Wpis z mikrobloga

To jak to jest z tą ukrainą? Przyjaciele, czy nie bardzo? Dlaczego blokują nasz transport kolejowy bez podania przyczyny?
Czy patrząc na to, powinniśmy w jakikolwiek sposób choćby rozważać pomoc militarną? A może w obecnej sytuacji lepszym rozwiązaniem do czasu odblokowania naszego cargo, byłoby odsyłanie 200 obywateli ukrainy dziennie do ich kraju? Z pewnością przydaliby się tam szczególnie w razie działań militarnych :)

Ukraina blokuje transport kolejowy do Polski.

#polska #rosja #ukraina #wojna #pkp #pkpcargo #transport #logistyka #militaria
jbagiet - To jak to jest z tą ukrainą? Przyjaciele, czy nie bardzo? Dlaczego blokują ...

źródło: comment_1642579201KJRoF1w9LIKjIBCw6vtBtb.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Fragment komentarza z innego wpisu:

Nie napisałem nigdzie że Polska jest zła, a Ukraina jest dobra, tylko że w ich decyzja nie wzięła się z dupy. +/- firmy z ukrainy muszą ograniczać liczbę transportów na teren Polski z racji liczby wykorzystanych zezwoleń, gdzie Polskie firmy wykorzystują tylko jakiś procent (28%? https://www.rynekinfrastruktury.pl/mobile/polska-nie-zwiekszy-kontyngentu-zezwolen-dla-ukrainy-choc-ta-wnioskowala-o-zmiany--79528.html). O ile dobrze sprawdziłem to mimo że Ukraińcy wykorzystywali 100% zezwoleń a my 28% to zmniejszyliśmy Ukrainie liczbie zezwoleń o 20%
  • Odpowiedz
Dlaczego blokują nasz transport kolejowy bez podania przyczyny?


@jbagiet: Zdaje się, że podali przyczyne - remont linii kolejowej. nie mam pojecia czy prawdziwy.
Ale niezależnie od tego na Ukrainie twierdza, że to Polska od kilku lat blokuje ukrainski transport bo ograniczyła liczbe zezwolen wjazdowych dla tirów akurat wtedy gdy ukrainski handel przestawił się z Rosji na U.
  • Odpowiedz
@kam3o: Link mi coś nie działa, ale czy to faktyczny powód, skoro nasza strona twierdzi że oficjalna przyczyna nie została podana przez stronę ukraińską?
  • Odpowiedz
@jbagiet: oficjalne przyczyny są dla nas (przeciętnych zjadaczy chleba xd) żebyśmy spali spokojniej wierząc w dobre intencje danych działań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Rosja przerzuca wojska pod granicę z Ukrainą ze względu na ćwiczenia"
"Zielone ludziki na krymie to separatyści, Rosja nie ma z nimi nic wspólnego"
"Podobno Irak ma broń jądrową więc trzeba najechać Irak"
"Białoruś musiała wstrzymać dostawy gazu podczas kryzysu migracyjnego bo akurat
  • Odpowiedz
@kam3o: Niestety tak to wygląda. Jak wczorajsza konferencja dwóch pań minister ws. Turowa. 5 godzin uzgadniały, nawet zrobiły konferencję prasową żeby podsumować wyniki rozmów. Niestety na końcu standardowo okazało się że w sumie to nic nie mogą przekazać, bo pani minister z czech musi wrócić i spytać swoich możnowładców czy przyklepią ustalenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kam3o: Dzięki za linka. Jak dla mnie to nie jest bezpośrednio związane z tą blokadą. Zgodnie z artykułem, liczby zezwoleń na dany rok są wcześniej negocjowane i planowane. Oczywiście transport kolejowy i drogowy jest połączony, ale nawet jeśli jest to odwet za zmniejszone limity, to więcej na tym straci strona ukraińska, my przecież i tak nie wykorzystywaliśmy naszych limitów. Dodatkowym aspektem jest to, że to oni tracą na tym najwięcej,
  • Odpowiedz
@jbagiet: Pomijając remont, trasy kolejowej to wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że osoba odpowiedzialna za tą blokadę ma koneksje z kremlem. Przecież to jest książkowe zagranie, żaden trzeźwo myślący Ukrainiec w obecnej sytuacji, nie blokował by dostaw do potencjalnego sojusznika.
  • Odpowiedz
A może w obecnej sytuacji lepszym rozwiązaniem do czasu odblokowania naszego cargo, byłoby odsyłanie 200 obywateli ukrainy dziennie do ich kraju?


@jbagiet: #!$%@?, kto mi będzie penthouse sprzątał i robił kawę w starbaksie
  • Odpowiedz