Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam te opinie po dzisiejszym HejtParku i dochodzę do wniosku, że my w Polsce nie potrafimy już rozmawiać na żadne tematy. Zobaczcie, Michniewicz przez godzinę opowiada o historiach sprzed 20 lat i nikt nie konfrontuje jego wypowiedzi z faktami i materiałami, tylko jest nawalanka, typu "hehehe 711 razy się tłumaczy, ale beka". Pół biedy, kiedy robią to małoletni kibice, ale w tej nawalance uczestniczą nawet dziennikarze/publicyści.

Żeby pokazać absurd tej sytuacji, to podam taki przykład - widzę, że np. ostrą bekę z Michniewicza ma dyrektor Canal+Sport, czyli Michał Kołodziejczyk. Pan Michał ma jak najbardziej prawo powątpiewać w wyjaśnienia Michniewicza, nikt mu tego nie odbiera. Ale standardem dziennikarstwa nie powinno być robienie memów na Twitterze, tylko ewentualna próba weryfikacji słów trenera. Oczekiwałbym więc, że taki czy inny publicysta, zamiast pisać swoje głupkowate teksty, weźmie telefon, zadzwoni w kilka miejsc, umówi się z kilkoma osobami. Przecież to aż się prosi o to, by zadzwonić do kilku piłkarzy grających u Michniewicza i zapytać o parę spraw. A potem na takim Twitterze można byłoby napisać, że "słuchajcie, dzwoniłem do piłkarza X i Y, ich zdaniem CM jest winny/niewinny" albo "popytałem tu i ówdzie, wygląda na to, że trener faktycznie ma rację/kłamie".

Serio, mamy nieprawdopodobny upadek mediów i to na wielu płaszczyznach. Dosłownie nikt nie wykonał dziennikarskiej pracy polegającej na próbie weryfikacji faktów i zdarzeń, ale do kręcenia beki to wszyscy pierwsi. Doszliśmy już do momentu, w którym człowiek może być faktycznie niewinny, a jest obrzucany błotem dla zyskiwania zasięgów i lajków.

#kanalsportowy #reprezentacja #stanowski #dziennikarstwo
  • 44
@DwaKolory: mam prawie 40-lat i pamiętam, że dziennikarze zadawali mu pytania o te 711 połączeń dwie dekady temu i on im wtedy odpowiadał tym, że w tej sprawie toczy się postępowanie karne i on nie może na ten temat mówić. Dziś, gdy sprawa jest de facto zamknięta, zasłania się tym, że nie pamięta, bo tyle lat minęło. Generalnie dziennikarze śledczy prześwietlili tę sprawę wiele lat temu, rozmawiali z Wójcikiem, piłkarzami, sędziami
@DwaKolory: No wszyscy już zweryfikowali to typie i zostało się tylko pośmiać Każdy kto pamięta tamte czasy wie jak wtedy było, słysząc nie pamiętam, jestem czysty co ma innego zrobić?Polskie prawo było i jest dziurawe Zainteresuj się trochę tematem, ludzie z tamtych lat przyznają jak było nawet u zakolaka w programie ale dopiero jak mają pewność, że sprawy się przedawniły
@lechulechu: Właśnie powiem szczerze, że to wydaje mi się najbardziej prawdopodobną wersją - sam CM mógł być rzeczywiście uczciwy i nie miał w głowie kupowania meczów, ale miał w zespole kilku piłkarzy, którzy uczciwi nie byli. W ogóle mam takie wrażenie, że niektórzy publicyści/kibice myślą o tej sprawie w tak prostacki sposób, że CM dzwonił do Fryzjera w przerwie, ten mu podawał kwotę i nagle mecz wywracał się do góry nogami.
@DwaKolory Ręce opadają.W sumie to Czesiek będzie Was dobrze reprezentował.Tak btw to tak z ciekawości tylko spytam.Jak myślisz czy o pijackiej grupie w Legii też nic nie wiedział?
Doszliśmy już do momentu, w którym człowiek może być faktycznie niewinny, a jest obrzucany błotem dla zyskiwania zasięgów i lajków.

@DwaKolory: Ten etap już przeszliśmy dano temu. Obudziłeś się dopiero?
Spójrz na politykę dla przykładu i poczytaj wykopy trafiające na główną z płomieniem :)
@Perke Pokaż mi zdanie w którym kogoś wyzywałem.Tak prześwietlam już z automatu profile takich ludzi jak ty bo zwykle tak jest, że jak komuś coś wypominają to widzą w tym siebie.
@Perke ale zbrodnia serio zmień se na nocny.Co z tobą na e tak xdd xdd Tak pisze i Stanowskim i się tego nie wypieram ale też nie wypominam niczego innego innym użytkownikom.Jesteś jakiś ograniczony, szukasz zaczepy.Pakuj walizę.
@Aquamen: tylko ty weź się najpierw zastanów, żeby ci przypadkiem jakieś rzeczy za łatwo z pyska nie spadły. Osobiście uważam, że Michniewicz odrobinę kręci, ale co z tego że tak powie, skoro nie ma na to żadnych dowodów. Tak bywa w życiu, że sprawiedliwość nie tryumfuje, trzeba zacisnąć zęby i iść dalej. Do dziś wydarzenia sportowe to kapitalna okazja do prania brudnych pieniędzy, jak powiedział kiedyś Wujo, na sugestię, że Fryzjer
@Aquamen teraz mnie obrażasz, że jestem ograniczony jak udowodniłem ci, że wypowiadasz się pogardliwie o innych ludziach? I ze mną jest coś nie tak? Ja nie szukam zaczepki tylko ci tłumacze, że nie należy zwracać się do ludzi nawet w internecie per typie bo to jest niekulturalne, ale ty tego nie rozumiesz smutne.
Proszę do mnie nie pisać bo nie mam ochoty już odpisywać.
@ujumuju Pierwsze zdanie i już próba zamknięcia mordy.Nie mówię niczego co byłoby zabronione/karane.Wyrażam własne zdanie i biorę za nie odpowiedzialność.Więc daruj sobie takie debilne teksty.
@Aquamen: No niestety w dzisiejszych czasach ludzie tacy jak ty nadużywają prawa do wypowiedzi, zamiast korzystać z prawa do zachowania milczenia. Swoją drogą jak na kozaczenie prezentowane w poprzednich komentarzach to straszna z ciebie obrażalska cipka jednak.