Wpis z mikrobloga

Wiedźmin 2 | Nagła Śmierć | No Quen | E03

Po pierwsze: tatuaż z planem lochu nie powinien otaczać przebitego serca z napisem "matka".

Wiedźmin przyjmuje ofertę Roche'a - dowódcy Niebieskich Pasów - Jednostki Specjalnej Temerskich Oddziałów Bojowych. Po oswobodzeniu się z kajdan, Geralt przekrada się niezauważony przez podziemne lochy Twierdzy La Valette oraz bierze udział w rozmowie pomiędzy nilfgaardzkim Ambasadorem - Shiraldem Fitz-Oesterlenem, a Baronową Luizą La Valette.
Na brzegu spotyka Triss i Roche'a wraz z jego oddziałem gotowym do wypłynięcia. Po kilku dniach cumują statek na granicy Aedirńsko-Temerskiej w pobliżu miasta Flotsam. Pościg za Królobójcą właśnie się rozpoczął...

Gameplay

Poszło w miarę sprawnie, najniebezpieczniejszy moment jest zawsze przy pierwszym strażniku, bardzo szybko się odwraca i można zostać wykrytym. Nie zakładałem broni, więc miałby mnie na hita. Drugi niebezpieczny etap jest jak więzień alarmuje strażnika. Najlepiej wtedy pójść aż do tego magazynku, z którego on potem wychodzi, jest tam sporo miejsca, można się bezpiecznie ukryć i przeczekać aż będzie wychodził, wtedy na 100% bezpiecznie można go zajść od tyłu i zdjąć.

Szkoda, że nigdzie nie zlootowaliśmy normalnej broni, kiedyś jak grałem miałem okazję zdobyć Solidny Kordelas ze stojaka na broń. Tym razem nie było nawet krótkiego miecza (takiego, który nie jest "bronią dodatkową"), więc walka na brzegu była niebezpieczniejsza. Niestety nie da się zrobić tak, żeby zlootwać cały brzeg (albo nawet tylko tę jedną połowę) i jednocześnie uniknąć strażników/Młodego.

Wybory

Pośrednie były dwa. Pierwszy - czy idę górą, czy dołem w lochach. Poszedłem górą i wstąpiłem na tę niezwykle intrygującą rozmowę z Shiraldem i Luizą z dwóch powodów. Pierwszy, że to spotkanie ma mega klimat, a dwa uniknąłem dość niebezpiecznego starcia z katem. Owszem, kat dropi dobre spodnie i buty, ale nie jest to warte ryzyka.

Drugi - zabicie Młodego. Tutaj jest dość spora prozaiczność tego wyboru, bo wynika to tylko z tego, że nie można bez tego zlootować skrzynek w porcie. A loot tam jest niezły, zioła, meteorytowa stal, diamentowy pył, czasem nawet kamień żywiołów się pojawi. Z drugiej strony w ogóle mi go nie szkoda, Geralt mu ocalił życie, a ten z łaski odciąga strażników i "jakby co, to nie licz na mnie". Mógł stać z boku i się przyglądać, zameldować, że Wiedźmin uciekł, ale nie, bohatyra mu się odpalił... No to Triss go spaliła i tyle w tym temacie xD

W następnym odcinku

Kompletujemy ekwipunek i wyposażenie, aby jak najlepiej zabezpieczyć Geralta. Główny monsterbase w tym akcie, czyli nekkery i endriagi dają expa tylko do 11 poziomu. Z 11-tką na ekranie bohatera nie będzie już z nich expa, więc trzeba je bić wcześniej. Na razie odkładam wszystkie questy na bok, do 7 poziomu napewno pofarmię. Potem szczerze mówiąc nie wiem ile będę tego siekał. Idealnie by było właśnie do tego 11 lvl, nie wiem ile by to zajęło. Na ten moment mam założenie, że więcej niż dwa odcinki na expienie nie poświęcę. Za nekkera zwykłego/endriagę zwykłą jest chyba 11 expa, więc w teorii jeden cały level powinien wejść po nocnej rundce w lesie. Expienie tak czy siak by się pojawiło, bo muszę zbierać mutageny.

Tag do obserwowania/czarnolistowania: #maartengra

Chcesz być wołany do kolejnego odcinka - zaplusuj: https://www.wykop.pl/wpis/63055087/no-death-challange-no-quen-challange-we-wiedzminie/
Nie chcesz być wołany do kolejnego odcinka - odplusuj: https://www.wykop.pl/wpis/63055087/no-death-challange-no-quen-challange-we-wiedzminie/

Wołam:


#wiedzmin #wiedzmin3 #wiedzmin2 #gry #pcmasterrace #thewitcher #tworczoscwlasna
MarteenVaanThomm - Wiedźmin 2 | Nagła Śmierć | No Quen | E03

Po pierwsze: tatuaż z...
  • 8
@arinkao: to jedyny wiedźminowy "growy" tag, który jakoś żyje

Tag do obserwowania/czarnolistowania: #maartengra


@NiepoprawnyKomentator: wrzucę dzisiaj do opisów linki do pastebina i listę modów, właściwie to masz to wszystko w tym pierwszym podejściu (opis na yt), jedyne co się zmieniło to wyłączenie antialiasingu. A i cienie ustawiłem na 4k, ale to chyba i tak nie działa.

Szerokie pole widzenia jest dlatego, bo gram na ultrawide (3440x1440)