Wpis z mikrobloga

#koronawirus #szpital #p----------j
Synek wczoraj został skierowany na kwarantannę bo dziecko z innej grupy w przedszkola miało koronkę. Dziś w nocy syn dostał gorączki i skarżył się na silny ból brzucha.
Pojechaliśmy z samego rana na sor aby go przebadać. Został zrobiony pierwszy test który dał wynik negatywny. No i problem bo dziecku na kwarantanie nie można zrobić USG brzucha chyba, że zostanie położony w szpitalu na izolatce to wtedy będą mogli zrobić.
Okazało się jednak, że żadnej izolatki nie będzie tylko chcą go położyć na oddział covidowy bo on pewnie też ma korone tylko testy te pierwsze słabe i źle pokazały. Oczywiście nie wyraziłem na to zgody no bo jak można osobę z negatywnym wynikiem na covid kłaść z chorymi.
Ponowili testy tym razem jakieś dokładniejsze niby które również były negatywne i nie wiedzą co robić aktualnie dziecko jest w sekcji remontowanej szpitala które jest nieczynne bo nie ma dla nas nigdzie miejsca bo definitywnie niezgadzany się na położenie zdrowego dziecka z chorymi. Nie mogę jechać z nim nawet prywatnie aby zrobić prześwietlenie bo jest na kwarantanie, p------y kraj.
  • 157
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kamil32123 po negatywnym wyniku testu dziecko powinno być traktowane jako osoba bez covida + anulowana jest kwarantanna. Nikt nie powinien go tak traktować w szpitalu a pomóc powinna być udzielona bezzwłocznie. Możesz kręcić Małysza.
  • Odpowiedz
@Kamil32123

A lekarz mówi, że negatywny nie zwalnia z kwarantanny bo to jest rozwojowa sytuacja a skoro testy nic nie pokazują to moze jeszcze zawczesnie.

^to prawda, mówisz, że wczoraj dopiero wysłali go na kwarantannę, więc może za tydzień dopiero się okazać, że zaraził się w przedszkolu covidem, także sytuacja c-----a, ale badając Twoje dziecko, które już może być nosicielem, wśród zdrowych ludzi bez covida narazili by innych pacjentów - Twoje
  • Odpowiedz
@Kamil32123: po negatywnym teście kwarantanna od razu jest zdejmowana, więc albo ściemniasz, albo personel szpitala to patologia. Obie opcje tak samo możliwe.
  • Odpowiedz
  • 2
@h0man no nie poczytaj sobie na stronie sanepidu/zadzwon albo kilka komentarzy wyżej zobacz. W pewnych sytuacjach np na początku kwarantanny badanie uważają za mało wiarygodne bo wirus może dopiero co się rozwijać i nie dawać wyniku
  • Odpowiedz
@Kamil32123: to jest paranoja. Ciekawe ilu chorych w taki sposob wpychaja na oddzialy kowidowe, gdzie mimowolnie zostaja zakażeni. Ponowny tescik i mamy +1 zakażonego, a jak nie zajmą sie pilnym przypadkiem na czas to +1 do zgonów kowidowych. A dodatki płyną. Zamiast zajac sie solidna reforma tej sluzby, minister zdrowia przepycha paszporty kowidowe ktore jak pokazuje sytuacja w wielu w tym momencie krajach (francja, niemcy, australia, uk, izrael) kompletnie sie
  • Odpowiedz
@Kamil32123
K---a to jest chore....
Mój brat w domu na kwarantannie bo jego żona miła i tak źle przechodziła ogolnie no ale wkoncu czuła się okrutnie to karteka , trafiła na sor i tu paradoks test negatywy na oddział covidowy jej nie wezmą bo negatyw na normalny nie mogą bo kwarantanna , stary jechać po nią nie może bo w domu uziemiony xD ale k---a ja mogłem wszystko i zabierałem ją
  • Odpowiedz
@Kamil32123: > "no nie... Jak żona szła z synkiem i pielęgniarką na USG to pielęgniarka krzyczała do wszystkich "z drogi dziecko kowidowe""

Na jakie USG szli skoro właśnie się żaliłeś że wam nie zrobią USG?
  • Odpowiedz
@Kamil32123 w dsk w Białymstoku jest dość chaotycznie jest chodzi o covid Ale opieka jest na wysokim poziomie.
Według najnowszych przepisów A zmieniają się one średnio co 2 tygodnie, zależy od ilości zachorowań będąc na kwarantannie żaden negatywny test nie zwalnia z tej kwarantanny. Jeszcze do niedawna było tak że będąc na kwarantannie można było zrobić po 3 dniach od jej rozpoczęcia test i jeśli jest negatywny to znoszono oczywiście tylko
  • Odpowiedz
Nie mogę jechać z nim nawet prywatnie aby zrobić prześwietlenie bo jest na kwarantanie, p------y kraj.


@Kamil32123: chłopie p-----l tą kwarantannę, bier papiery z wynikami i s--------j z tego szpitala.
  • Odpowiedz