Wpis z mikrobloga

@delvian: wydaje się, że inwazja jest nieunikniona. Zastanawia mnie tylko jak kraje zachodnie zareagują na rzeczywistą wojnę. Czy będzie to tak jak z Donieckiem, tylko trochę bardziej (więcej kredy i głosów oburzenia), czy wariant II - panika i zdecydowane kroki przeciwko Rosji.

Osobiście obstawiam wariant I - niewielkie oburzenie. Chwilowe blokady NS2, które odpuszczą gdy zacznie brakować gazu:
- Polska wpadnie w panikę,
- Niemcy powiedzą "meh, wygrywa silniejszy",
- Francja pokrzyczy, ale to daleko więc "meh",
- Czechy "meh"
- Szwecja zacznie się zbroić na potęgę, obstawi Gotlandię jak fortecę, no i tyle
- Finlandia j.w.
- państwa bałtyckie wpadną w panikę xddd (to w sumie będzie zabawne - bo będzie kryzys w Estonii)

Podsumowując - będą głosy oburzenia i nic więcej. Najbardziej obsrana będzie Polska i Litwa, bo są następne w kolejce, a Rosja widząc jak słaby jest sprzeciw Europy, zażąda eksterytorialnego połączenia z Obwodem Kaliningradzkim ( ͡° ͜ʖ ͡°) wspomnicie moje słowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rosja #ukraina #wojna
  • 9
a Rosja widząc jak słaby jest sprzeciw Europy, zażąda eksterytorialnego połączenia z Obwodem Kaliningradzkim ( ͡° ͜ʖ ͡°) wspomnicie moje słowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@elon_w_zbozu: jeżeli do tego dojdzie i Rosja wjedzie w Litwę, ewentualnie w Estonię czy Łotwę, a NATO nie zareaguje to masz koniec NATO, upadek obecnego systemu geopolitycznego i kto wie czy nie jakiś konflikt światowy ( ͡°