Wpis z mikrobloga

Mało jest już w #polska takich prawdziwych wiejskich dyskotek. Chodzi mi o takie kluby taneczne, przerobione z jakichś magazynów, PGRów itp. W środku z reguły było kilka sal: techno, disco polo. Zależy od metrażu. Ogólnie miało to rozmach. Jak pierwszy raz w wieku 16 lat pojechałem ze starszymi kolegami to myślałem, że my w jakiejś Warszawie jesteśmy i prawdziwy David Guetta gra. Ci co się poczuwali, zawsze mówili, że kluby w wojewódzkim to jest dopiero dobry balet ale kluby od zawsze kojarzyły mi się z #p0lka i #chad jeszcze zanim te pojęcia były znane. Poza tym tam trzeba było się odwalić w koszule a że na wsi rządził dres to zdecydowanie bliżej było mi do takich dyskotek, gdzie nie istniała selekcja.
W drodze na dyskotekę waliło się wódę. W samochodzie był z reguły komplet żeby kierowcy się opłacało, bo oczywiście ściepa na benzynę była. Kilka razy dojechałem tak #!$%@? że zasnąłem chwilę po wejściu, raz nawet nie wysiadałem z samochodu. W dyskotece, do której jeździliśmy najczęściej była taka nie wiem jak to nazwać. Antresola. Że jak się już zamówiło lane piwko w plastikowym kubeczku, to można się było oprzeć o barierkę i polować na grupkę dziewczyn jeszcze nie tańczących z nikim. Wtedy zerowało się piwko i podchodziło całą bandą i robiło fikołki z nadzieją, że się zarucha. Oczywiście nigdy się to nie spełniło, przynajmniej w moim wypadku bo ktoś tam kiedyś podobno ciupał za dyskoteką i w samochodzie. W takich dyskotekach też często się bili. Ogólnie czuć było taki prowincjonalny klimat jak z mema. Chłoptasie #!$%@? jak z magazynu o gwiazdach Hollywood ale w budżetowej wersji. Laski jak w filmikach z Energy 2000 z przełomu wieku. Aż się łezka kręci. Ostatni raz byłem na czymś takim z 3 lata temu. Pojechałbym teraz ale niestety już zamknięte. A z tą ostatnią wizytą wiąże się pewna historia, którą opowiem jak zjem obiad. Czee!
#przegryw #dyskoteka #dozynki #taniec #polskapowiatowa #patologiazewsi #patologiazmiasta (bo też przyjeżdżali) #wspomnienia #energy2000 #muzykaelektroniczna #kiedystobylo
P.....k - Mało jest już w #polska takich prawdziwych wiejskich dyskotek. Chodzi mi o ...

źródło: comment_1643199571IVbNU8iTbvXDHAKERuk7nq.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Profesor_Nauk: dalej są takie imprezy, tylko ludzie są lepiej ubrani i są bardziej ąę bo częściej studiują, lepsza praca, łatwiej wyjechać za granicę na wakacje itp. xD ale zasadniczo cele i zachowanie podobne (np. walenie wódy w samochodach, przegląd koszul męskich od croppa po wólczankę, #!$%@? tatuaże, czerwone buty ferrari itd.) xD

btw niedawno oglądałem stare zdjęcia z imprez, enjoy
https://kalisz.naszemiasto.pl/klub-protector-w-ostrowie-wielkopolskim-tak-bawiliscie-sie/ar/c1-8532139 (Danzel & DJ Krecik's B-DAY Party z 2006 roku)
https://kalisz.naszemiasto.pl/klub-protector-w-ostrowie-wielkopolskim-tak-bawiliscie-sie/ar/c1-8309272
EnzoMolinari - @ProfesorNauk: dalej są takie imprezy, tylko ludzie są lepiej ubrani i...

źródło: comment_1643202289RMtmG4Ie4NFUcoTfBF2aoZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz