Wpis z mikrobloga

@TheArt: nie jest normalne ale prawdziwe, pare razy zdażyło się ze nawet nie gadalem przez telefon tylko z kims z biurka obok a telefon leżał na biurku. Efekt, reklamy pokazywaly mi produkt o ktorym gadaliśmy mimo ze nic takiego nawet nie wyszukiwalem
@TheArt: juz pare razy slyszalem o sytuacjach gdzie ktos rozmawial, z domownikami chodzil z czyms przed kamerk w kompie, a pozniej mial reklamy tyvh rzeczy takze tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeden przyklad kumpel ma koszuke Chicago Bulls kupiona za gotowke w szmateksie pare lat temu. Jakos pare miesiecy temu chodzil po domu, pracowal troche w niej przed kompem. Chwile po tym zaczely mu się pokazywać reklamy
nie jest normalne ale prawdziwe, pare razy zdażyło się ze nawet nie gadalem przez telefon tylko z kims z biurka obok a telefon leżał na biurku. Efekt, reklamy pokazywaly mi produkt o ktorym gadaliśmy mimo ze nic takiego nawet nie wyszukiwalem


@Runo1297: @Arsenic: Telefony nie podsł#!$%@?ą, to popularny mit. Pozdrawiam. Takie podsłuchiwanie byłoby widać przy analizie ruchu sieciowego, #!$%@?łoby też internet i baterię bo przecież telefon musiałby całą dobę, bez
źródło: comment_1642580260oJQClyarIH8PChERrnh0wC.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fanatyk_Wedkarstwa: hahaha a czemu miało by być widać? Dane skompresowane nie ważą zbyt dużo i pewnie jest to wysyłane w nocy pod wifi. W 1MB pliku mozna wysłać całą historię Twojego życia (bez multimediów). Nawet jeśli śledzisz ruch sieciowy skąd będziesz wiedzial że ten ruch np do serwera aktualizacji nie zawiera takich danych? Wszystko jest zaszyfrowane.
hahaha a czemu miało by być widać?


@archi3: bo #!$%@? wysyłałoby 24 na dobę nagranie każdej minuty na serwery? Skompresujesz 24 godziny nagrania tak żeby wysłały się niezauważone w tle? xD Czy ty jesteś pijany? Pomijam już użycie baterii i innych zasobów telefonu xDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheArt: ale po co 24h? Na stałe może być aktywny np mikrofon. Znasz pojęcie transkrypcji mowy na yekst? Szumy i okres w którym o niczym nie rozmawiasz może byc pominiety. Twoja lokalizacja jest stale zapisywana i możesz to sam sprawdzić (ps nie wyłączysz jej a jedynie co możesz to wyłączyć jej pokazywanie Tobie). Nie wiem czy wiesz ale np. tablet który został zgubiony teoretycznie odcięty od sieci (nie ma połączenia wifi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@archi3: co ty to opowiadasz? jak to mozliwe?
@TheArt: co dokładnie? Jeśli chodziło o ten tablet to po zalogowaniu się do konta google i naciśnięciu znajdź moje urządzenie była pokazywana dość dokładna pozycja na mapie. Jak się później okazało karty SIM nie bylo już w śródku jak android przekazywal info o położeniu nie wiem. Prawdopodobnie tablet po cichu wymienia się z innymi urządzeniami(serwerem?) lista znanych mu wifi i haseł do