Wpis z mikrobloga

Nie, to nie jest inna sprawa.

Ruscy wchodzą i co?


Cywile biorą udział w walce na froncie?

Giną masowo jako mięso armatnie.


@Wiesmin: w razie agresji będziesz rozumiem prosić pana onuce, żeby nie gwałcił siostry i żeby do Ciebie nie strzelał? Tylko pytam.

Uważasz także jak rozumiem, że gdyby oficjalnie na wyposażeniu cywilów było np 10 mln sztuk broni to wróg tego sobie nie przekalkuluje, bo przecież to nic nie znaczy.
Ten argument pada bardzo często, ale nie uważam żeby w kraju dobrze przygotowanym do wojny był zasadny. Można wprowadzić procedury niszczenia tych rejestrów na wypadek konfliktu, a centralny rejestr może posiadać kopię zapasową, która zostanie wytransferowana na przechowanie do zaufanego sojusznika, tak aby po wojnie można było go odtworzyć.


@wjtk123: Taki rejestr musi byc dostępny dla służb mundurowych, czyli będzie de facto jawny dla przeciwnika, który nie jest Zulusem i umieści
Z wielu tu się widzę wylała mentalność okupowanego robaka. Życzyłbym sobie i wam przede wszystkim aby do okupacji i porażki nie doszło. Żeby wroga przede wszystkim do wojny zniechęcić, a w razie wojny aby jednak obywatele mieli środki w domu do doraźnej obrony przed onucą chcącą gwałcić i plądrować.
w razie agresji będziesz rozumiem prosić pana onuce, żeby nie gwałcił siostry


@oski94: Wy to tylko gwałcić i gwałcić w głowie. Berlin '45 pamiętamy, ale bez histerii że na tyłach będzie latał oddział doborowych gwałcicieli z tytanowymi #!$%@? i zapasem wiagry.

A rzeczoną siostrę bym odesłał w razie kryzysu na Zachód, póki się da - i tak, gdyby na Polskę wywierano taką presję, jak obecnie jest wywierana na Ukrainę już byłbym
@Filipterka25: Mówił Ci ktoś, że masz beznadziejny sposób prowadzenia dyskusji? Jako internetowy nick nie masz żadnego odgórnego szacunku, nie nabyłeś go swoimi komentarzami, a swoje łatwe do kontrowania teksty próbujesz oblec aurą chamskiej nieomylności. Słabe to, tym bardziej, że generalnie wszedłem do dyskusji w normalny sposób, z otwartym nastawieniem na zwykłą wymianę poglądów.

Efekt jest taki, że sprowadzasz swoje teksty do niemerytorycznego błaznowania, które coraz bardziej pogrąża się w komentowaniu własnych
Efekt jest taki, że sprowadzasz swoje teksty do niemerytorycznego błaznowania, które coraz bardziej pogrąża się w komentowaniu własnych urojeń a nie tez drugiej strony.


@wjtk123:

Wskazałem palcem jeden z nielicznych oficjalnych dokumentów o użyciu WOT - argumentujesz że "tak nie będzie, słowo".

Wskazałem palcem jak się kończyły takie samoobrony na Wołyniu - argumentujesz "tak teraz nie będzie, słowo".

Wskazałem palcem czym i jak Rosjanie zabezpieczają teren okupowany i szczególnie przyfrontowy -
@wjtk123: Aha, może nie wiesz - ale jednym z pierwszych zadań po zajęciu danego terenu jest metodyczne przeszukanie domów i gospodarstw pod kątem broni, jeżeli siły okupujące się spodziewają że jest w dużym nasyceniu, poprzedzone wezwaniem do jej "zdeponowania" odpowiedniej władzy.

Jak robi to państwo "brzydkie", to pod karą doraźnej egzekucji. Jak rozumiem, kiedy do Twojej wioski wjedzie oddział oczyszczający teren, który grzecznie rozkaże wyskoczyć z gnatów (najpewniej mając listę posiadaczy)
@Filipterka25:

Wskazałem palcem jeden z nielicznych oficjalnych dokumentów o użyciu WOT - argumentujesz że "tak nie będzie, słowo".


Argumentuję, że jest to jeden z modeli wykorzystania WOT, ale nie jedyny. Jednak Ty jak koń widzisz tylko jeden scenariusz działań wojennych, pomimo, że przewidywane są procedury na inne sytuacje.

Wskazałem palcem jak się kończyły takie samoobrony na Wołyniu - argumentujesz "tak teraz nie będzie, słowo".


Wybrałeś sobie przykłady pod tezę i ignorujesz
w razie agresji będziesz rozumiem prosić pana onuce, żeby nie gwałcił siostry i żeby do Ciebie nie strzelał?


@oski94: Będę #!$%@?ł z rodziną jak najdalej.
A ty, rozumiem, że wyciągniesz broń i zginiesz, sprawiając, że reszta twojej rodziny też zginie?

Uważasz także jak rozumiem, że gdyby oficjalnie na wyposażeniu cywilów było np 10 mln sztuk broni to wróg tego sobie nie przekalkuluje, bo przecież to nic nie znaczy.

Kalkulacja będzie na
@Filipterka25:

Aha, może nie wiesz - ale jednym z pierwszych zadań po zajęciu danego terenu jest metodyczne przeszukanie domów i gospodarstw pod kątem broni, jeżeli siły okupujące się spodziewają że jest w dużym nasyceniu, poprzedzone wezwaniem do jej "zdeponowania" odpowiedniej władzy.

Jak robi to państwo "brzydkie", to pod karą doraźnej egzekucji. Jak rozumiem, kiedy do Twojej wioski wjedzie oddział oczyszczający teren, który grzecznie rozkaże wyskoczyć z gnatów (najpewniej mając listę posiadaczy)
Wybrałeś sobie przykłady pod tezę i ignorujesz występowanie przykładów przeciwnych.


@wjtk123: Podaj je, bo w warunkach polskich były to głownie samoobrony przy niemieckich ganrizonach.

Argumentuję, że jest to jeden z modeli wykorzystania WOT, ale nie jedyny. Jednak Ty jak koń widzisz tylko jeden scenariusz działań wojennych, pomimo, że przewidywane są procedury na inne sytuacje.


@wjtk123: Czyli zakładasz, że dojdzie do pełnego fiaska użycia WOT i jednocześnie do fiaska po stronie
Jeżeli wróg przeprowadzi zorganizowaną i skuteczną akcje, to broń oddam.


@wjtk123: Przeprowadzi, bo to jedno z pierwszych zadań po zajęciu terenu! Czasami nawet wykonywane przez jednostki przyfrontowe. Ewentualni "gwałcący maruderzy" to się pojawią po pójściu jednostek oczyszczania dalej, za frontem.

Mówię, po prostu nie wiesz jak wygląda wojna. Zero. Poczytaj choćby pamiętniki z okresu drugiej wojny światowej w Polsce.
Będę #!$%@?ł z rodziną jak najdalej.

A ty, rozumiem, że wyciągniesz broń i zginiesz, sprawiając, że reszta twojej rodziny też zginie?


@Wiesmin: jeśli będzie się dało to wyjadę, ale jeśli się nie będzie dało to sugerujesz, że posiadając broń jestem na gorszej pozycji od Ciebie?

Poza tym broń pełni także rolę odstraszającą jeszcze przed konfliktem.

Z jakiego powodu wy wszystko sprowadzacie do okupacji?
@Filipterka25: Dziękuję bardzo za rady, ale nie sądzę abyś pochłoną większą liczbę literatury w tym temacie. W przeciwieństwie jednak do Ciebie potrafię wyciągnąć z tego wnioski. Jak poszło zabezpieczenie tyłów Niemcom podczas inwazji na ZSRR? Niby skala terytorium nie ta, ale dzisiaj liczba angażowanych żołnierzy byłaby też odpowiednio mniejsza. Jakich zasobów trzeba było w przeszłości do tego użyć, ile czasu to zajęło i jak się to ma do rozmiarów dzisiejszych armii
jeśli będzie się dało to wyjadę, ale jeśli się nie będzie dało to sugerujesz, że posiadając broń jestem na gorszej pozycji od Ciebie?


@oski94: Nie, jesteś w takiej samej. Co najwyżej możesz się głupiej zachować, jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Poza tym broń pełni także rolę odstraszającą jeszcze przed konfliktem.

Może w Afryce by coś mogło dać (chociaż nic na to nie wskazuje), jednak w bardziej rozwiniętych krajach nie
Ty strasznie przeceniasz wartość bojową cywila z bronią.


@Wiesmin: nie przeceniam, bo w żadnym miejscu wartości bojowej cywilowi z bronią nie nadaję.

Na #!$%@? im wtedy rozpoczynać wojnę w której by nic nie zyskali?


@Wiesmin: szkoda, że nie bierzesz pod uwagę jak znacząco rośnie koszt okupacji terenu pełnego cywili z bronią.
To paradoksalnie może być jedyny sensowny cel zbrojenia cywilów - żeby lokalne społeczności w razie wojny, w okresie przejściowym same dokonały oczyszczenia z "elementu ryzykownego".

Ubity Seba-recydywista już nie narozrabia.


@Filipterka25: nie zrozumiałes, albo nie mieszkasz w Polsce. xD
ja nie mam na myśli eliminacji elementu niepożądanego.
ja mam na myśli spory o miedze, miejsce parkowania, krzywe spojrzenie, donosik o dym z komina.
to wystarczający powód do zemsty. ( ͡°
od 2011r w Polsce mamy powszechny dostęp do broni palnej


@d3stabilizacjon: mamy dostęp, ale nie powszechny niestety.

Z resztą się oczywiście zgadzam. Znam środowisko strzeleckie i w zasadzie chyba wszyscy strzelcy to pozytywni ludzie, znający przepisy i zasady bezpieczeństwa. Zdarzają się nieostrożni myśliwi, ale oni już chyba tak mają niezależnie od kraju.

Nie spotkałem się jeszcze z jakąkolwiek agresją na strzelnicy, ale oczywiście z jakiegoś powodu ludzie uważają, że broń w
nie przeceniam, bo w żadnym miejscu wartości bojowej cywilowi z bronią nie nadaję.


@oski94: Twierdzisz, że jest na tyle duża by zniechęcić napastnika, więc...

szkoda, że nie bierzesz pod uwagę jak znacząco rośnie koszt okupacji terenu pełnego cywili z bronią.

Dlatego, w takim wypadku, się bierze spis pozwoleń na broń i zabiera broń każdemu ze spisu i aresztuje tego kto twierdzi, że jej nie ma, plus całkowite przeszukanie domostwa.
Po czymś
@Wiesmin: Jeśli chcesz pokładać wiarę w wojsku i policji to pokładaj. Jeśli wierzysz w to, że w razie wojny zdążysz wyjechać, spoko. Jeśli uważasz, że w razie zagrożenie życia lepiej być bezbronnym to tez uważaj. Nie chcę nikogo przekonywać, bo to niemożliwe. Większość obywateli tego kraju nie chce aby cywile w ogóle mieli dostęp do broni, także mnie nie dziwi budowanie teorii o korzystnej bezbronności podczas okupacji.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzeznia22

od 2011r w Polsce mamy powszechny dostęp do broni palnej. Każdy zdrowy i nie mający problemów z prawem Polak może zrobić pozwolenie na broń i zakupić takowa w odpowiednim sklepie. Glocka, ak47 czy nawet karabin snajperski czy o zgrozo ciężki karabin maszynowy! Jakoś nie widzę, żebyśmy się zabijali z tej broni. A jest jest coraz więcej w rękach cywili ;)
mamy dostęp, ale nie powszechny niestety.


@oski94: no tak, procedura kosztująca tyle co jeden smętny karabin uniemożliwia Polakom zdobycie broni.

z jakiegoś powodu ludzie uważają, że broń w rękach cywilów powoduje masowe strzelaniny.


@oski94: No tak, bo urządzający strzelaniny w USA nastolatkowie jadą po tą broń do Meksyku i ją przemycają w dupie, zamiast zabrać ojcu gnata i zrobić GTA na żywo.

Tak, tak.
dostęp do broni palnej w Polsce jest POWSZECHNY od 2011r.


@d3stabilizacjon: powszechny
1. «dotyczący wszystkich rzeczy, osób, spraw itp.»
2. «częsty, ogólnie znany i stosowany»

broń w Polsce nie jest dostępna dla wszystkich, ani tez nie jest posiadana przez ogół.

no chyba, że nagle zrobisz z 38 mln Polaków strzelców sportowych czy myśliwych.
no chyba, że nagle zrobisz z 38 mln Polaków strzelców sportowych czy myśliwych.


@oski94: Wyobraź sobie, że są stowarzyszenia sportowe i kolekcjonerskie działająca właśnie po to, żeby ich członkowie mogli dostać pozwolenie na klamkę.

I sorry, ale broń w ręku kogoś, kto nie chodzi na strzelnicę i nie ćwiczy, tylko sobie kupił za 299 zeta pistolecik nie zda się na nic.
No tak, bo urządzający strzelaniny w USA nastolatkowie jadą po tą broń do Meksyku i ją przemycają w dupie, zamiast zabrać ojcu gnata i zrobić GTA na żywo.

Tak, tak.


@Filipterka25: gdzie się podziały te wszystkie strzelaniny np ze Szwajcarii? Ciekawe.
Jeśli chcesz pokładać wiarę w wojsku i policji to pokładaj.

@oski94: Nie pokładam. Po prostu umiem rozdzielić zachowania które doprowadzą do mojej śmierci od tych co nie doprowadzą.

Jeśli wierzysz w to, że w razie wojny zdążysz wyjechać, spoko.

No to by było najlepsze wyjście. Opcjonalnie opuszczenie chociaż miasta.

Jeśli uważasz, że w razie zagrożenie życia lepiej być bezbronnym to tez uważaj.

Są sytuacje gdy lepiej wyjdziesz będąc bezbronnym, a na
sytuacja na wschodzie jest ostatnim sygnałem do poluzowania dostępu cywilów do broni palnej.

bezpieczna Polska to Polska z obywatelami uzbrojonymi po zęby.


@oski94: ale wiesz ze nawet jakby kazdy oolak miał broń, to nasz kraj nawet o ułamek nie stałby sie bardziej bezpieczny :p

Ja #!$%@?... Myśl chłopie, myśl!

Mamy XXI wiek!
@oski94: fajnie jakby państwo prowadzące wojnę miało za co ją prowadzić. A żeby miało za co ją prowadzić, potrzebuje pracujących, płacących podatki obywateli. A z kolei będąc martwym nie możesz pracować i płacić podatków.
sytuacja na wschodzie jest ostatnim sygnałem do poluzowania dostępu cywilów do broni palnej.


@oski94: W sensie ze cywile z pistoletem w reku maja strzelac do czolgow czy jak to sobie wyobrazasz?

Czy moze miejska partyzantka? Tak zeby wroga armia miala pretekst do bombardownia cywilnej zabudowy i strzelania do losowych cywili?

Z kim ja tu siedze...
@oski94 chcesz wiedzieć jakby to wyglądało ? Wjechałby opancerzony samochód do wsi i przez megafon kazał złożyć cała broń w ciągu pół godziny. W razie braku reakcji haubice zrównałyby wieś z ziemią w cirka 2 minuty intensywnego ostrzału. Po czym samochód pojechałby do drugiej wsi i kazał złożyć broń.
Ruscy się stratami cywilnymi nie przejmują. Zwłaszcza cudzymi stratami.
Taki pomysł to doskonały patent do tego by doprowadzić kraj do wyniszczenia biologicznego.
@Sholder: specjalisto - sprawdz statystyki uzycia bon palnej w Polsce zanim zaczniesz mędrkować. Powtarzam dla takich jak Ty - od 2011 dostęp jest powszechny jak prawo jazdy. Możesz nie wiedzieć ale może nawet Twój sąsiad ma w domu kilka karabinków a może nawet strzelbę? Poza tym - jesli używasz "pierwsza lepsza kóótnia" spieszę powiadomić - przed uzyskaniem pozwolenia przechodzi się testy psychologiczne ora wywiad odpowiednich służb. Byle kto broni nie dostaje.