Wpis z mikrobloga

prognozy spadaja a prxyczyna rosnace stopy tlumiace konsumpcje, na ktorej od czasow PiS jedzie gospodarka. I raczej rewizja bedzie dalej w dol, nie w gore.


@kiedysmialemtubordo: "Raczej"? :) Ciekawy sposób ujęcia tematu. Jak napisać o wzroście PKB, który nie pasuje mi do tezy? Nie napiszę o tym, że będzie wysoki, tylko o tym, że jakaś prognoza tego wzrostu jest mniej optymistyczna niż inna. Czyli, że w sumie "spadnie". :)

  • Odpowiedz
  • 9
@kiedysniebylembordo Nie muszę robić żadnych wykresów.
PKB w Polsce rósł cały czas w latach 2008-2013 a ceny spadły ponad 30%
Narkun szuka danych pod swoją narrację, zupełnie tak jak ty
  • Odpowiedz
Nie muszę robić żadnych wykresów.


Ej, to zupełnie tak jak ja!

PKB w Polsce rósł cały czas w latach 2008-2013 a ceny spadły ponad 30%


To
  • Odpowiedz
@kiedysniebylembordo: Generalnie nie znałem wcześniej tych fejmow nieruchow w Polsce ale przez wypok zacząłem badać temat. No i wszedłem na jego bloga poczytać czy ma coś ciekawego do powieszenia i stwierdziłem ze jest to topowy odklejeniec który już dawno stracił kontakt z rzeczywistością i jest już na innej orbicie. Myśle ze razem z traderem mógłby sprzedawać poradniki o tym jak bardzo ceny spadaja od 3 lat ku uciesze spadkowiczów
  • Odpowiedz
@kiedysniebylembordo: O co chodzi w tych wykresach? Wezmy Niemcy, dobrze rozumiem, ze najwiekszy wzrost cen mieszkan byl kiedy PKB prawie stalo w miejscu (urosło 20%), a potem jak PKB urosło 4x tyle to mieszkania już nie urosły prawie nic? Przecież tu korelacji nawet za bardzo nie ma. Czemu mieliśmy w PL spadki kiedy PKB stale rosło?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiedysniebylembordo: no jak rosna stopy to maleje konsumpcja. A jako, ze PiS oparl gospodarke na konsumpcji bo liczy na wplywy z vat z ktorych robi transfery (zobacz sobie jak za rzadow PiS pieniadze sciagane z VAT wzrosly), to stopy maja o wiele wiekszy wplyw. Dodajmy, ze mamy 95% kredytow na zmiennej stopie, ktore juz to odczuwaja. Wiec tak - rewizja jak bedzie, to jeszcze w dol, tak jak dotychczas. Wedlug
  • Odpowiedz
@affairz: O to, że kierunek rynku pokrywa się kierunkiem PKB nawet jeżeli nie jest to precyzyjne 1:1? A w ogóle to jakoś dziwnie znikłeś po napisaniu mi ostatnio, że w Łodzi w ciągu dwóch ostatnich lat ceny mieszkań wzrosły z 6k na 10k. :)
  • Odpowiedz
Mieszkania na które patrzę


@affairz: Aha. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kup mieszkanie od dewelopera np na helenów park <10k, dowolne


Czyli to na Helenów Park wzrosły z 6k na 10k, a nie w całej Łodzi? Serio nie wiem po co wy robicie takie wygibasy. Jakbym był spadkowiczem to pewnie też interpretowałbym rzeczywistość pod swoje oczekiwania, ale nie waliłbym chyba aż tak łatwo sprawdzalnych baboli.
  • Odpowiedz
@kiedysniebylembordo: nie. u deweloperów. tak się składa, że ja znam oferty na pamięć, ty wklepałeś se w otodom widełki gdzie z inwestycji, które mnie interesują wisi ZERO ofert i wyciągasz wnioski na temat rynku którego nie znasz. ceny które tam wtedy napisałeś zupełnie nie przystają do cen ofertowych rynku pierwotnego, mogę Ci wymienić 5 inwestycji aktualnie w sprzedaży, w których w tych pieniądzach nie dasz rady kupić ani jednego mieszkania
  • Odpowiedz
ceny które tam wtedy napisałeś zupełnie nie przystają do cen ofertowych rynku pierwotnego, mogę Ci wymienić 5 inwestycji aktualnie w sprzedaży, w których w tych pieniądzach nie dasz rady kupić ani jednego mieszkania


@affairz: To sobie przeczytaj tamten komentarz napisałem w nim, że wg NBP transakcyjne w Łodzi na rynku pierwotnym wzrosły z 6200 na 7400 w ciągu ostatnich dwóch lat. Wg NBP, nie tylko krótkiego researchu na otodom.

https://www.wykop.pl/wpis/63367559/https-obserwatorgospodarczy-pl-2022-01-28-nierucho/#comment-224614295
  • Odpowiedz