Wpis z mikrobloga

@oski94: To by się sprawdziło w większości krajów ale nie w naszym. ,,Polak Polakowi Polakiem" jakby "rozdać" ludziom tu broń to by się pozabijali, poza tym mamy za słabą policję by coś takiego kontrolować
Łatwiejszy dostęp do broni nie zwiększa potencjału militarnego państwa. Wszyscy zdolni do walki i tak zostają wcieleni do armii
Wjechałby opancerzony samochód do wsi i przez megafon kazał złożyć cała broń w ciągu pół godziny. W razie braku reakcji haubice zrównałyby wieś z ziemią w cirka 2 minuty intensywnego ostrzału. Po czym samochód pojechałby do drugiej wsi i kazał złożyć broń.


@WiesniakzPowolania: To wie każdy z historii - tak wyglądało przechodzenie zwartych oddziałów przez niespokojne tereny z wroga ludnością. Paliło się pierwszą bojowa wiochę, katrupiło się jej mieszkańców, kilku ze
@Filipterka25 przesadziłem z tym "wszyscy", ale podczas każdej wojny totalnej, która miała miejsce po roku 1860 pod broń powoływano miliony, a całe gospodarki dostosowywano do potrzeb militarnych państwa. Z resztą są też inne czynniki, przez które samo posiadanie broni przez społeczeństwo nie zwiększa potencjału militarnego państwa (brak organizacji, woli walki, konfiskata broni ze strony okupanta, niedobory amunicji....)
@Filipterka25: powtarzam: gówno wiesz. Dla Twojej wiadomości - karabin, który Ci wczesniej wstawiłem w linku może nabyć KAŻY zdrowy psychicznie, niekarany Polak. Zeby było śmieszniej - na pozwolenie to celów sportowych jak i kolekcjonerskich. Pozwolenia te pozwalają na zakup broni z lufą gwintowaną w kalibrze do 12mm. EOT.
Jeszcze tego brakuje, żeby jakiś bohater-wanna-be zaczął w czasie okupacji strzelać do żołnierzy okupujących, a oni potem randomów rozstrzeliwali pod murami xD


@CzaryMarek: Dobrze że żydzi byli rozbrojeni, uratowało im to życia kiedy Niemcy ich wozili wagonami na wczasy
@CzaryMarek Tez tego nie widzę żeby wszyscy nagle mieli broń w domu, ale z drugiej strony jakby zrobić tak np w Finlandii, że każdy obywatel ma obowiązkowy 20h kurs z obsługi broni i w razie czego można się zgłosić do odpowiedniego punktu po wydanie broni i dołączyc do lokalsow już tak źle nie brzmi
Niestety, ale bezpieczny Polak to Polak mieszkający w kraju rządzonym przez kogoś innego niż banda idiotów.


@hawat: Najgorsze jest to, że jak się tak bliżej przyjrzeć to ciężko znaleźć kraj który nie jest rządzony przez bandę idiotów :(
Tak, bo każda wojna jest motywowana chęcią dokonywania czystek etnicznych, nie to żeby to była w sumie jedna jedyna taka wojna na 100 tys.


@CzaryMarek: Ja bym wolał motywować wroga inaczej, tj. potencjałem odstraszania a nie "może pozwolą nam żyć jak będziemy grzeczni"
@Phallusimpudicus: Tylko powtarzam ci, że wystarczy za każdego zabitego żołnierza zabijać 10 cywilów i szybko zapał do jakiś ataków im przejdzie, albo zabijać całą rodzinę tego który zaatakuje.
Jak już wojna kinetyczna jest skończona to naprawdę kapitulacja i liczenie na spokój najlepsze co nas może czekać.