Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta
Czemu tylko naprawde ze 2-3 nacje osiagaja sukcesy?
Jak pamietam to zawsze byli brytyjczycy, kiedys s.p. australijczyk, a od niedawna chinczycy.
Czemu takie kraje jak USA, Niemcy, czy Polska nic nie sa w stanie ugrac?
Nie trzeba chyba miec jakichs specjalnych predyspozycji, jak np. etiopczycy, kenijczycy w biegach dlugich.
Tu tylko wystarczy trening i tylko trening, jak w darcie.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#snooker
  • 4
@Odkamieniacz:

Tu tylko wystarczy trening i tylko trening

No właśnie, jak UK masz stół w co drugim pubie i grę w cenie piwa vs w Polsce 80 zł za godzinę gry w jedynym klubie w mieście to tak to wygląda. Dodatkowo kwestia popularności, mimo wszystko w większości krajów nie jest zbyt duża więc i sponsorów brakuje. A samo wstępne do QSchool to jeśli dobrze pamiętam £1k.
A w USA to akurat
@Gerald212: Podobno z tą dostępnością stołów i ceną za grę w UK już tak kolorowo nie jest. Tak przynajmniej obiło mi się o uszy na różnych stronach, w komentarzach od Brytoli. Ale czy to prawda? ¯\_(ツ)_/¯
Padają czasem jakieś zarzuty wymierzone w snookerowych dinozaurów, ze im na rękę brak młodych super talentów. Moze jest w tym zarienko prawdy.
No właśnie, jak UK masz stół w co drugim pubie i grę w cenie piwa vs w Polsce 80 zł za godzinę gry w jedynym klubie w mieście


@Gerald212: wat? W Poznaniu ceny to 20-30 złotych za godzinę, byłem we Wrocławiu i jest podobnie, podejrzewam że w Warszawie tak samo. Faktycznie problemem jest dostępność, u mnie w mieście są dwa kluby ze stołami snookerowymi (łącznie aż 3 stoły). Z kolei lektor