Wpis z mikrobloga

Są ludzie, którzy nie mają nadziei.

Jeżeli byśmy ich zapytali, czy będziesz wiecznie z Bogiem?, to oni by szczerze odpowiedzieli, „Nie wiem, trochę w to wątpię”.

Jeżeli byśmy ich zapytali, co jest po drugie stronie śmierci, to oni szczerze by odpowiedzieli: „Chyba nic, chyba człowiek po prostu przestaje istnieć. Nie wiem, kto wie?”.

Ale są także ludzie, którzy mają fałszywe poczucie nadziei, złudne poczucie nadziei.

Oni by odpowiedzieli, „Nie wiem co będzie w przyszłości, ale będzie dobrze.”

Istnieje cała filozofia „Mocy pozytywnego myślenia”. Uwierz, że Wszystko będzie dobrze i tak się stanie.

Wiara bez podstawy jest nic niewarta.

Na podstawie czego mówimy ludziom, „Nie martw się, będzie dobrze”. Skąd wiesz, że będzie dobrze? Co będzie dobrze?

Jeżeli wsiadasz do samochodu, w którym nie ma nawet jednej kropli paliwa, to nie pojedziesz tym autem do Warszawy, obojętnie jak wielka jest twoja wiara.

Albo jeśli zalew pokrywają dwa centymetry lodu, to człowiek, który waży 90 kg nie przejdzie z jednego brzegu do drugiego – obojętnie, jak wielka jest jego wiara.

Ale jeżeli jest tam już pół metra lodu, to mógłbyś przejechać swoim samochodem od brzegu do brzegu mając bardzo mało wiary.
Wiara ma sens tylko wtedy, kiedy wierzymy w coś lub kogoś, kto ma moc.

Jesteśmy wezwani do wiary w Jezusa.

Chrześcijaństwo używa słowa wiara i popularna filozofia we współczesnym świecie używa słowa wiara. Ale te dwie światopoglądy są całkowicie sprzeczne.

My nie głosimy wszystkim ludziom: „Nie martw się, będzie dobrze”.
My wierzymy, że Jezus troszczę się o tych, którzy do niego należą. Oni powinni mieć nadzieję! Oni mają setki powodów, żeby mieć nadzieję.

Ich nadzieja stoi na fundamencie bardziej stabilnym od muru, od betonu.

Ich nadzieja, ich pokój w czasie cierpienia mają prawdziwy fundament. Psalmista pisał:

"Pan skałą i twierdzą moją, i wybawieniem moim, Bóg mój opoką moją, na której polegam. Tarczą moją i rogiem zbawienia mego, warownią moją". (Psalm 18:3)

#wiara #newage #chrzescijanstwo #jezus #kazanie #fragmentkazania #ewangeliawcentrum #ewangelianadzis #chrzescijanstwoewangeliczne
EwangeliawCentrum - Są ludzie, którzy nie mają nadziei.

Jeżeli byśmy ich zapytali,...
  • 1