Wpis z mikrobloga

To jak to jest z tą ukrainą? Przyjaciele, czy nie bardzo? Dlaczego blokują nasz transport kolejowy bez podania przyczyny?
Czy patrząc na to, powinniśmy w jakikolwiek sposób choćby rozważać pomoc militarną? A może w obecnej sytuacji lepszym rozwiązaniem do czasu odblokowania naszego cargo, byłoby odsyłanie 200 obywateli ukrainy dziennie do ich kraju? Z pewnością przydaliby się tam szczególnie w razie działań militarnych :)

Ukraina blokuje transport kolejowy do Polski.

#polska #rosja #ukraina #wojna #pkp #pkpcargo #transport #logistyka #militaria
jbagiet - To jak to jest z tą ukrainą? Przyjaciele, czy nie bardzo? Dlaczego blokują ...

źródło: comment_1642579201KJRoF1w9LIKjIBCw6vtBtb.jpg

Pobierz
  • 15
Fragment komentarza z innego wpisu:

Nie napisałem nigdzie że Polska jest zła, a Ukraina jest dobra, tylko że w ich decyzja nie wzięła się z dupy. +/- firmy z ukrainy muszą ograniczać liczbę transportów na teren Polski z racji liczby wykorzystanych zezwoleń, gdzie Polskie firmy wykorzystują tylko jakiś procent (28%? https://www.rynekinfrastruktury.pl/mobile/polska-nie-zwiekszy-kontyngentu-zezwolen-dla-ukrainy-choc-ta-wnioskowala-o-zmiany--79528.html). O ile dobrze sprawdziłem to mimo że Ukraińcy wykorzystywali 100% zezwoleń a my 28% to zmniejszyliśmy Ukrainie liczbie zezwoleń o 20%
@jbagiet: oficjalne przyczyny są dla nas (przeciętnych zjadaczy chleba xd) żebyśmy spali spokojniej wierząc w dobre intencje danych działań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Rosja przerzuca wojska pod granicę z Ukrainą ze względu na ćwiczenia"
"Zielone ludziki na krymie to separatyści, Rosja nie ma z nimi nic wspólnego"
"Podobno Irak ma broń jądrową więc trzeba najechać Irak"
"Białoruś musiała wstrzymać dostawy gazu podczas kryzysu migracyjnego bo akurat rurę
@kam3o: Niestety tak to wygląda. Jak wczorajsza konferencja dwóch pań minister ws. Turowa. 5 godzin uzgadniały, nawet zrobiły konferencję prasową żeby podsumować wyniki rozmów. Niestety na końcu standardowo okazało się że w sumie to nic nie mogą przekazać, bo pani minister z czech musi wrócić i spytać swoich możnowładców czy przyklepią ustalenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kam3o: Dzięki za linka. Jak dla mnie to nie jest bezpośrednio związane z tą blokadą. Zgodnie z artykułem, liczby zezwoleń na dany rok są wcześniej negocjowane i planowane. Oczywiście transport kolejowy i drogowy jest połączony, ale nawet jeśli jest to odwet za zmniejszone limity, to więcej na tym straci strona ukraińska, my przecież i tak nie wykorzystywaliśmy naszych limitów. Dodatkowym aspektem jest to, że to oni tracą na tym najwięcej, jesteśmy
@jbagiet: Pomijając remont, trasy kolejowej to wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że osoba odpowiedzialna za tą blokadę ma koneksje z kremlem. Przecież to jest książkowe zagranie, żaden trzeźwo myślący Ukrainiec w obecnej sytuacji, nie blokował by dostaw do potencjalnego sojusznika.
A może w obecnej sytuacji lepszym rozwiązaniem do czasu odblokowania naszego cargo, byłoby odsyłanie 200 obywateli ukrainy dziennie do ich kraju?


@jbagiet: #!$%@?, kto mi będzie penthouse sprzątał i robił kawę w starbaksie