Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie do ludzi co korzystają z tych sterowników sonoff lub shelly. Czy to jest do montażu tylko w puszkach pod przyciskiem do światła czy można to też zamontować przy suficie pod lampą. Próbowałem zmieścić Sonoff Mini R2 w puszcze ale się nie zmieści i szukam innego rozwiązania.

#smarthome #homekit #inteligentnydom
  • 17
Czy to jest do montażu tylko w puszkach pod przyciskiem do światła czy można to też zamontować przy suficie pod lampą.


@flexx: Gdzie chcesz, nawet na szynie w skrzynce.
@dran2: No tak ale jak sterownik jest w puszce to idą do niego kable z przełącznika od światła a jak będzie przy suficie to jak to wygląda?
@JcL: Tak wiem ale w moich puszkach mam strasznie mało miejsca i dużo kabli ani jeden ani drugi się nie zmieści. Kombinuję czy można coś takiego zamontować pod lampą bo tam jest trochę więcej miejsca i myślę, że by się zmieściło.
@flexx No to czarno to widzę. Możesz próbować to pieścić, skracać przewody w puszkach, do tego musisz upchnąć tylko 3 3obw. moduły ale pewnie i tak będzie ciężko.
@dran2: Właśnie się nad tym zastanawiałem czy pieścić się z tym ale jest duże ryzyko, że nawet po tych zabiegach to się nie pomieści i szkoda zachodu. Nie wiesz czy jest jakaś opcja do zamontowania pod lampe przy suficie?
@flexx: No to będzie to samo co R2 albo Shelly. Z Sonoffem R2 miałem taki problem, że po zdjęciu zasilania nie pamiętał poprzedniego stanu.
1) przełącznik na włącz
2) w appce włączyłem światło
3) przełącznik na wyłącz
4) przełącznik na włącz
5) spodziewałbym się że światło się uruchomi, ale było wyłączone.
Czyli światła nie włączysz z przełącznika, jedynie z appki.

W Twoim wypadku (montowanie przy lampie) włącznikiem będziesz włączał zasilanie, i
@flexx: Shelly (u mnie 1L) pamięta poprzedni stan po zdjęciu zasilania

1) wyłączam włącznikiem światło (u Ciebie appka), wyłączam prąd (u Ciebie włącznik), włączam prąd (u Ciebie włącznik), światło dalej nie świeci
2) włączam włącznikiem światło (u Ciebie appka), wyłączam prąd (u Ciebie włącznik), włączam prąd (u Ciebie włącznik), światło świeci.