Wpis z mikrobloga

@niemamkoncepcji: a ja ci napisałem, że można robić szynki bez środków konserwujących poza solą dla smaku, nigdzie nie pisałem o peklowaniu, to ty o tym pisałeś. W moich postach dałem nawet pomysł jak to robić, to inny dzban zaczął wyśmiewać ten produkt. I kto tu robi qrwę z logiki? Podpowiem jeszcze, że mięso/szynkę można inaczej konserwować na długi czas niż tylko za pomocą peklosoli używanej przez domorosłych szynkarzy, czy innych konserwantów
@Zgrywajac_twardziela: heh, tak kolega wyjaśnił pisząc "Przepraszam najmocniej, ale wrzuciłeś publikacje której nikt nie zaprzecza" Co z tobą jest nie tak? Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem - przecież nawet zapulsowałeś jego post. Oczekujesz, że wrzucę jakąś publikację naukową jak nawet prostego artykułu nie umiesz zrozumieć? Nawet słów "kolegi" nie rozumiesz? Czy ty masz jakiś deficyt intelektualny ziom?

@RiverStar miło cie poznać, wielu tu was, co widać czarno na białym lol
@Zgrywajac_twardziela: sorry, ale ty musisz trollować. Przecież nie można być aż tak głupim. Nawet sam nagłówek tego artykułu mówi.

"Processed meat and cancer: What you need to know

Processed meats are meats that have been preserved by smoking or salting, curing or adding chemical preservatives. They include deli meats, bacon and hot dogs. Eating processed meats increases your cancer risk."
@Zgrywajac_twardziela: ale tam to jest, trochę substancji na które trzeba uważać. Teraz już wiem z kim mam do czynienia. Zatem pomogę niepełnosprawnemu - cytat z artykułu

"Read the label. Check the ingredient list for words like nitrate, nitrite, cured or salted. If you spot these words, it’s a processed meat and should be avoided"

Zaznaczyłem na czarno, to czego najbardziej szukaj, ale teraz pojawi się problem pod jaką nazwą to
@Zgrywajac_twardziela: jest tylko jeden problem, napisałem w jednych z pierwszych postów, że i tu cytuje

"publikacje naukowe i uważam, że część z tych substancji może przyczyniać się do powstawania nowotworów, takie działanie w nadmiarze ma nawet zwykła sól a co dopiero dodatki konserwujące, wypełniające, które są w "wędlinach"."

@niemamkoncepcji udowodniłem temu wyżej, że w tym artykule, są opisane substancje potencjalnie kancerogenne - ich grupy. Mógłbym ci bez problemu napisać konkretne substancje
@Beekeeper: Tam jest kuźwa wymieniona sól, gdzie są wyniki badań że sól może być kancerogenna? Podobnie jak inne substancje tam wymienione? Wydźwięk artykułu jest na zasadzie: "nie jedz bułek bo są złe, zawierają przenną mąkę która może być kancerogenna(ale nie musi), więc lepiej ich unikać". Dla mnie to są pierdoły i typowy tekst pod pozycjonowanie, którego nie powstydziłby się początkujący copywirter, a nie wartościowa publikacja.
@Zgrywajac_twardziela: @niemamkoncepcji: @Sandrinia: @JankoMuzyk: @RiverStar:

tylko tak dla jaj - zwykła sól kuchenna i nowotwory. Pozostałych substancji oczywiście nie wymienię :)

Dietary Salt Intake and Gastric Cancer Risk: A Systematic Review and Meta-Analysis
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fnut.2021.801228/full

"We noted that high (RR: 1.25; 95%CI: 1.10–1.41; P = 0.001) or moderate (RR: 1.20; 95%CI: 1.04–1.38; P = 0.012) salt intake were associated with a greater risk of gastric cancer"

"In
@Beekeeper: nawet jeśli to prawda, to powiedz mi proszę, jaki niby interes sklepy i masarnie mają w tym, aby truć ludzi? Współpracują z hurtowniami farmakologicznymi (dzięki którym leczymy raka) żeby zysk był i dla tych i dla drugich? Przecież mi to brzmi na skrajnie szurską teorię xD
@Beekeeper pierwszy z brzegu cytat odnośnie mięsa. "There was significant heterogeneity for gastric cancer risk related to high processed meat intake (I2 = 63.4%; P = 0.008), while no evidence of heterogeneity for gastric cancer risk related to moderate processed meat intake" czyli przy dużym przetworzeniu było duże zróżnicowanie występowania raka żołąkaiec to badanie tylko potwierdza że w przypadku żywności wysokoprzetworzonej mogą występować przypadki raka żołądka ale nie wskazuje to ako bezpośrednia
@Zgrywajac_twardziela: @Sandrinia: jeśli to prawda? Ja tylko dałem publikację naukową, na temat soli. O prawdziwych armatach kancerogennych nic nie dawałem. Ale do rzeczy - czemu tak jest? Odpowiedz na to pytanie jest bardzo prosta. Alternatywą jest masowa i szybka śmierć wielu ludzi, a tu jest ryzyko przeniesione na lata i zależne o ilości spożycia danych substancji, pozostałej diety i genetyki.

@JankoMuzyk: na temat tego, że dodaje sól do szynki
@Beekeeper:

Alternatywą jest masowa i szybka śmierć wielu ludzi, a tu jest ryzyko przeniesione na lata i zależne o ilości spożycia danych substancji, pozostałej diety i genetyki.

Ale po co? Kto ma w tym interes? Szybka śmierć żeby co, żeby umarli przed emeryturą i by hajs ze składek zdrowotnych został w kasie państwa? Czyli jednak masarnie mają umowę z rządem? Nie no, dla mnie to jakiś absurd xD