Wpis z mikrobloga

#koronawirus #szpital ##!$%@?
Synek wczoraj został skierowany na kwarantannę bo dziecko z innej grupy w przedszkola miało koronkę. Dziś w nocy syn dostał gorączki i skarżył się na silny ból brzucha.
Pojechaliśmy z samego rana na sor aby go przebadać. Został zrobiony pierwszy test który dał wynik negatywny. No i problem bo dziecku na kwarantanie nie można zrobić USG brzucha chyba, że zostanie położony w szpitalu na izolatce to wtedy będą mogli zrobić.
Okazało się jednak, że żadnej izolatki nie będzie tylko chcą go położyć na oddział covidowy bo on pewnie też ma korone tylko testy te pierwsze słabe i źle pokazały. Oczywiście nie wyraziłem na to zgody no bo jak można osobę z negatywnym wynikiem na covid kłaść z chorymi.
Ponowili testy tym razem jakieś dokładniejsze niby które również były negatywne i nie wiedzą co robić aktualnie dziecko jest w sekcji remontowanej szpitala które jest nieczynne bo nie ma dla nas nigdzie miejsca bo definitywnie niezgadzany się na położenie zdrowego dziecka z chorymi. Nie mogę jechać z nim nawet prywatnie aby zrobić prześwietlenie bo jest na kwarantanie, #!$%@? kraj.
  • 157
  • Odpowiedz
  • 2
@moll dodatkowo zadzwoniłem do sanepidu aby uzyskać informacje na temat kwarantanny mimo negatywnego testu. Ale chyba jest tam tylko jedna osoba odbierająca telefon bo jestem ponad setny w kolejce.
  • Odpowiedz
@Blaskun: A no pewnie. WIesz, gdyby w przedszkolu nie zgłosili że dziecko "miało kontakt" to by kwarantanny nie było. w prywatnych małych firmach to pewnie nigdy nie złaszają.


@graf_zero: nawet w wiekszych sie tak nie robi. Chory kraj, chory nfz, chore ministrestwo zdrowia i sanepid.
Testy tylko prywatnie, leczenie tylko prywatnie. Publicznie to tylko komplikacje, powiklania lub zgony. Wole byc bankowi dluzny 50k niz umrzec czekajac 6h na
  • Odpowiedz
@durielek2: piszesz coś co ci się wydaje bez potwierdzenia w obowiązujących zasadach kwarantanny i izolacji. Sytuacja
@Kamil32123: jest zupełnie inna niż twoja bo inaczej traktowane jest podejrzenie zachorowania na COVID, a inaczej kontakt z osobą zakażoną z potwierdzonym testem. Osoba z podejrzeniem jest zwalniana z kwarantanny po negatywnym teście. W przypadku kwarantanny nałożonej z powodu kontaktu z osobą zarażoną liczy się czas od ostatniego kontaktu +10 dni i
  • Odpowiedz
@Kamil32123: Ciekawe, skąd te nadmiarowe zgony. Hmm?
Ta "komisja" Norymberga 2.0 to faktycznie szurska nazwa i szury w składzie, ale co tam wychodzi, to ja #!$%@?ę. (°°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kamil32123: pozostaje mi zaufać twoim słowom, chociaż moie doświadczenia podpowiadają, że kasa otworzy wszystkie drzwi. Tylko raczej jakiś prywatny gabinet niż coś ala luxmed.
  • Odpowiedz