyką. Ogólnie u mnie ciągle moje palce których nie używam też poniekąd robią co chcą, ciągle się trzęsą i w ogóle.
Mam trochę inne podejście niż @LordLookas (które można podejrzeć na tym filmiku), choć uważam że to co napisał jest legalne ( ͡° ͜ʖ ͡°) jedna z wielu dobrych opcji na tłumienie strun.
@hej_wisos: Generalnie nigdy się nie zastanawiałem co jest legalne a co nie :D gram tak żeby mi na ucho dobrze brzmiało :D Nigdy sie tez szczególnie nie skupiałem na tym jak to sie tłumi struny lewa reka. Myśle ze to kwestia ćwiczeń i każdy sposób jest dobry.
@LordLookas: też tak myślę. Kiedy uczyłem się grać to nauczyciele na YouTube prezentowali mi wiele dobrych sposobów na tłumienie strun. Każdy był dobry :D

Jak jesteś na takim poziomie że nawet nie myślisz tylko grasz żeby słyszeć efekt końcowy to szanuję w opór. Masz to!
@jombsik: wracając do tłumienia to teraz przeglądałem swoje nagrania i widzę że ja często też zawijam kciuk dookoła i tłumię nim strunę E w niektórych partiach, mogę wrzucić linka do coveru Can't Stop, ale no już nie chce drugi raz spamować swoim kanałem xD