Wpis z mikrobloga

Dzień dobry mirki jak teraz wygląda opcja lotu z #holandia do polski dla osoby niezaszczepionej? Co trzeba? Test? Wynik testu pokazać na lotnisku w Holandii czy w Polsce? Pytam dla kolegi
  • 14
@DADIKUL: No musisz mieć kod QR. Wiec w tym wypadku Test. Lot Holandia-Polska pokazywałem kod QR po przylocie w Polsce. Lot Polska-Holandia podczas odprawy na lotnisku także w Polsce.
@DADIKUL: może być sam papierek. I tak jak u kolegi @Meh6969 sprawdzają tylko po Polskiej stronie, obojętnie czy lecisz do czy z Holandii. Ja co prawda mam kod QR, ale sprawdzanie polegało na tym, że na telefonie po prostu pokazałem kod (nie dotykał ekranu, nie sprawdzał danych ani nawet płci na kodzie). W drodze do Holandii, pani w polsce dotykała mi aplikację czy to przypadkiem nie jest zrzut ekranu. Ale też
@Damian87: tutaj się możesz umówić: https://afspraak.testenvoortoegang.org/evenement/type .

Krótka instrukcja, bo wiem że moi znajomi mieli czasem problem: przy typie wydarzenia wybierz 11 overig (no chyba ze akurat potrzebujesz na wejście gdzieś, to wybierz odpowiedni), potem przy wyborze daty wydarzenia, wybierz o jeden dzień później niż chcesz mieć test, czyli jak chcesz mieć test dzisiaj za pół godizny, to wybierz jutrzejszą datę. W następnym kroku wybierz miejscowość, w której chcesz mieć szczepienie,