Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #wolnosc #wyznaniezdupy #radosc

No Mirunki! Zgodnie z obietnicą dzisiaj spłacam kredyt hipoteczny w całości. Tak jak pisałem, od 2007 roku prowadzę działalność produkcyjną, zatrudniam ludzi i miałem budować drugą halę produkcyjną. Po nowym ładzie postanowiłem jednak zbastować z inwestycjami, #!$%@?ć kasę na narty, wódkę i podróże. Z uwagi na fakt, iż pieniędzy na inwestycje miałem przeznaczone dosyć dużo to zamiast rozwoju wybieram spokój. Biorąc kredyt 10 lat temu na kwotę 350k wg wszelkich wyliczeń po 30 latach miałem oddać ~600k PLN. Było to OK, mam wspaniały domek z ogrodem i nie narzekam. Po podniesieniu stóp i zmianie oprocentowania oddać bym musiał ~800k PLN. Do tego podniesiono mi ZUS, podatki od gruntów, dzierżawę wieczystą, koszty surowców, maszyn, prądu i #!$%@? MEGA GAZU którym ogrzewam firmę i dom. Dlatego #!$%@?ę to. Niech się męczą inni. Ja dzisiaj spłacam pozostały kapitał na czym mnie PKO BP jeszcze przyrucha ostatni raz 2%, ale koniec z tym! Ja na chleb zarobię tym co mam, ale już bez spiny. Bez napinania pośladków i zwieracza do granic wytrzymałości. Pozdrawiam i pijcie ze mno szampana dzisaj. W tym kraju rozwoju nie będzie. Takich wariatów jak ja już nie ma. Ludziom sie #!$%@? nie chce. Młodzi licza na gotowe, zagraniczne. Nasze umiera... dobijane z każdej strony. Miłego dnia ()
nadmuchane_jaja - #kredythipoteczny #wolnosc #wyznaniezdupy #radosc

No Mirunki! Zg...

źródło: comment_1642578223ktdY1cOuV9OvKde4jKRMm6.jpg

Pobierz
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nadmuchane_jaja: dopilnuj sobie, żeby dali Ci potwierdzenie, że ten kredyt masz spłacony. 3 miesiące po spłacie jeszcze się z nimi szarpałam żeby wyciągnąć pisemnie taką informację, bo sami nie wiedzieli czy kredyt został zamknięty czy nie i przychodziły mi jakieś ponaglenia.

I ugułem gratuluję spłaty, oby się dobrze mieszkało :)
Biorąc kredyt 10 lat temu na kwotę 350k wg wszelkich wyliczeń po 30 latach miałem oddać ~600k PLN. Było to OK, mam wspaniały domek z ogrodem i nie narzekam. Po podniesieniu stóp i zmianie oprocentowania oddać bym musiał ~800k PLN.


@nadmuchane_jaja: uwzględnij inflację i policz to jeszcze raz ile REALNIE byś spłacał, a ile spłaciłeś. Może się okazać, przy tak dużej inflacji, że spłacając całość już teraz jednak stracisz...
to jest mit, im dłużej spłacasz, tym więcej zapłacisz odsetek. A raczej wynagrodzenia póki co nie będą rosły szybciej niż inflacja.


@broker: a to już różnie wychodzi - polecam jednak uwzględnić inflację, bo wtedy te odsetki wcale nie wyglądają tak strasznie, jak ostatnio liczyłem, to w sumie taki kredyt jest prawie za darmo, mimo, że nominalnie to są olbrzymie koszty