Wpis z mikrobloga

Kiedyś na wsiach były takie skrzynki, żeby listonosz nie musiał do każdej chałupy się tachać. Później popularni stali się kurierzy, którzy dostarczali przesyłki pod same drzwi. Po x latach inpost wprowadził to samo rozwiązanie co Poczta Polska na wsiach te prenascie lat temu „żebyś nie musiał czekać na kuriera” i ludzie oszaleli :D równie dobrze mogło to zostać w tej samej formie, tylko listonosz wysłałby Ci SMS xd #inpost #paczkomaty #pocztapolska #oswiadczenie #heheszki
AndzejGolara - Kiedyś na wsiach były takie skrzynki, żeby listonosz nie musiał do każ...

źródło: comment_1643742051GlWLgtdCyEwZqYujJJ7kBc.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 91
@AndzejGolara: no nie to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°) po pierwsze masz śledzenie paczki, po drugie notyfikację jak przyjdzie, po trzecie cała sieć paczkomatów i w 90% sam wybierasz gdzie paczka przyjdzie (możesz nawet wybrać w innym mieście jak akurat tam jedziesz na weekend), sama skrzynka na też dużo więcej miejsca więc wejdzie tam znacznie większy gabaryt

Tak odpisuje na pastę (nawet fajną), tak jestem pan maruda
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: @math1982: @Squatlifter: @KrolOkon: @TheUlisses: Ogólnie sprawę tych skrzynek reguluje prawo pocztowe (że na niektórych terenach mogą być zamontowane zbiorowe skrzynki, w uzgodnieniu z lokalnymi władzami), więc jak by inna firma była operatorem wyznaczonym też mogłaby takie montować.

Generalnie, jako listonosz muszę powiedzieć, że u nas to trochę jest cyrk ze skrzynkami ¯\_(ツ)_/¯. Niby mają one być w ogólnodostępnym miejscu, a bywają akcje, że np. w kamienicy
  • Odpowiedz
  • 0
@haosek:
Poczta udostępnia te skrzynki innym operatorom, pod warunkiem zawarcia stosownej umowy, a ponieważ aktualnie poza Pocztą Polską nikt nie doręcza przesyłek listowych, to nikt nie podpisał umowy (chyba że gdzieś na poziomie lokalnym).

Co do braku skrzynek oddawczych, to jest to akurat sprawa dla UKE. Twój przełożony po otrzymaniu takiej informacji oraz, że zwracałeś już uwagę mieszkańcom, powinien to zgłosić wyżej.
Grzywna za brak skrzynki sięga aż 10000 zł. (są
  • Odpowiedz
Grzywna za brak skrzynki sięga aż 10000 zł. (są widełki od 50 do 10000 zł)


@pcela: Sam w końcu skrzynkę zamontowałem xd ale nie słyszałem aby ktoś dostał karę za jej brak, listonosz gumką spina listy za płot i jedzie dalej XD
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: ale złapałem feelsy z czasów, kiedy każde wakacje spędzało sie u dziadków na Wsi i co tydzień szło do takiej skrzyneczki odebrać "tele tydzień", żeby było wiadomo co w tv jest grane, żeby mieć nowe krzyżówki i oczywiście musowo, pomalować ryj laski z okładki xD
  • Odpowiedz