Wpis z mikrobloga

@2wykopki1kubek: już i tak dałem mniej mozarelli niż normalnie ale faktycznie wyglada tłusto

@_kapsel: skusili mnie na ten z castoramy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mialem wątpliwości ale finalnie przekonał mnie koleś z Allegro którego się zapytałem jaka jest różnica pomiędzy jego kamieniem za 80, a tym za 12 ze sklepu budowlanego i odpowiedział, że granit to granit byle żeby nie był impregnowany.
@_kapsel: w zależności od źródła polecali płytę nagrzewać od 30 do 60 minut. I wkłada się do zimnego piekarnika ale o pieczeniu na kamieniu jest dużo stron.
Kupiłem ten: kamień do znalezienia w dziale ogrodowym.

@gokish: Ja tylko położyłem na ręczniku papierowym i odcisnąłem ręką ale do kolejnej pizzy się lepiej przygotuję. Dzięki!
@RedRon: po prostu żal im było tych przepłaconych pieniędzy xD U mnie żona mówiła, że robię pizzę na płycie nagrobkowej.

@el_capitano_grande: Niestety tak. Mój piekarnik tylko do 220 potrafi. Robisz tak wysoko? W moim przepisie gościu mówił żeby wszystko zimne nakładać żeby się ser na samym końcu stopił, a Twoim sposobem to pójdzie jako pierwszy.
@Arnoldy ja robię ma 270. Kamień jest nagrzany więc spód moment i jest gotowy. Składniki to głównie ser, sos i salami więc ser się rozpuści a salami jest chrupkie. Nie lubię dużej ilości składników na pizzy więc ten sposób jest idealny dla mnie.
@RedRon: Jest to jakieś rozwiązanie ale pewnie najlepiej to po prostu mieć piekarnik który można mocniej rozgrzać.

@el_capitano_grande: Tak wysoko tzn. miałem na myśli ułożenie kamienia w piekarniku ale może w moim przepisie mówił żeby umieszczać nisko + zimne składniki, bo używał blachy i wtedy dużo wolniej się spód pizzy grzeje.

Generalnie to była najlepsza pizza jaką jadłem i ciężko mi sobie wyobrazić, że mógłbym ją zrobić jeszcze lepszą (