Wpis z mikrobloga

Mireczky dlaczego samoloty lecące do Afryki (Enter Air) zatrzymują się w Hurghadzie?

Rozumiem, że podstawiają na taki lot czarterowy małe gónwo, które nie doleci na jeden raz, ale w związku z tym:

1) Dlaczego nie podstawią większego samolotu?
2) Dlaczego lądują akurat w Hurghadzie, a nie np. na Cyprze, Etiopii, Arabii Saudyjskiej?


3) Pytanie poboczne - ile kosztuje paliwo lotnicze np. w Warszawie, a ile w Egipcie?

#lotnictwo #flightradar24 #flightradar #samoloty
asfalt6 - Mireczky dlaczego samoloty lecące do Afryki (Enter Air) zatrzymują się w Hu...

źródło: comment_1643730901ySpJUmtqEehTzVU0rXnZWq.jpg

Pobierz
  • 9
Może ktoś mądrzejszy tu odpowie, ale teoria z ceną paliwa chyba mi się nie zgadza. Nie wiem, czy to prawda, ale znalazłem takie dane:

Egipt: $0.62
Polska: $0.634

Cena za litr. Różnica znikoma, na 10 tys. litrów 140 dolarów.
@asfalt6: dochodzi jeszcze x opłat, jak za lądowanie, obsługę naziemną itd. Akurat port w Hurgadzie jest dobrze znany enterowi, mają już podpisane umowy właśnie z handlingiem. Dodatkowo w razie 'w' łatwiej tam zorganizować hotel na pasażerów niż w jakiejś Etiopii czy AS. Zresztą Hurgada jest w miarę w połowie drogi na Zanzibar, a chyba o te czartery ci chodzi.
@pollocollo: @asfalt6: Możliwe, że chodzi też o zrobienie tego na dwóch załogach bez kombinowania.
Jedna załoga leci WAW - Hurghada, tam wysiadają i idą do hotelu, wsiada (lub leciała jako pasażerowie z Waw) druga załoga która robi Hurghada - Zanzibar - Hurghada i tam wsiada załoga z porannego lotu której już godziny pracy wróciły.
@asfalt6: @pollocollo: @epll: z tego co ja wiem, to paliwo w Egipcie jest w #!$%@? drogie i załogi Entera biorą paliwa tyle, ile się tylko da, aby w Egipcie dotankować jak najmniej.
Jedna załoga leci Polska - Egipt i idzie do hotelu, druga leci Egipt - Kenia/Zanzibar/cokolwiek tam jeszcze latają, a w Egipcie pierwsza załoga przejmuje samolot po odpoczynku - dokładnie tak jak opisał to @epll. Na jednej
@KolczyQ: No proszę, to jest ciekawostka. A wiesz, dlaczego tam jest takie drogie paliwo? To wbrew logice trochę.

No i z Dominikaną tez dobre, tego nie wiedziałem. Naprawdę latają z tankowaniem na Azorach?
@asfalt6: Nie mam pojęcia, dlaczego paliwo lotnicze jest tak drogie. Może kwestia konfliktów zbrojnych w okolicy, cholera go wie.

Serio serio Smartwings będzie latał od marca na Punta Canę przez Azory, można łatwo zweryfikować w internecie.