Wpis z mikrobloga

Skonsolidowane przychody Asbisu w grudniu 2021 roku były na rekordowym w historii spółki poziomie i wyniosły ok. 397 mln USD, co oznacza ok. 16 proc. wzrost rdr - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Oficjalnie dołączyliśmy właśnie do prestiżowego grona spółek, które notują roczne przychody na poziomie 3 miliardów USD. (...) Miniony rok był dla nas nadzwyczajny. Odnotowaliśmy nie tylko rekordowe przychody, był to też rok wyjątkowy pod względem zyskowności. Umocniliśmy naszą obecność
  • Odpowiedz
@widmo82: Obserwuje cie od dawna i zupełnie cię nie rozumiem. Miałeś akcje asbisu już z rok temu gdzie naganiales co chwile na zakup wrzucając memy z pieskiem. Ciągle się chwaliles jaki to wzrost masz potężny i jak żre. Nagoniłes tym w #!$%@? osob. Nie wiem czy wywaliles akcje czy nie, ale wczoraj pisałeś że znowu chcesz dokupić i ustawiasz się nisko z koszykiem. Twoja narracja ostatnio to jednak gnojenie spółki
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: zrobili lepszy wynik niż ich rekordowy miesiąc grudzień 2020. Dodatkowo od 3 kwartałów mają marzę większą rok do roku ale #!$%@? nie ma co chwalić spółki która co miesiąc praktycznie poprawia wyniki. GPW
  • Odpowiedz
@Bomfastic: to, że rosła nie oznacza że nie jest mała.
Nie ma co się spodziewać wzrostów w 2022, Asbis operuję na trudnych ryzykownych rynkach, które nawet w lata dobrej koniunktury potrafią biednieć (wiem, bo stąd jestem)
Wysiadłem z asbisa na 26
  • Odpowiedz
  • 0
@arsen-zujew nie wiem jak inni ale ja tak. Wirtualny zysk jest u mnie i tak na tyle duży że nie muszę się martwić jak zejdzie jeszcze niżej a Ty dalej wypowiadaj się o spółce nie mając pojęcia w jakim jest położeniu ;)
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: Jasne, że potrafią biednieć. Ale też potrafią się bogacić. Jeśli asbis w fazie kiedy rynki lecą na ryj będzie miał tylko niewiele niższy zysk to dla mnie elegancko.

Oczywiście jestem bardzo ciekawy jak asbis poradzi sobie z tematem kiedy będą mieli gorszy czas (bo na pewno taki prędzej czy później przyjdzie). Czy będą fair w komunikacji z inwestorami, czy będą mydlić oczy itd.
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: łoo chłopie no to jak "dajesz" mi dalej uwazać to za dobrą okazje to po co się wypowiadasz w tych wątkach i próbujesz przekonać ze jest inaczej? Ja kupywałem auto w salonie skody ale nie mam pojęcia jak stoi ta firma xD Zgadzam się z Tobą, że Asbis operuje na trudnych rynkach ale zasada konwergencji to bardzo dobrze równoważy
  • Odpowiedz
@dilven: nie piszę na wykopie tylko i wyłącznie dla ciebie, i nie trzeba wszystko co ja piszę odbierać jako atak osobisty w swoją stronę.
Zwracam tylko uwagę, że dywidenda i p/e wbrew wykopowym zasadom to nie wszystko na co trzeba patrzeć przy ocenie spółki. I że jeśli widzisz wysoką dywidendę albo niskie p/e to nie jest żadna okazja, tylko prawdopodobnie ryzyko, którego nie dostrzegasz. Ulica (w tym ja) robi 2
  • Odpowiedz
@arsen-zujew chyba jednak umiesz skoro pusciłeś akcje po 26zł ;) Spoko rozumiem, że jeśli spółka ma niskie p/e to niekoniecznie zawsze oznacza okazje a jest brane też po uwage ryzyko. Oczywiscie też przychód !== zyskowi i dopóki nie znamy marż to wzrost przychodu nie znaczy zbyt wiele ale biorąc pod uwage marze z poprzednich kwartałów można chyba być zadowolnym z wiekszego przychodu przy rosnących marzach?
  • Odpowiedz